Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
İyi güzel söylüyorsunuz ama vatandaşın eğitim durumunu ( bilinç yapısını kast ediyorum ) göz ardı ediyorsunuz. Biz de felaketlerden ders alınmaz. ALLAH öyle emretti deyip geçilir. Fıtrat meselesi olayımız yenidir.

Bilgiye ulaşmak sözde çok kolaydır . gerçek bilgiye ulaşmak ise kurumlar eliyle özenle engellenir. Binanın zemin etüdü, projesi falan demiyorum sadece yaşını bile 10 kişiye sorsanız 5 değişik cevap alırsınız. Yapı kullanım izin belgesini bilmeyen %50 kesim var. Bilenlerin de belgeyi nasıl okuduğunu ( hem de emlakçılar ) gördüm. Adam binanın toplam metrekaresini daire metrekaresi sanıyor. Isınma seçeneklerinin hiç bir önemi yok diyebiliyor. hatta geçen yıl bir ev sahibi elindeki yapı kullanım belgesinde işaretli kutucukta -geçici - seçeneğinin yanlış olduğunu ( aslında hiç dikkat etmemiş ) , bunun önemsiz ayrıntı olduğunu savunuyordu.
Eee o zaman bir bilene soracaklar. Avukata gittiğinde danışmanlık istiyor. Doktora gidiyorsun muayene ücreti istiyor. Malını ve canını koyduğun evinin güvenliğini öğrenmek isteyince herkes müteahhit , herkes inşaat mühendisi. O zaman bedel ödersiniz canınızla veya malınızla. Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.