Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
Cok guzel olur tabiki de ama cok umutlanmamak gerek. Bireysel emeklilik sistemi yasadigim ulkede 1970 lerden beri var ama hala BES sistemindeki fonlar TR'deki gibi ayri kategoride.

Ama su mumkun: Bir Bireysel emeklilik sirketimiz Haydar Beye gidip, Bir Emeklik fonu kurmak istiyoruz ve yoneitmini size vermek istiyoruz diyebilir. Kurucu xxxxx Bireysel Emeklilik Sirketi olur, fon yoneticisi Marmara Capital olur.

Ornek olarak Allianz'in AEZ kodlu fonu, Ata Portfoy Yonetimi tarafindan yonetilmekte.
https://www.kap.org.tr/tr/ek-indir/4...7a0e1453056e01

BEFAS'a da actim mi fonu, eminim cok sayida insan, Haydar Beyin isminden dolayi, BES yatirimlarinin bir kismini/tamamini bu fona aktarabilirler.

Neden olmasin? Bence Haydar Bey guclu bir isim, akilli bir BES sirketi bu marka ile ciddi bir pazar payi alabilir.
ben geldiğimiz noktada geriye götürecek hamleler olmadıkça sistemden memnunum.aynen sizin de dediğiniz gibi portföy yönetim şirketlerinin yönettiği fonlar ve her geçen gün sektörde rekabet artıyor. Bu nedenle bes fonları da performanslarını önemsiyorlar.
HDI fiba emeklilik bünyesinde çok farklı kurumların yönettiği fonlar var.