Sayfa 854/958 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon
Arama sonucu : 7662 madde; 6,825 - 6,832 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    TR'nin 2024 bütçe açığı da muhtemelen 3 trilyon TL civarında gerçekleşecek. Bu durumda enflasyon nasıl aşağı inecek? Pek mümkün görünmüyor. Faizleri artırmak zorunda kalacak TCMB.
    Mevduat faizleri enflasyonda beklenen baz etkisi sebebi ile bu son 1-2 gün düşüşe geçmiş diyorlar TH seni bozmak gibi olmasin ama

2. ABD ekonomisi her ay 70-80 milyar dolar, yılda ise 1 trilyon dolara yakın dış ticaret açığı veriyor. Artı yılda 2 trilyon dolar bütçe açığı da veriyor. Bu durumda FED nasıl faiz indirir diye hiç kimse sormuyor. FEDin faiz indirimlerine kesin gözle bakanlar silkelenecek.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    Mevduat faizleri enflasyonda beklenen baz etkisi sebebi ile bu son 1-2 gün düşüşe geçmiş diyorlar TH seni bozmak gibi olmasin ama
    Bunlar hep geçici. Dediğin gibi baz etkisi işte.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Ereğli Analiz, Gelecek F/K sı 5,9 hesaplanıyor.

https://twitter.com/cozdegerleme/sta...83RPwBP_ECLvbA

5. Benim görüşüm belli: Mevcut konjonktürde borsadan kesinlikle uzak kalınmalı. Ortam borsada oynama ortamı değildir. İçinde bulunduğumuz ekonomik ortam beni cidden tedirgin ediyor. Ekonomik krizin gerileme sürecine girdiğine inanmıyorum tam tersine etkisinin henüz ortaya çıkmadığına inanıyorum. Ülke ekonomisi resesyona girip küçülecek, işsizlik ciddi şekilde artacak, şirket iflasları katlanacak, faizler daha da artacak; cari açık, dış ticaret açığı, bütçe açığı kapanıp artıya geçilecek vs vs eğer ekonomi tekrar rayına oturacaksa. Aksi halde ekonomik kriz sona ermez eremez, bence bu mümkün değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Ereğli Analiz, Gelecek F/K sı 5,9 hesaplanıyor.
    Risksiz yatırımların F/K sı 1.4.

Riskli yatırım olan EREGL nin forward F/K sı 5.9 imiş.

Biri sıfır riskli ve 1.4 F/K lı. Diğeri yüksek riskli ve 5.9 F/K lı ama şu anki değil 12 ay sonraki F/K bu., o da eğer tahminler tutarsa. Şu anki rasyo 16.7.

Akıllı yatırımcının hangisini seçmesi gerektiği belli değil mi?

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Soros'un veliahtı Druckenmiller'in dünkü konuşmasını dinledin mi? Faiz indirimleri hakkında hiç olumlu konuşmuyor. ABD'de bu yıl bütçe açığı 2 trilyon doları aşacak. Stagflation is here to stay diyor adam. Muhtemelen haklı çıkacak. FED'in faiz indiriminlerine herkes banko oynuyor ama evdeki hesap çarşıya uymayacak.

Bence herkes banko oynamıyor TH. Öyle olsa Eregl şu an daha farklı bir fiyatta olabilirdi. Bence piyasa yeterince temkinli. Öyle bir rehavet ve coşku hali yok. Ben de buradaki birkaç kişinin yazdığı gibi önce Avrupa, sonra Abd'de faiz indirimi bekliyorum. Ne zaman olur onu göreceğiz.

8. İyiyiz iyi, iyi diyelim iyi olalım evrene pozitif enerji yollayalım iyi iyi çok iyi değil ama iyi

Sayfa 854/958 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •