Arama sonucu : 1077 madde; 1 - 8 arası.

Konu: EGEEN - Ege Endüstri

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by rogliç Yazıyı Oku
    700-800 mil düzeltilmiş 2023 kar tahminim civarında geldi,sürpriz yok realite bu.

-400 mil parasal pozisyon zararı

-96 mil Amortisman gideri ki 72 mil tl si satılan malın maliyetine yansıtılmış

2022 yıllık net kar da 898 mil dan düzeltilerek 626 mil e dönüşmüş.

enflasyon muhasebesi haliyle brüt kar marjlarını da düzeltmiş-törpülemiş

2022 de yıllıkta %38 olan Brüt kar marjı 23 lere ,2023 te de %37 den (eski düzende) 30 a inmiş.

olması gereken buydu az çok muhasebeden anlayan yaklaşık değerleri en azından net karı tahmin edebilirdi
    O zaman elinizde egeen yok yani ?

Günlük ortalama 500 tl marj olan hisse 90 bilmem kaç lira temettü verecekmiş🤑. Biz onu senden fazlasıyla alıyoruz her gün patronnn 😅
    Bir de bedelsiz genel kurulda değil, yönetim kurulu kararıyla çıkar ve umarım bu sene bedelsiz çıkmaz çünkü beklenen etkiyi yapmaz, borsada günlerce tavan tavan yaptıracak yatırımcı yok. Hele yeni fabrika para pomoalamaya başlasın da ondan sonra gelsin...
    Tabiii ki şahsi fikrimdir.
    Ne mutlu Türküm diyene

Alıntı Originally Posted by beyazatletliprens Yazıyı Oku
    Günlük ortalama 500 tl marj olan hisse 90 bilmem kaç lira temettü verecekmiş🤑. Biz onu senden fazlasıyla alıyoruz her gün patronnn 😅
    Bir de bedelsiz genel kurulda değil, yönetim kurulu kararıyla çıkar ve umarım bu sene bedelsiz çıkmaz çünkü beklenen etkiyi yapmaz, borsada günlerce tavan tavan yaptıracak yatırımcı yok. Hele yeni fabrika para pomoalamaya başlasın da ondan sonra gelsin...
    Tabiii ki şahsi fikrimdir.
    Ortalamayı bu aralar 1000 TL çıkardı bu gün uyuttu beni.Sıkıldım.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •