Sayfa 604/975 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon
Arama sonucu : 7795 madde; 4,825 - 4,832 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Evrene pozitif enerji yayalım. İyi diyelim iyi olalım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
    Neyse kolay gelsin herkes... Hatamız olduysa affola.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Yok sen bağımlılık yaptın bize artık.. Kaçmak yok.. Bunlara katlanacan
    2013'de beşiktaş hisselerimi 5 yıl bekledikten sonra az kar ile satmasam bu sene 50 kat kazanmıştım. Ama sıradan insan psikolojisi ile bu mümkün değil. Ereğli'nin de kaymağını birileri yer zamanı gelince.

Yapabilirsem uzaklaşacağım. AFT fonu aldım, senin diğer fon zaten biste yatırım yapıyor. AFT fonu da aktif bir fon değilmiş ama yani 2 yıldır zarar etmesine rağmen hala tuttukları hisseler mevcut. Bakacağız artık...

4.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Şaka bir yana, aslında çok üzgünüm. salı günü teymezi kaybettim. Hayat yalan ölüm gerçek... Vaktimizi heba etmememiz lazım.
    Başın sağolsun çok üzüldüm... ALLAH rahmet eylesin..

5. 2034 yılında iyi ki eregl leri tutmuşuz diyeceğiz

Sabreden çorbayı içer

Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Sen de benim gibi forumu terk et. Buraların tadı tuzu kalmadı. Sal matheus at koştursun kafasına göre
    2 dolardan alır 50 dolardan satar!

7. Bakan Şimşek: Dünya Bankası'ndan 1,5 milyar dolarlık kaynak temin ettik!

https://www.dunya.com/ekonomi/bakan-...-haberi-721373

Bu kapsamda ilk olarak Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ (TKYB) ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankası AŞ (TSKB) tarafından yürütülecek "Türkiye Dağıtık Enerji İçin Piyasa Geçişinin Hızlandırılması Projesi" kapsamında TKYB ve TSKB'ye yaklaşık 697 milyon dolar kaynak sağlanacağını belirten Şimşek, "Projeyle şirketlerin güneş panelleri ve batarya yoluyla elektrik depolama sistemlerine yönelik yatırımları desteklenecek. Böylece oluşturulacak ekonomik büyüklüğün 1 milyar doları geçmesi bekleniyor." ifadesini kullandı.

Söz konusu kaynak, Türkiye'nin enerji arz güvenliğinin sağlanması ve işletmelerin yeşil dönüşüm sürecinin desteklenmesi amaçları için kullanılacak." diye konuştu.

8.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Froto da yanılmadık ama eregl bizi yanılttı
    Aslında Ford'da yanıldınız ama Türkiye fabrikalarının karlılığı sayesinde ödüllendirildiniz. Diğer noktalarda haklısınız
    Büyük patron Henry Ford Jr.'ın Frotonun geliri dahil 150 milyar$ cirolu global şirketi Ford Motor Company'nin NYSE'de piyasa değeri 45-50 milyar$ seviyesindeyken siz sadece Türkiye ve Romanya tesislerine ne bedel ödemiştiniz ve o tesislerin cirosunu da 150 milyar$ ile karşılaştırın? Bu farkı oluşmasını sağlayabilecek tek şey müthiş bir öz sermaye karlılığı ve temettü bolluğuydu ve gerçekleşti.
    Romanya tesisleri kararı verilir verilmez internette performansını aradım ama bulamadım, sonra şans eseri bir yerlerde bir kaç rakam gördüm. Kazancı ancak çalışanlarının maaşına, vergilere ve diğer giderlere yetiyordu. AB serbest iş gücü dolaşım anlaşma koşulları altında Romanya'da 500Eur'ya çalıştıracak adama bulamayacağınıza göre maaşlar en az 1500-2000 olmalı dedim. Froto bu tesisler için 600 milyon Euro civarı bir borca girdi (ama sorun değil sonuçta gelirleri ihracattan). Üstüne elektrikli otomotiv işini anlamaya çalıştım ve ford'un bu alandaki çabasının "kendi adıma" beyhude olduğunu düşündüm, ardından CEO çıkıp bu işte nasıl ve neden zorlandıklarını itiraf edince haklılığımı görmüş oldum. Bunları geçen sene düşünseydiniz gene ford alır mıydınız bilemem ama ben biraz erkende olsa olumsuz düşüncenin tohumlarını ekmiş oldum.

Gördüğünüz gibi şans faktörü de burada çok önemli.

Sayfa 604/975 İlkİlk ... 104504554594602603604605606614654704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •