Sayfa 267/270 İlkİlk ... 167217257265266267268269 ... SonSon
Arama sonucu : 2160 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Müzikal Hocam ben zaten bu şeklide algılamadım.. Değerlisiniz ve değerli kalacaksınız. Saygılar ve hürmetler.
    Teşekkür ederim. Bilmukabele

2. Kendime Uyarı:

Her şeye maydonoz olma!!
    25

3. Çok münevverane yüksek seviyeli bir bilgi alışverişi. Sayın Deva-i dert, sayın müzikal, teşekkürlerimle.

4. Bizim elektrikçiden beklediğim kadar Öz Kaynak artışı gerçekleşmedi. Bende EM nedeniyle hem 2022 sonu, hem de 2023 sonu için Net Parasal Pozisyon Kârı yazar ve PD/DD 0,55-0,60'lara kadar düşer beklentisi hakimken, tam tersine Net Parasal Pozisyon Zararı yazmış. Tahminlerimde yanıldığım ikinci şirket oldu. Diğeri DEVA idi. Onda da tersini bekliyordum. Hayırlısı.

Şimdi

PD/DD : 1,18
    PD/EFK : 7,74
    FD/FAVÖK : 5,63
    F/K : 3,64
    PD/SNA : 4,09

Net Finansal Borç /FAVÖK : -0,21
    Cari Oran : 1,48
    Finansal Borç Oranı : % 0,95
    Toplam Borç Oranı : % 21,21
    Öz Kaynak Oranı : % 78,79

olarak gerçekleşti. Bilanço durumu, değerleme rasyoları genel itibariyle oldukça iyi. Ancak BOFA ve ekürisi Net Parasal Pozisyon Zararına göre hükmedip eksi yazarsa bilemem.
    25

5.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Bizim elektrikçiden beklediğim kadar Öz Kaynak artışı gerçekleşmedi. Bende EM nedeniyle hem 2022 sonu, hem de 2023 sonu için Net Parasal Pozisyon Kârı yazar ve PD/DD 0,55-0,60'lara kadar düşer beklentisi hakimken, tam tersine Net Parasal Pozisyon Zararı yazmış. Tahminlerimde yanıldığım ikinci şirket oldu. Diğeri DEVA idi. Onda da tersini bekliyordum. Hayırlısı.

Şimdi

PD/DD : 1,18
    PD/EFK : 7,74
    FD/FAVÖK : 5,63
    F/K : 3,64
    PD/SNA : 4,09

Net Finansal Borç /FAVÖK : -0,21
    Cari Oran : 1,48
    Finansal Borç Oranı : % 0,95
    Toplam Borç Oranı : % 21,21
    Öz Kaynak Oranı : % 78,79

olarak gerçekleşti. Bilanço durumu, değerleme rasyoları genel itibariyle oldukça iyi. Ancak BOFA ve ekürisi Net Parasal Pozisyon Zararına göre hükmedip eksi yazarsa bilemem.
    TE ve açılışta %94’ini açılış fiyatından sattım bizim elektrikçiyi ve %6’lık bir mal kaldı. Ve açılış sonrası %0,50 civarı artı açılan tahta %3’lere yakın aşağı çakıldı. Bu sefer zamanlamayı iyi yapabildik çok şükür. Totalde 3 haftada %8 civarı kârla pozisyonu kapatmak durumunda kaldık. Hayırlısı bakalım.

6. Fintables'a Boykot Çağrısı...

Geçen yıl yaptıkları bazı olumlu yeniliklerden dolayı bu sayfada kendilerini övdüğüm Fintables kendilerini var eden yolu tamamen unutup adeta Matriks'leşme yolunu tercih etmiş durumda. Temel/Finansal Analiz ile ilgili yapmış olduğum ve birçok kullanıcı için faydalı olabilecek talepleri reddetme ya da tenezzül edip cevaplamama yoluna saparken, Takas Analizi, Fiyat Grafikleri ya da doğrudan Aracı Kuruma erişim gibi Temel/Finansal Analiz ile ilintisiz işlerle kendilerini meşgul etmeye, bu konularda insanlardan gelen talepleri hemen cevaplamaya devam ediyorlar. Kendilerine buldukları yeni meşguliyet alanında zaten piyasanın en büyük oyuncusu Matriks varken ve Matriks bu konuda çok çok tecrübeli iken hem de..

Ben bu mücadeleyi bırakmayacağım ve elimden gelen herkese Fintables aboneliğini bıraktırmaya ve onları boykot etmeye çağıracağım. Aynı minvalde de Matriks yetkilileri ile sıklıkla temasa geçip en azından zaten var olan bazı finansal bilgilere, verilere, analizlere başka gerekli/faydalı veriler ya da filtreler ekletmeye çalışacağım ve illâ her şey için tek platform yeterli olacaksa bunun Matriks ile sağlanması için mücadele edeceğim. Karınca kararınca.

Herkese açık çağrımdır: Fintables aslına rücu edip, Fintables'ı Fintables yapan yenilikçi Finansal Analiz Platformu özelliğine kavuşana kadar Fintables kullanmayınız.
    25

7.  Alıntı Originally Posted by geceningözü Yazıyı Oku
    Çok münevverane yüksek seviyeli bir bilgi alışverişi. Sayın Deva-i dert, sayın müzikal, teşekkürlerimle.
    Çok teşekkürler, azıcık faydam oluyorsa ne mutlu bana.

Selamlar deva hocam

Sevgiler, saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler, azıcık faydam oluyorsa ne mutlu bana.

Selamlar deva hocam

Sevgiler, saygılar.
    Selam Müzikal Hocam.. Teşekkürler.. Bilmukabele.
    25

Sayfa 267/270 İlkİlk ... 167217257265266267268269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •