Sayfa 853/943 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903 ... SonSon
Arama sonucu : 7540 madde; 6,817 - 6,824 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by MSB Yazıyı Oku
    Beklentiyi karşılamadı bence 43.90 ları yarın görürüz daha da sonra karada ölüm yok inşallah...
    Toparlayacak yavaş yavaş...
    Bizde saldıkça toparlarız rahatsız olmayacagımız lot sayılarıyla...
    Gül gibi geçinir gideriz...
    3.5 milyar TL esas faaliyet dışı gelir elde edilmiş, ki bunun 3.2 milyarı sigorta geliri yani bir kereye mahsus. Yorumun yerinde.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Mathias'ın kar beklentisi aslında doğru çıktı. Net karın önemli bir bölümü esas faaliyet dışı.

Adam yine haklı çıktı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Hayırlı olsun arkadaşlar. Kimse uçar kaçar bir şey beklemiyordu. Yazılmış çizilmiş zaten. Bu ortama ve marjlara rağmen fena değil bilanço. Benim açımdan sadece moral oldu açıkçası. Biz geleceğe odaklanmaya devam. Ajanda da faiz indirimleri, çin'in toparlanması, antidamping gibi beklentiler var. Bakalım neler olacak

4.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun arkadaşlar. Kimse uçar kaçar bir şey beklemiyordu. Yazılmış çizilmiş zaten. Bu ortama ve marjlara rağmen fena değil bilanço. Benim açımdan sadece moral oldu açıkçası. Biz geleceğe odaklanmaya devam. Ajanda da faiz indirimleri, çin'in toparlanması, antidamping gibi beklentiler var. Bakalım neler olacak
    Soros'un veliahtı Druckenmiller'in dünkü konuşmasını dinledin mi? Faiz indirimleri hakkında hiç olumlu konuşmuyor. ABD'de bu yıl bütçe açığı 2 trilyon doları aşacak. Stagflation is here to stay diyor adam. Muhtemelen haklı çıkacak. FED'in faiz indiriminlerine herkes banko oynuyor ama evdeki hesap çarşıya uymayacak.

5. TR'nin 2024 bütçe açığı da muhtemelen 3 trilyon TL civarında gerçekleşecek. Bu durumda enflasyon nasıl aşağı inecek? Pek mümkün görünmüyor. Faizleri artırmak zorunda kalacak TCMB.

6. 3 milyar TL 3 aylık finansman gideri yazmış EREGL. Hey maşallah. Adamlar daha 1 milyar dolar borçlanmadan eşek yükü kadar finansman gideri yazıyorlar.

7. Hey INVENTOR Makine Mühendisi imişsin tebrik ederim. Borsa ile sinerji yaratan bir meslek değil seninkisi. Tek avantajın mesleğin gereği Termodinamiği öğrenmiş olman. Benim mesleğimle alakası yok ama ben de Termodinamiği hatim ettim. Borsa dinamikleri ile uyuşan tek fizik dalı bu olduğu için el mahkum öğrenmek zorunda kaldım. Termodinamiğin 2 nolu kanunu borsa ile ilgili esas can alıcı bölümdür, aklında olsun.

8. https://twitter.com/apara_tv/status/...83RPwBP_ECLvbA

Baki Atilla , Ereğli Bilanço yorumu.

Sayfa 853/943 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •