Sayfa 459/466 İlkİlk ... 359409449457458459460461 ... SonSon
Arama sonucu : 3721 madde; 3,665 - 3,672 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. Bişiler yapmazsa , korkarım 7 bile çok..

"Topraktan geldik toprağa dönecez", diyen biri vardı haklı mı ne ?

2. Nilü'ye ne zaman soru sorulsa (soruyu soran kişi de bu platformda) tahta yukarıya kalkardı. Yerine gelen kişiye borçluluktan kurtuluş reçetesi sorulunca 'bizim borçla ilgili bir sıkıntımız yok ki' diyorsa Nilü'den hallicedir.

3.  Alıntı Originally Posted by Böcek34 Yazıyı Oku
    Nilü'ye ne zaman soru sorulsa (soruyu soran kişi de bu platformda) tahta yukarıya kalkardı. Yerine gelen kişiye borçluluktan kurtuluş reçetesi sorulunca 'bizim borçla ilgili bir sıkıntımız yok ki' diyorsa Nilü'den hallicedir.
    Bu borç konusunda ciddi tereddütlerim var..

Sağ cepten, sol cebe mi, sol cepten sağ cebe mi ?

Zaten, üstü örtülü, söylüyorlar.."bir sikinti yok" diye

4. Borcun TL bazına dönüşümü lazım. Zaten epeyce kısmı TL bazlı olmuştu. Ondan sonra enflasyon oluştukça reelde borç buhar olur. Borçluluk devam ederken bilançoyu baskılama yöntemine bakıyorum ben.

5. Cool

Alıntı Originally Posted by Böcek34 Yazıyı Oku
    Borcun TL bazına dönüşümü lazım. Zaten epeyce kısmı TL bazlı olmuştu. Ondan sonra enflasyon oluştukça reelde borç buhar olur. Borçluluk devam ederken bilançoyu baskılama yöntemine bakıyorum ben.
    Bu söylem , hükümetin yapmaya çalıştığı şeyle taban tabana zıt.

Bu faizlerle , dolardaki baskı ile doların sabit kalması söz konusu iken TL ye dönüşüm.. bir şartta karlı olur..

Alacaklı, sol cepte, ödeyen de sağ cepte ..

6. Döviz bir süre-periyot boyunca yatay kalabilir. 20TL madeni para çıkmışken, normal olarak 500 ve 1000'lik yeni banknotlar gündemdeyken biz TL'nin gücünü 'hangi şarta göre çıpalayacağız'. Şuanda kur 50 olsa 'yuh artık' diyecek olan var mı? Yok. Cahillerden bahsetmiyorum.
    Ucuzdan borçlanabilmek için önce CDS'in düşmesi lazımdı. Bunun gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yaptılar ve yapıyorlar. Bu yapılanlar önceki yapılanlara göre taban tabana zıt.
    Peki zıt da, neden 'evet destekliyoruz' deniyor? Çünkü $ bazında son vurgun safhasına geldik. Biz bu periyodu bir başka şekilde 'ucuz faizle kredi çekilen dönemde' yaşadık. O kredi borçları reelde buhar oldu.

Aaa bak laf döndü dolaştı buhar derken mevzuya bağladım :))

7.  Alıntı Originally Posted by Böcek34 Yazıyı Oku
    Döviz bir süre-periyot boyunca yatay kalabilir. 20TL madeni para çıkmışken, normal olarak 500 ve 1000'lik yeni banknotlar gündemdeyken biz TL'nin gücünü 'hangi şarta göre çıpalayacağız'. Şuanda kur 50 olsa 'yuh artık' diyecek olan var mı? Yok. Cahillerden bahsetmiyorum.
    Ucuzdan borçlanabilmek için önce CDS'in düşmesi lazımdı. Bunun gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yaptılar ve yapıyorlar. Bu yapılanlar önceki yapılanlara göre taban tabana zıt.
    Peki zıt da, neden 'evet destekliyoruz' deniyor? Çünkü $ bazında son vurgun safhasına geldik. Biz bu periyodu bir başka şekilde 'ucuz faizle kredi çekilen dönemde' yaşadık. O kredi borçları reelde buhar oldu.

Aaa bak laf döndü dolaştı buhar derken mevzuya bağladım :))
    Yani.. kimse inanmıyor CDS in düştüğüne.. ve hala "DOLAR patlar" korkusu var millette..

Lakin fark etmiyor herkalukarda Rafaellin kafa dumanı buluyor..

8. Dolar patlar korkusu başka şey, reelde olması gereken döviz kuru başka şey. 20-30 senelik standart radyolar var. Polis, emekli, öğretmen $ bazlı maaş var. Hangi dönemde 2000$ öğretmen maaşı olmuş bunu bana açıklasınlar kurun burayı hak ettiğini düşünen veya evet buradan sonra gidemez diyenler.
    Pahalı değil aşırı pahalıyız. Sadece yurt içine kıyasla değil dünyaya kıyasla. Yani TL aşırı değerli. "Şak 10 Milyar$ satarım. Şak 10 daha. Yetmedi mi şak 10 daha" kafa yapısıyla 150 Milyar$ yakıldı. Şimdi (borsanın sıradan bir günde yaptığı spot hacmi kadar) 2 Milyar€ para bulduk diye havayı fişek atmadığımız kaldı. Endeksin önümüzdeki süreçte 2$ mertebesine geleceğini düşünen biri olarak ben böyle görüyorum. O 2$ mertebesi ikinci tur fiyatlama için yeniden alım seviyesi olabilir.

Sayfa 459/466 İlkİlk ... 359409449457458459460461 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •