Sayfa 632/657 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642 ... SonSon
Arama sonucu : 5254 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Bu ülke ne çektiyse namazı "kameralar eşliğinde" gösteriş için kılan; olduğundan fazla ahlâklı görünmeye çalışan, rahmetli Yaşar Nuri Öztürk'ün deyimiyle Allah ile aldatanlardan çekti...Birisi gereğinden fazla Allah diyorsa korkmak lazım...Çünkü an itibariyle düzen bunların düzeni...Her yerdeler !

Ben, hisse 50 Tl.lerde iken manipülasyon şüphesinden bahsettiğimde 7/24 bir kamyon laf edenler, hisse gelmiş 40 Tl'ye şimdi hepsi bir ağızdan manipülasyon diyor...Allahsız bunlar yaw, net...

Kuranda 7 ayetten oluşan sadece 2 sure vardır.. Fatiha ve Maun .. benim için 2 sure kuranın özeti gibidir...Yaşar Nuri Öztürk sadece Maun suresi için bir kitap yazmıştır...

brksn için destek ve dirençleri gösteren bir grafik göndereyim.. adam olacak çocuk (kırmızı) 43.86 ve üzeri
    iyi çalışmalar..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

2.  Alıntı Originally Posted by Alper78 Yazıyı Oku
    Uçurumun kenarındayız dostlar. Yukarda 41.80 aşağıda ise 39.90 ana direnci var.
    Dua edelimde 39.90 altında kapanış olmasın. Yoksa vay halimize.
    Bir hissenin bilançosu kötü gelse bile böyle bir düşüş yaşanması mümkün değil. Bir gün yapar tabanını yoluna yürür. Ama 10 gündür bir hisse düzenli olarak -4 -5 düşmez. Belki şirketi hisseyi güzel buluyorum diyen abilerimizde bile elinde lot kalmadı.kim bilir.🤔
    bu baskıya kimse kolay kolay dayanamaz...ancak aşık olmuş olanlar her türlü acıya dayanabiliyor...bu hissede aşık olanlar da bir elin parmaklarını geçmez...her eye rağmen sabır diyorum kendim için...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. bu hissede ilk maliyetim 21,31 dir....sonrasında en yüksek 47 tl olmak üzere sürekli takviyeler yaptım...takviyelerimden sonra hisse 56 ları bile gördü...ama buna rağmen realizasyon düşünmedim...realize olmak çok kolay ve basit idi...ama benim satışlarım yüzünden berkosanda oluşabilecek bir gerilemeyi vicdanen kaldıramazdım...zaten hisselerim ile duygusal bağlarım oluşuyor nedense...o yüzden de hiç bir şekilde trade etmeden pozisyonumu devam ettiriyorum...

benim sermaye yapımı bilenler sadece berkosana bağımlı olmadığımı ve gerekirse yıllarca bekleyebilecek bir pozisyonda olduğumu bilirler...bir iki yerde söylemiştim bilmiyorum burada da söylemiş miydim ?? bir iki ay önce atatp yi sattıktan sonra oluşan nakitim ile borsa dışında bir yatırıma yönlendirmiş idim...yani sermayemin %40 dışarda ve şu anda bile karda...%60 lık sermayemin de kabaca %55 i berkosanda %45 i de kocaerde....

benim açımdan hiç bir sıkıntı yok...hala da maliyetim düşüktür istesem berkosanda realize olabilirim...ama bu yola çok emek verdim...bunu kesinlikle yapmayacağım...inandığım yolda bazen sıkıntılar bazen de güzel ve neşeli günler olacaktır...her iki durumu da bilerek ben yerimde sabit kalmak istiyorum...tabi bunu herkese tavsiye edemem....beğenmeyen veya her gün psikolojisi bozulacak kişiye tut diyemem...şahsen sermayemin maliyeti sıfır iken benim için zaman sıkıntısı yoktur...her türlü devam edebilirim...inanmasaydım bu hisseyi almazdım...inandığım için de burayı terk etmeyeceğim...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4. 300 bin lotu hunharca satıp hiç bir vicdan azabı çekmeyen birisi gibi ben olamam...olabilir şu anda haklı da çıkmış olabilir..çünkü sattığı seviyenin çok aşağısında isterse yerine koyabilir...şimdi haklı olabilir ama gelecekte haksız olacağını düşünüyorum...zirvelerden satıp cebini doldurduktan sonra burada caka satmak bu güne kadar yapmadığım bir şeydir...beni yıllardır tanıyanlar böyle bir hareketimi görmemişlerdir....

geçmişte bir çok hisse alıp sattım...sattıklarımın hiç birinde en zirveden satmış biri olmadım...zirveden satmak benim için gurur duyulacak bir şey değil..tam tersi vicdan azabına neden olacak bir şey...en son brlsm hissem 45 tl leri görmesine rağmen ve benim maliyetim 13,35 ler olmasına rağmen benim sattığım fiyat 33 civarları idi...ben hep kar stopu yapmışımdır..gesan 440 ları görürken benim çıkış fiyatım 230 idi...teknosa 33 zirvelerini görürken benim çıkış fiyatım 28 civarları idi...atatp maliyetim 34,50 iken 170 leri görmesine rağmen benim çıkış fiyatım 123 ler idi...çok şükür kazandıklarım bana yetiyor...az olsun öz olsun ama kazandıklarımda kimsenin ahı olmasın.... sabır edenler hiç bir zaman zarar etmeyecekleri hisselerde pozisyon alıyorum...ardımdan bir dua alabildiysem ne mutlu bana...

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    300 bin lotu hunharca satıp hiç bir vicdan azabı çekmeyen birisi gibi ben olamam...olabilir şu anda haklı da çıkmış olabilir..çünkü sattığı seviyenin çok aşağısında isterse yerine koyabilir...şimdi haklı olabilir ama gelecekte haksız olacağını düşünüyorum...zirvelerden satıp cebini doldurduktan sonra burada caka satmak bu güne kadar yapmadığım bir şeydir...beni yıllardır tanıyanlar böyle bir hareketimi görmemişlerdir....

geçmişte bir çok hisse alıp sattım...sattıklarımın hiç birinde en zirveden satmış biri olmadım...zirveden satmak benim için gurur duyulacak bir şey değil..tam tersi vicdan azabına neden olacak bir şey...en son brlsm hissem 45 tl leri görmesine rağmen ve benim maliyetim 13,35 ler olmasına rağmen benim sattığım fiyat 33 civarları idi...ben hep kar stopu yapmışımdır..gesan 440 ları görürken benim çıkış fiyatım 230 idi...teknosa 33 zirvelerini görürken benim çıkış fiyatım 28 civarları idi...atatp maliyetim 34,50 iken 170 leri görmesine rağmen benim çıkış fiyatım 123 ler idi...çok şükür kazandıklarım bana yetiyor...az olsun öz olsun ama kazandıklarımda kimsenin ahı olmasın.... sabır edenler hiç bir zaman zarar etmeyecekleri hisselerde pozisyon alıyorum...ardımdan bir dua alabildiysem ne mutlu bana...
    ATATP’de yazdıklarını bilen biri olarak, buradaki yazdıklarının aynılarını orada da yazmıs ama sonra düsüslerde haber vermeden cıkmıstın bir cok insan iceride kalmıs.

ATATP’de sürekli 1 milyar dolar piyasa degeri beklentileri paylasıyordun, global yazılım sirketleriyle kıyaslamalar yapıyordun, enerji sertifikası hikayesi, AI güzellemesi vs 170 tlde bile bebek sirket diye tanımladıgın ve tutacagını söyledigin sirket sert düsüs yapınca birden 120’de haber vermeden sattın ve sattıktan sonra yazdın. Hangi beklentin degismisti ki orada sirketin isleri ve hikayesi mi degisti fiyat degisince? Sen para kaybedince sirketin birden hikayesi mi degisti madem ucuz ve bebek hisse diye görüyordun ve uzun yıllar tutacaktın? Bu arada benzer seyi BRLSM’de de yaptın.

Benzer seyi simdi burada da yapıyorsun, tutamayacagın seyler yazıyorsun. Ben bu hisseyi seninle veya senden etkilenip almadım, senin samimiyetine de güvenmek istiyorum cünkü Allah kitap yazıyorsun sürekli ama bu tarzın gercekten güven vermiyor ve elestiriye epey acık.

Su an yıllarca tutacagım diyorsun, yarın enflasyon muhasebesinden anlamıyorum öngörememisim deyip sattım yazabilirsin ki üstte bunun yolunu yapan mesajların var.

Velhasıl, bence tutamayacagın sözler verme sirketi tam anlamadan da sirekli hikayesini güzelleme, amacın o olmasa da pazarlıyormussun algısı oluyor.

Burada gercekten kazanckapısı arkadası ayrı tutuyorum. Fikirlerimi veriler ile destekliyor, perspektifini ortaya koyuyor. Takip edilecekse o edilmeli.

6. ben hiç bir zaman yıllarca tutacam demedim...zaten sabır rekorum 1,5 yıldır demişimdir...her aldığım hissede de sabrım ne kadar olabilir bilemem demişimdir...bunu defalarca yazmışımdır...buradakiler de şahittir...

ben uzun vadeli tutulmaya layık olmayan hisseleri almam diyorum...artık kimin sabrı ne kadar olur kime ne kadar nasip olur bilemem diyorum...hep de bunu söyledim...ha sattıktan sonra da fikirlerim hiç bir zaman değişmedi...yeri geldiğinde her zaman söylüyorum...atatp ben 123 ten sattıktan sonra bile daha geçen hafta tekrardan 170 leri gördü...isteyen benden çok daha yukarıdan satabilir...benden daha yukarıda satabilen bir kişinin beni eleştirme hakkı yoktur....atatp nin henüz beklentileri de tam anlamı ile gerçekleşmemiştir..gerçekleştiğinde çok rahatlıkla 320 lere gidebilecektir...uzun vadeli tutabilen yine kazanacaktır..

burada da aynı şeyleri söylüyorum...ama ben ne kadar tutabilirim bilemem...kimseye bu konuda garanti vermemem...eğer siz garanti verebilirseniz bende verebilirim...ama yok siz istediğiniz zaman trade yapın , istediğiniz zaman gir çık yapın ama bir kere keko bunu yapınca eleştirin...böyle bir dünya nerede var...berkosanda yaklaşık 4 aydır hiç pozisyonumu bozmadan hatta tam tersine artırarak sürdürüyorum...bana güvenmeyen sözlerimi gözardı etsin...burada kimseden hiç bir ücret istemiyoruz...kimseye de yatırım danışmanlığı yapmıyoruz...sadece faydamız olmuş ise bir dua edin yeterdir diyoruz....başkası gibi de elimizde varken en iyisi...yokken en kötü şirket de demiyoruz....

7. sattığımı söylemem yanlış olur.....gesanda elim ilk etapta 57 bin adet lot vardı...fiyat 60,00-65 aralığında bir insan olarak çok büyük baskılardan dolayı (iki üç ay boyunca baskı uygulandı) bende dayanamayıp 41 bin adetini 65 civarlarından satmıştım....kalan sadece 16 bin adetini 230 dan satabildim...şimdi ben henüz 65 iken sattığımı açıklasaydım bir çok arkadaş bana uyup yanlış karar vererek satacak ve belki de hiç bir zaman bölünmemiş haliyle 440 ları göremeyeceklerdi (bu fiyattan tam 20 kat kar eden bir dostum oldu )

en doğru kararı ben veriyorum diyemem...o yüzden de sorulmadığı sürece sattığımı açıklamıyorum...kimseyi yanlış yönlendirmek istemiyorum...belki de sabrı benimkinden çok daha fazla olanlar olabilir...

yatırımcının benim fikirlerime bakmalarını eğer onların da mantığına uyuyorsa ona göre bir karar ve strateji belirlemeleri gerekiyor...uymuyorsa da yine kendilerine göre hareket etmeleri gerekiyor..ben burada fikirlerimi paylaşıyorum...burada hep birlikte doğruyu ve yanlışı ortaya çıkarmaya çalışıyoruz...olumlu da olumsuz da düşüncelere saygılıyım...yeter ki hakaret olmasın....

8. iyi olduğuna inanmadığım ve uzun vadede iyi kazandıracağına inanmadığım hisseleri almıyorum...istesem kısa vadeli hisseleri alabilirim en fazla 1-2 hafta kalarak %10-30 kazanabilirim...ama ben gittikten sonra hisse gerçek dinamiklerine döndüğünde bana değer veren yatırımcılar oradan karlı çıkamayabilirler....onlar belki de aylarca ve yıllarca aynı bataklıkta debelenip durabilirler...ha bunu da ben istemem...kimsenin beduasını almak istemiyorum...kendi menfatim için başkalarını yakamam...hep bu düşünce ile hisse seçiyorum...

bende insanım benim de yanılma payım vardır bazen göremediğim şeyler olabiliyor...başarı oranım %70-80 civarıdır.....bu ihtimali de göz önüne alarak hareket etmeli...ben hiç bir kimseye hiç bir garanti veremem...ne kazanç garantisi nede zaman garantisi..öyle bir mecburiyetim de yok...öyle bir mecburiyet isteyen gitsin yatırım danışmanlarına ciddi bir ücret versin sonra da o hesabı onlara sorsun....

ben sadece burada düşüncelerimi paylaşıyorum...kimseden de bir ücret bu güne kadar talep etmedim..bir faydamız olmuş ise sadece bir dua rica ediyorum...istemeden bir zararımız olmuş ise de lütfen bedua etmeyin diyorum...benim özetim budur...

Sayfa 632/657 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •