Bakin arkadaslar bir arkadaþýnýz bir dostunuz olarak söylüyorum. Lütfen kulak verin. Borsa oyun yeri degildir. Yatýrým yeridir. Onun icin lütfen butun servetinizi buraya yatýrmayýn. Ve ihtiyaciniz olmayan para ile yatýrým yapin. Ben borsaya 33 yýlýmý verdim. Bir dost bir büyük olarak uyarýyorum. Bir çok arkadas 3 günde yada 3 ayda kazanmak istiyor. Olmaz arkadaslar olmaz. Sen kazanacaksýnda TRÝLYON BAÐLAYAN ADAM’MI KAYBEDECEK.Burasý kolay para kazanma yeri degil. Bunu aklýnýzdan çýkartýn. Yýllarým geçti. Þimdiki aklým ve bilgim olsaydý ne yapardým biliyormusunuz. Ýhtiyacim olmayan küçük küçük paralar ile kaliteli ve cok pirim yapmamýþ sirketlere yatýrým yapardým. Gidin kaliteli ve cok primlenmemis sirketlere ufak ufak alarak yatýrým yapýn. Bende þimdi bu þekilde yapýyorum. Tabi bütün hisselerde kazanmak mümkün olmuyor. O zaman ne yapacaksýnýz sepet yapacaksýnýz. Kaliteli ve gelecegi olan sektör hisselerine yatýrým yapacaksýnýz.Sepetinizde hisseler olsun ve diger TL veya dolar altýn gibi enstrümanlarda olsun. Kýsacasý büyük baronlarýn yaptýðý gibi her zaman satacak kadar malýnýz alacak kadarda paranýz bulunsun. Bazý forumlarda bazen yazarým burda da bazen yazarým Benim bir sözüm var bu sözüm kulaginiza küpe olsun. "Birçok insan korkuda deðerine, coþkuda ederine bakmaz" ya alýr,yada satar. Sizlere demem o ki neyi ne kadardan aldýðýnýza dikkat edin. Ucuz olaný alýn pahalý olaný satýn. Hatýrlayýn Pandemi baþladýðýnda THY 12 TL diye hatýrlýyorum ve ucuz oldugunu bircok insan biliyordu ama almaya cesaret edemedi. Yine iyi hatýrlýyorum Türkiye nin en büyük bankalarýndan garanti bankasý 8 TL'den 6.5 TL'ye düþtü bedavanýn bedavasý idi kaç kiþi aldý ve bekledi. Þimdi ne oldu THY 300 TL GARANTÝ 85 TL Onun için yatýrým yaptýðým hisselerde paramýn tamamý ile ettigim karý hisse olarak býrakýr ana paramý cekerim ve gider faiz içermeyen enstrümanlarda NAKÝT TL-ALTINDA TUTARIM. Borsa düþüþ trendine girdiðinde elimde olmayan ve deðerinin altýna düþen kaliteli gelecek vadeden hisseleri alýr beklerim bu döngüyü yýllardýr bu þekilde sürdürüyorum. Bilen icin borsa DARPHANEDÝR. Aç gözlü olmayýn ve hýrs yapmayýn emin olun kazanýrsýnýz.Okuyun araþtýrýn öðrenin analiz yapýn. Baþkasýndan dinleyerek yatýrým yapmayýn. Bundan yýllar önce borsada belli baþlý 3-5 cakal vardý . Þimdi binlerce çakal var. Emeðinize paranýza acýmazlar. Birde þunu söylemek isterimki hangi hisseyi ucuzda alsanýz aklýnýzda olan deðere ne sürede ulaþacaðýný hiç bir zaman bilemeyiz.Onu patron, ve kaptan bilir,bizler sadece yolcuyuz.