Sayfa 696/810 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon
Arama sonucu : 6478 madde; 5,561 - 5,568 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Sektör beklentileri önemli nisan gösterdi ki ihtiyacı olmayan araba almıyor ihtiyacı olan da beklemeye geçebilir. Fort hikayesi ihracat olmalı

https://youtu.be/ccThwNCOrlg?si=7ouDE3a19rdc4S82

2.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Kafası çalışan adamın hali başka,teşekkürler.Şimdi ilave olarak artan enflasyon sebepli tl maliyetler(maaşlar,nakliye,vs)sürekli artıyorken euro bazlı çerçevesi çizilmiş sabit gelirli anlaşmalar ile elde edilen gelirlerin tl ye dönüş zorunluluğu var bddk kararı gereği.Tl nin baskı altında kaldığı her durumda gelirin artmasının tek yolu verimlilik artışı ve araç üretim sayısını arttırmak.Ama bu artışında tl bazlı gider artışından fazla olması lazım.Ya işte kurların baskı altında kaldığı her durum bizim gibi fason üretim yapan,ürettiği ürünün marka tescili kendisinde olmayan tüm fason mal üreticileri bu işten cidden zarar görür.Katmadeğer marka ile oluşur,bizim öyle bir lüksümüz yok.Ama bizden aldığı sabit fiyat ödediği aracı Ford Avrupa birimleri istedikleri zammı yaparak satabilir.Marka onların.Bizim bu iş modelinde en büyük konfor alanımız al/öde anlaşması gereği dünya yansa bizden belli bir sayıda aracı almaları mecbur.Dünya yansa almak zorunda çünkü anlaşma böyle.Şimdi keser döner sap döner senin ülkende kurlar baskı yemeye başlarsa düşecek yada yatay kalacak net karın için viyaklamak olmaz.Yoksa adama yaprağına gelince kıtır kıtır sapına gelince meeeeeee derler.Her iş modelinde tarafların karşılıklı zayıf ve üstün olduğu taraflar var.Bizimde avantaj ve dezavantajlı taraflarımız böyle işte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben senin gibi boş konuşmam. Kusura bakma. Kafa çalışma felan. Senin bu kadar düşünmene gerek yok. Orada profesyoneller çoğu şeyi düşünüyor. Yoksa kendimiz şirket kurardık zaten. Biz onlara güvendiğimiz için froto'ya yatırım yaptık.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Her dönem buraya senin gibi vasatlar gelir gider.
    İşine bak…
    Köyün delisi, maydanoz yazıp da satasıp üste cıkmaya çalışma.

Söylediğin bel altı pis muhabbetini de sana iade ediyorum.

Sosyal hayatta böyle davranma pişman olursun.
    Şirketle ilgili yazdıkların zırvalık bunu da unutma.
    Maalesef vasatlar hep var ve olacaklar.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Ben senin gibi boş konuşmam. Kusura bakma. Kafa çalışma felan. Senin bu kadar düşünmene gerek yok. Orada profesyoneller çoğu şeyi düşünüyor. Yoksa kendimiz şirket kurardık zaten. Biz onlara güvendiğimiz için froto'ya yatırım yaptık.
    Anlaşıldı burada düşük tansiyondan kimse hoşlanmıyor,ağzının payını isteyen kaşınan bebe çok belli.Sen önce bi finansal özgürlük yolunda mesafe al sonra gel buralarda fikir beyan et bebe.Senin bildiğin kadar bizim unutmuşluğumuz var.Haydi yallah git oyun parkında oyna.

Cahillik mutluluktur!

5.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Maalesef vasatlar hep var ve olacaklar.
    Burak kardeşim selamlar kardesim dedim aynı yaş grubunda oldugumuzu düşünerek.
    Benim yazılarımdan az çok beni anladıgını düşünerek samimiyete binaen bazı şeyler söylücem daha önce de söyledim tekrar etmekte fayda var.
    Bir memleketin gelişmesi için temel iktisadi anlayış İzmir İktisar Kongresi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sosyolojik iktisadi analiz ve hedefleri doğrultusunda olmalı.Ana esaslar tarihçi devlet adamı iktisatçı kalitesiyle Atatürk tarafından ortaya konmuş.Bu bilgileri kenarıya koyalım.Bu esaslar gözardı edildiğinde enflasyon gibi tipik kronik bir sorun ortaya çıkıyor.Hatta çağı yakalayabilen toplum ve medeniyetlerin öncü gelişmelerde de rol alması gerektiği de ayrı bir husus.Bu da çok önemli.Bu da sanat ve bilimle olur.
    Şimdi gelelim enflasyon ve üretimden pay alma meselesine.Bu ancak bir ülkenin üretmesi ve ürerimde ortak söz sahibi olması pay alması ve onu refahında bireylerin kullanmasıdır.
    Bugün borsa yatırımcıları cok az uzun vadede gerek aktif oranlama yaparak gerek de oynaklıklara tarihsel ortalama mantıgıyla yaklaşarak yapabilir.
    Burada yazmamın ifadede bulunmamın sebebi tek başlık altında degerli bilgilerin toplanmasıdır.
    Ama kısa ama uzun vade bilgiler burda cok faydalı.
    Ben yurt dısına çok sık çıkıyorum.Ülkemin insan refahının azlığını gördükçe yüreğim parçalanıyor.
    Bu kadar güzel memlekette refahımızın azlığı beni üzüyor.Çok az olan tasarrufun da altın ve dolar türevi emlak ve arsa gibi nakit akışı olmayan betona dayalı şeylere yatırılması kişisel yatırımcının refahından alıp götürüyor.
    Ev alıp kiraya vermek yazlık almak arsa almak deger üzerinden yatırım yaptım deyip boş tutmak nakit akısı yaratmamak yani.Ben buna üzülüyorum.
    Çevremdeki insanları arkadaslarımı uyarıyorum.Hali vakti yerinde olanları dahi harcsmalarını uyarıyorum dikkat etmelerini söylüyorum.Bir memleket üreterek ve tasarruf ederek müsriflik etmeyerek ancak sömürge olmaktan kurtulur ve mesenş dünyaya entegre olur.
    Haliyle burda da az az alan varsa biirktiren varsa boş yere vesvese ettirecek düşüncelere kapılmasını dogru bulmuyorum.
    Elbette her yazılan kıymetli.Ne farklı düşünceler var yeni yeni bilgiler öğreniyoruz.
    Ancak burada dayanaksız(fason üretim) düşünceler yanlış.Dogru değil.Bunu ifade ederken de hakaret ediyorlar ve egolarını tarmin ediyorlar.
    (kendi ve kendi gibileri sosyal hayat diyip duruyor eminim ki sosyal hayatta bizim gibilere aklı basında insanlara bu saygısızlığı yapacak kadar kendini bilmez değildirler)
    Gelelim şirkete dövizden etkilenir bazen işler ters gider bazen kar istediğimiz gibi de artmayabilir bazen yatayda kalır baska sirketlere göre bunlar elbette olasıdır.
    Ve yatırımcılar buna göre hareket de ederler.
    Ancak burda hsbc raporunu da aman dikkat ettim asagıya gidecek yatay gidecek olana da aman dikkat ettim.
    Çünkü ky az olan parasıyla böle böle parçalı alım yaparak belli bir lot yada degere kadar yatırım yapmalı benim fikrim.Burdaki fikirleri öne alarak ekleme hızını da ayarlayabilir ona da eyvallah.
    Ama bunları yaparken şirketin kronik bilgilerinin yanlış değerlendirilmesine de karsı cıkmak zorunda oldugumuz hissediyorum.
    Ben bu anlayısla yazdım.
    Ama cevaplar vasatlık barındırıyor.
    Her zaman derim bu ülkedeki yaş itibariyle belli yas üstündekiler gerçekten çok saygısızca davranıyorlar.
    Selamlar sevgiler.
    Ytd

6. Merhaba iyi tatiller herkese

Birisi hisse hakkında olumsuz bir şey yazınca neden hemen sert tepki veriliyor.Olumsuz yazan hissedar olduğu halde kurların uzun süre enflasyon kadar artmamasının hisse için olumsuz olacağını yazmış.Bence doğru söylüyor.Veya diyelim ki yanlış düşünüyor.Olsun yine de herkes düşüncesini yazmalı,hisseyi hep pohpohlamak olmaz.

Diyelim ki size göre yanlış düşünüyor,kurların az artması karlılığı etkilemeyecek,ya da çok az etkileyecek.Siz de kendi görüşünüzü yazın.

Saldırmak niye.Saldırarak haklı olmazsınız,haklıyken haksız duruma düşersiniz

Sevgiler saygılar hepinize

7. FROTO - Ford Otosan

Canmert bey çünkü böyle davrananlar taşıdıkların pozisyondan emin değiller,bilinçaltlarında halen cevabını veremedikleri onlarca soru ve sorundan habersizler.Karşılarına bu şekilde çıkıncada cevapları olmadığı için beyinleri savunma moduna geçerek saldırgan ve hırçın refleks gösteriyorlar.Oysa burada oluşacak bu teattiler ile bir çok insan farkında dahi olmadığı şeyleri öğrenebilir,bende öğrenirim.Buranın amacı bunlar değilmi? Fordun avantajlı ve dezavantajlı olduğu tüm hususlara kısmen hakimim,çünkü bu şirkete taşıdığım yıllar boyunca onun bunun ağzına bakmamak için çok çalıştım.Ama halen hakim olamadığım pek çok yönü var bununda farkında olarak öğrenmeye açım.Kimsenin lafından haliyle etkilenmiyorum.Öğretici ve seviyeli insanları el üstünde tutmaya hazırım.Şirketimizin avantaj ve dezavantajlarıda bünyemden hazmettim.Aşağıya boşuna yazmadım;Cahillik mutluluktur.Bunlar cahillikleri ile yüzleşince mutsuz olup mutsuz etmeye programlanmış tipler.Olgun tavrınız ve makul desteğiniz için teşekkürler.Olgun insanlara çok saygı duyuyorum.

Cahillik mutluluktur!

8.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Merhaba iyi tatiller herkese

Birisi hisse hakkında olumsuz bir şey yazınca neden hemen sert tepki veriliyor.Olumsuz yazan hissedar olduğu halde kurların uzun süre enflasyon kadar artmamasının hisse için olumsuz olacağını yazmış.Bence doğru söylüyor.Veya diyelim ki yanlış düşünüyor.Olsun yine de herkes düşüncesini yazmalı,hisseyi hep pohpohlamak olmaz.

Diyelim ki size göre yanlış düşünüyor,kurların az artması karlılığı etkilemeyecek,ya da çok az etkileyecek.Siz de kendi görüşünüzü yazın.

Saldırmak niye.Saldırarak haklı olmazsınız,haklıyken haksız duruma düşersiniz

Sevgiler saygılar hepinize
    Sayın canmert benim yazdıklarımdan ve yukarıda da ifade ettiklerimden olumsuz yazılana karsı cıktıgımı mı düşündünüz?
    Öyleyse sebep o değil.
    Hem hakaret dolu yazdıgı için hem de şirketle ilgili kronik bilgiyi yanlış ifade ettiği için karsı cıktım.
    Hala da itham ediyor.
    Fordotosan ile ilgili zerre şüphem yok.Temettümü alır geçerim.
    Onun bana sataşmasının sebebi saygısızlığı…
    Tekrar ifade ediyorum aynı kişiler farklı rumuzlarla yazı yazıyor burda buna eminim.
    Herkesin yatırım tecrübesi aklı fikri var her fikir de tartısılmalı ancak yanlış bilgiyi de eleştirmek icab eder.

Bu eleştireye de hakaret edene sessiz kalınmamalı.
    Yukarıda yorumlarda da ifade ettim kısa vadede her sey olur her seyden etkilenebilir şirket.
    Bu borsanın doğasında var.
    Olayları böyle değerlendirmenizi şahsen yorumlarımı böyle degerlendirmenizi tavsiye ederim.
    (Köyün delisi maydonaz vs ifadelerini tasdik etmediğinizi kabul ediyorum.Ediyorsanız da o da sizin bileceğiniz iş.)
    Ben ford otosanda payımı tutarım temettümü alırım.
    Ekleyen alanlara da herhangi bir hissede kademeli alımlarım öneririm.
    Ytd

Sayfa 696/810 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •