Arama sonucu : 3751 madde; 1 - 8 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Serhan Bey'in konuşmasında 2 husus dikkatimi çekti.Birincisi Kemah projesinin pompaj depolamalı olması( bu dipnotlarda var), bununda teşvik kapsamında olması,yekdemden faydalanabilme imkânı.

İkinci husus ise şirketin sahip olduğu hesler üzerine yüzerges santralleri kurma düşüncesi.Yüzerges sistemlerin kurulum maliyeti %40 daha ucuz ,% 15 daha fazla üretim,kapladığı alanda buharlaşmayı % 60 azaltma gibi avantajları var ve tabii ki arazi maliyetide yok.

Bunlar güzel projeler ,yapıldığında şirketi dahada güçlendirir ve öne çıkartır. Ama bizde işler çok zor ,çok vakit alıyor ve ne zaman gerçekleşir bilinmez.
    1 ay önce böyle yazmışız. Çıkacak kanunla birlikte üzerinde planlama yapılan projeler daha kısa sürede hayata geçecektir.

2.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    1 ay önce böyle yazmışız. Çıkacak kanunla birlikte üzerinde planlama yapılan projeler daha kısa sürede hayata geçecektir.
    Halkımızın güzel bir sözü var..

"Geçti Bor' un pazarı, sür eşşeğini Niğde'ye"

Çuk oturuyor.

Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    Halkımızın güzel bir sözü var..

"Geçti Bor' un pazarı, sür eşşeğini Niğde'ye"

Çuk oturuyor.

Hocam geçen giden bir durum yok daha yeni başlıyoruz.

Yeter ki sözler yalan olmasın.

4. ''Enerji alanında düzenlemeler içeren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.''
    bunun için yazdım.. 50 senedir verilen cari açık hep enerji yüzünden..

Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku
    bunun için yazdım.. 50 senedir verilen cari açık hep enerji yüzünden..
    Evet hocam maalesef haklısınız buna söylenecek söz yok. Demek ki bıçak kemiğe dayanmış...

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •