Sayfa 421/436 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon
Arama sonucu : 3488 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Teknik olarak hoş durmuyor ama terse yatırmayı da çok sever.

Zoryen'in halka arzında bir sorun olmaz da, sonrası çok önemli olacak, kurumsal yatırımcı malı taşımak için ne kadar istekli olacak?

Zoryen'in arz fiyatı, borçluluk durumu, beklentileri karar vermeyi kolaylaştıracaktır.

Zoren ne kadar berbatsa Vestel ve Vesbe o kadar da yatırımcı dostu.

Gerçi uzun vadede ANZ ve aracı kurumlar kazanır da biz KY'ler hep kaybederiz.
    Zoren, halka arza yaklaşırken neden böyle yapıyor sorusuna cevabı çok iyi düşünmemiz lazım...Zoren de herkes 7,5.............8,5 ları konuşuyor da daha yukarıları konuşan henüz yok....bence normal olmayan fiyat hareketlerine tanık olacağız arzın SPK tarafından kabulunden sonra....Biraz daha sabredelim bakalım...

Not:Son 4 yıl içinde tüm enerji şirketleri içinde tuhaf fiyat hareketleri yapmayan bir tek Zoren kaldı...Fazla borçtan mı yoksa fazla patron kaprisinden dolayı mı o konuda yorum yapabilmek biraz zor

2.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Zoren, halka arza yaklaşırken neden böyle yapıyor sorusuna cevabı çok iyi düşünmemiz lazım...Zoren de herkes 7,5.............8,5 ları konuşuyor da daha yukarıları konuşan henüz yok....bence normal olmayan fiyat hareketlerine tanık olacağız arzın SPK tarafından kabulunden sonra....Biraz daha sabredelim bakalım...

Not:Son 4 yıl içinde tüm enerji şirketleri içinde tuhaf fiyat hareketleri yapmayan bir tek Zoren kaldı...Fazla borçtan mı yoksa fazla patron kaprisinden dolayı mı o konuda yorum yapabilmek biraz zor
    Sn loruhlano,

Şu anda kilovat başına 13,3 $ cente elektriğimizi satıyoruz. Bir megavat başına yıllık 220-230 bin dolar brüt satış gelirimiz var. Bundan işletme maliyetleri düşüldüğünde 160-170 bin dolar net kar kalır. Burada hesapta olmayan bir yeşil sertifika satışı olacak. Bu konuda da biz şirket olarak çalışıyoruz. Şu anda yeşil sertifika için megavat başına 5 bin Euro gibi bedeller söz konusudur. 2026'dan sonra Almanya'nın bu işleri devreye sokacağı dönemde bu bedelin 60 bin Eurolara kadar çıkacağı konuşuluyor. O kadar önemli bir konu olacak. Bir megavatın 60 bin dolar daha ilave geliri olduğu düşünüldüğünde bu durum şirketin değerine çok büyük bir katkı olacak. Dolayısıyla zaten dünyanın neresinde bir yeni elektrik üretimiyle ilgili lisans konuşulsa bu yüzde 80 oranında yenilenebilir enerjiye verilmiş bir lisans oluyor. Bu bir zorunluluk haline geldi.

İsmini burada açıklamak istemediğim bir enerji şirketinin ceo sunun yaptığı açıklama bu.

Moralim bozulduğu zaman açar bakar okur ve kısa vadeye odaklanmam gerektiğini bana hatırlatır.

Bu saatten sonra ANZ düşünsün
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

4. Değerli yatırımcılar,
    Son düşüşlerin ANZ ile bir ilgisi yok.Youtube girdiğinizde hemen herkes direncin kırıldığını yukarı hamlelerin olacağını yazıp çizmedi mi?Haliyle elinde zoren olanlar da enerji hisselerindeki olumlu yükselişlerden nasibimi alırım diye beklemeye başladı.Peki niye beklenenler olmadı.Bunu teknik analiz ile anlatayım.

5. Grafikte xu100 endeksi ile Sheriff göstergesi birlikte verilmiştir.xu100 ün son tepesi ile bir önceki tepesini birleştiren çizgi yukarı doğru.Göstergenin ise aşağı doğru.6.05.2024 günü 100 endeksi satış baskısında kalacağını göstermiştir.Zoren başka bir borsanın hissesi olmadığına göre aynı baskıya kalacağını düşünebilirdik.

6. Şimdi zoren hisse grafiğine bakalım.Hisse birkaç gün içinde yukarı bir hamle yapacak fiyat 6.9 ın da üzerine çıkacak örneğin 7.55 ler olabilir.Ancak Sheriff göstergesi grafikte daha aşağılara sarktığı için fiyata uyum sağlamayarak aşağılarda kalacaktır.Bu ise yine hissenin satış baskısına gireceğini anlatır.O arada fiyat ve Sheriff göstergesi dipte alım uyumsuzluğu verecek ve asıl yükseliş başlayacaktır.
    Anlattıklarım al-sat tavsiyesi değildir.Anlattıklarıma bakarak alım-satım yapanların sorumluluğu kendilerine aittir.

7. Sheriff göstergesi de neyin nesi?Nerede bulurum diyenlere söyleyeyim.Gösterge MACD'ın yükselenler-düşenler endeksi mantığında hızlandırılmış halidir.Muzaffer Şerif Ödemişli sosyal psikoloğdur.İnsan ilişkilerini ve özellikle dini kavram ve kuralların nasıl şekillendiğini matematik kurallarıyla kanıtlamış bir prof.tur.Gözlemlerini deneylerle kanıtlamıştır.Maalesef solcu suçlamasıyla çalıştığı üniversiteyi bırakmış deneylerini A.B.D de devam ettirmiştir.Sheriff rumuzunu kullanmıştır.Ben de onun çalışmalarından etkilenip göstergeye Sheriff adını verdim.

8. Rumuzumda yeni üye yazıyor.1990 dan beri borsa ile ilgilenirim.Bilinç altım aceleci ve etki altında kalmağa yönelik davranışlar yüzünden alım-satım yapmadan dışarıdan izler konumunda idim.Şimdi yine ufak ufak ama eski hataları yapmadan işlem yapmağa hazır mıyım safhasındayım."Sheriff,deltoid,diskriminant"kullan dığım rumuzlardandır.

Sayfa 421/436 İlkİlk ... 321371411419420421422423431 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •