Sayfa 19/297 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 2376 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Viop LVII

1.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Olm çok fenasın, belaltı espri yabma ortam gevşiyor, bak şindi bana cevap hakkı doğdu, bişii sorucam
    Sen nerden tanıyorsun bizim kasabı
    Hiç sorma reis senin kasap az kalsın beni yüzüyordu. Adam alışmış kuyruk yağını çıkaracağım diye varya inim inim inletti beni

2. Büyük hisseler gerek ürünlerinde en azından tekel olması finansmana kolay ulaşması ile bu sıkıntılı süreci küçüklere göre daha hafif atlatır diye düşünüyorum küçüklerin bir çoğu yeni arz olmuş ve vampir gibi finansmana ulaşmak istiyorlar görünen o ki çoğu patron ya bedelli yapacak ya hisse satacak.

3. İris Cibre
    @iriscibre
    Yabancı geldi mi?

Öncelikle, evet, Nisandan beri yabancı geliyor.
    Fakat, şunu vurgulamak gerek;
    Carry için, ya da az miktar tahvil ve hisse için Kasım Aralıkta girmiş yabancı, Mart sonuna kadar çıkmış. Nisanda aynı miktar kadar girmiş

Rakamlarla açıklayayım
    Haz-Ara '23 arası net pozisyon düzelmesi 30 MLR USD
    Oca-Mart '24 arası net pozisyon bozulması 30 MLR USD
    Mart-8 May '24 arası net düzelme 35,5 MLR USD
    Yani Haziran '23 - 8 Mayıs '24 arasında net düzelme 35,5 MLR USD

Bu rakamın içerisinde, ihracatçı dövizi, KKM dövizi, reeskont dönüşü vs de var.
    İşin kısası, açık konuşmak gerekirse, yabancı girip girip çıkıyor.
    Carry için girerken, MB daha az döviz satarak/hiç satmayarak ve bazen alarak rezerv biriktiriyor.
    Dolayısıyla, Ocaktan itibaren çıkan yabancı, Nisanda geri gelmiş,
    geldiği miktar da muhtemelen 5-6 MLR USD arası

4. Görünen o ki ihracatçılarda döviz kurundan dolayı sıkışmış durumda. Dua edelimde globalde resesyon olmasın

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Büyük hisseler gerek ürünlerinde en azından tekel olması finansmana kolay ulaşması ile bu sıkıntılı süreci küçüklere göre daha hafif atlatır diye düşünüyorum küçüklerin bir çoğu yeni arz olmuş ve vampir gibi finansmana ulaşmak istiyorlar görünen o ki çoğu patron ya bedelli yapacak ya hisse satacak.
    Sıradan bir insan

5.  Alıntı Originally Posted by mavsar Yazıyı Oku
    Görünen o ki ihracatçılarda döviz kurundan dolayı sıkışmış durumda. Dua edelimde globalde resesyon olmasın
    %50 nin üzerinde finansman maliyeti birde sabit kur neredeyse bu şartlarda altında kim yatırım yapar üretim yapar. Ben patron olsam elimdeki hammadde stoğunu bitirir işçilere ücretsiz izin verir parayı faize yatırırım bu şekilde fabrikanın çalışmasından daha fazla para kazanır.

6. şuan altında makas açılıyor. Dayı trade etmeye kalkani balıkçıda oturturlar gerçekten herhangi bir şekilde ongoremezsin niye ele mal meydanda.

No trade

Adıos Grande Punto

7. Gelir mi bakalım 1,175'e (yani 11,750)?

8. Deyusu Ekber badem 3.2 civarı geçilmesin diye yirtiniyor
    Bir haftada 10 milyar oldu herhalde satışı
    Olmayan malı basıyor
    Gün sonu duman çıkarak kapatacak gibi aciklarini

Sayfa 19/297 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz