Sayfa 287/388 ÝlkÝlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon
Arama sonucu : 3098 madde; 2,289 - 2,296 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

1. Ve mýsýrý olmayan arkadaþ iki kuyusunu alýp, sahneyi terk eder...

Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku
    Sizler aranýzda petrolcülük oynamaya devam edin...

By..by....
    Dil aslandýr, yatar eþikte...

2.  Alýntý Originally Posted by Chetuo Yazýyý Oku
    Keþke bunu yazmasaydýnýz. Yazýlarýmýzý Cante ile alakalý tutalým. Tarihimizdeki yalanlar ileride ortaya çýkacak. Lütfen bu konulara girmeyin...
    Neresi yalan anlamadým üstadým. O sözün Ýsmet Ýnönü'ye ait olduðunu herkes bilir. Diðer konularý da bizzat yaþadýk. O dönem TR'de deðildiniz sanýrým.

Devlet iliþkilerini þahýslar yürütür ve bu þahýslar çoðunlukla önce temsil ettiði yapýnýn daha sonra devletin menfaatini düþünür...Devlet Adamý, þahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleri ile tevhid ederek devletini zor durumda býrakacak iþler yapmaz. Yapanlar oldu mu, oldu. Sonrasýnda Ýngiliz zýrhlýsýna binip memleketi tarumar halde býrakýp tüydüler...

*

Diðer yandan, konu birebir CANTE ile ilgili. TR'deki hiç bir þirket ABD'nin arka bahçesi bir ülkede onlarýn onayý olmadan iþ tutamaz. Malum þirkete dolaylý olarak ortak olunmasýnýn sebebi de bu, nitekim geride de yazmýþtým.

Geçen de yazdým. Bu gibi sosyal medya köþelerinde yazýlan yazýlarla tahtaya yön verildiðini zanneden þapþallar olaya büyük resimden bakmayanlar. Zamana baðlý bir plan vardýr ve kimse bunun ne önüne geçebilir ne de arkasýna.

Malum kiþi yüzünden çok gereksiz efor sarfettim bu baþlýkta...Ve yoruldum.

Lütfen ! Rica ediyorum...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiðinizde ortadan kaybolmayan þeydir.

3. Tüm okullarda öðretilen tarihimiz yalan ama bu konuya girmeyeceðim. Ýstanbul'da iseniz buluþup konuþabiliriz...

Buradaki konuþmalarý Cante ile sýnýrlayalým...

4. Venezuela konusunda söylenecek çok þey var. Amerika'nýn aðýr yaptýrýmlarý altýnda ama ayný zamanda dünyada gittikçe þiddetlenen Küresel Güney akýmý var. Venezuela BRICS'e girmek istiyor. BRICS'e 3-5 yýl içinde girecek olursa iþler çok deðiþecek. Böyle bir senaryonun ileriki yýllarda gerçekleþmesini hesaba katarsanýz Venezuela'ya bugünlerden girip, petrol üretmeye baþlayan þirketlere piyango vurmuþ olacaktýr...

Hepsi bu peri masalýnýn bir parçasý...

5. Anlamak mümkün deðil neden birtakým kiþiler hep olumsuzluk pompalýyor.Sanki kim haklý oyunu oynanýyor . Sürekli bir bilek güreþi var..Olayýn farkýnda olan neye dikkat edeceðini biliyor. Ýsmet Ýnönü nün bir sözü var Tam Duvara asmalýk. Derki, Ben çok hata yaparým Ancak ayný hatayý iki defa yapmam. Bence bu söz borsacýlarý kapsamaz.Çünkü borsacýlar ayný þeyleri mütemadiyen yaparak fsrkli sonuç bekliyor.

6.  Alýntý Originally Posted by Chetuo Yazýyý Oku
    Tüm okullarda öðretilen tarihimiz yalan ama bu konuya girmeyeceðim. Ýstanbul'da iseniz buluþup konuþabiliriz...

Buradaki konuþmalarý Cante ile sýnýrlayalým...
    Yav mýsýr deme sebebin çok popcorn kadir izlemek herhalde.d gizli tarihi devlet ve arþivi bilmiyor ama sizler biliyorsunuz vay be. Bizim kahvedeki ilkokul terk dayý da gizli tarih geyigiyle Atatürk düþmanlýðý yapýyor. He mg siz biliyorsunuz tarihi. Popcorn izlemeye devam. Valla Hissedarx olmasa sizin gizli bilgilerinize bir saniye bakilmaz

7. Önce hisse alýp satmayý kar etmeyi öðren de sonra diðer konularda yazmayý dene...

Alýntý Originally Posted by fenerbahceli Yazýyý Oku
    Yav mýsýr deme sebebin çok popcorn kadir izlemek herhalde.d gizli tarihi devlet ve arþivi bilmiyor ama sizler biliyorsunuz vay be. Bizim kahvedeki ilkokul terk dayý da gizli tarih geyigiyle Atatürk düþmanlýðý yapýyor. He mg siz biliyorsunuz tarihi. Popcorn izlemeye devam. Valla Hissedarx olmasa sizin gizli bilgilerinize bir saniye bakilmaz

8. Ben burada petrol piyasasý, Venezuela'nýn durumu, oradaki kuyular ve Cante'nin bu ortamda yapabileceklerini paylaþtým. Her paylaþýmýmda kaynak verdim. Yazdýklarýmla ilgili yorum yapabiliyorsanýz yapýn. Ben de bildiklerimi paylaþýrým...

Mýsýr konusu o arkadaþýn hissesi olmayanlar için yazýyorum demesiyle dalga geçmek için. Madem hissesi yok, neden yazýyor? Bununla dalga geçiyorum ben...

Sayfa 287/388 ÝlkÝlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •