Sayfa 101/414 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 3306 madde; 801 - 808 arası.

Konu: Viop LVII

1. Formasyon avcısı abim sağol döndüğün için tuprs bende para :katlama değil sıfırlama yapacak herhalde.

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bi gün anlarda iş işten geçmiş olur, yaşayarak tecrübe edecek, yabcak bişii yok
    Bozkurtum BOFA sadece onlar değil diyorum ve bunda ısrar ediyorum. Yabcak bir şey yok artık.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    fikirtepe projeleri 2020 yılında bakanlık uhdesine alınmıştı, pilot dönüşüm bölgesi olduğu için binlerce mağdur doğmasının önüne geçilmişti.. inşaatlar tamamlandı şimdi satışları yapılsın diye ekgyo devrediliyor.. m2 birim fiyatı 50.000 TL yani 1560 usd/m2.. bölgede şu anki rayiçler 1800-2000 usd/m2 dolayında.. ekgyo bu işten zarar etmez, karlı çıkar

enf.muh 2023/12 bilançosunda 10.4 milyar TL parasal pozisyon zararı yazmıştı, elinde nakit olmasa bu parasal poz zararını yazmayacaktı.. artık elinde nakit yok, 2024 bilançoları kurtuldu
    Peki enflasyon muhabesine geçildiği açıklandıktan sonra 18.04.2024 tarihine kadar kaç ay var. En az 4,5 ay birileri o gelecek bilançoyu biliyormudur biliyordur. En az 10 liralardan malı dağıtmak için koskoca 3 ay. bence bir şeyler dönmedi demek mümkün değil.

EKGYO koskoca devlet en az haziran 2023 ten bu yana enflasyon muhabesini herkesten önce biliyorlardır. En azından yaparsın bir sermaye artırımı enflasyon muhasebesinden az hasar alırsın. Bir çok şirketin bilançosunda da ne kalemler oynatılmış neyse. Kısa öz yazayım bu enflasyon muhasebesini çok kötü kullananlar var. Hiçbirinin de zerre uyarı aldığını görmedim.

Hala uzatma alıp neredeyse haziran 2024 olmuş 2023 12 aylık bilançosunu açıklamayanlar var. Yani yatırımcıya operasyon çekmek için koskoca 6 ay.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Zdx dediğim gibi iyi birisin kardeşim ama çok duygusalsin
    Ben sana gerçekleri anlatıyordum aselsan topicinde

Samimi soyluyorum
    Yolun izmire duserse haber et

5.  Alıntı Originally Posted by D83 Yazıyı Oku
    Zdx dediğim gibi iyi birisin kardeşim ama çok duygusalsin
    Ben sana gerçekleri anlatıyordum aselsan topicinde

Samimi soyluyorum
    Yolun izmire duserse haber et
    Tabii geleyimde beni Çıtakla araya alın oralarda. Buldunuz Ky yi yükleniyorsunuz. İyi akşamlar.

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Peki enflasyon muhabesine geçildiği açıklandıktan sonra 18.04.2024 tarihine kadar kaç ay var. En az 4,5 ay birileri o gelecek bilançoyu biliyormudur biliyordur. En az 10 liralardan malı dağıtmak için koskoca 3 ay. bence bir şeyler dönmedi demek mümkün değil.

EKGYO koskoca devlet en az haziran 2023 ten bu yana enflasyon muhabesini herkesten önce biliyorlardır. En azından yaparsın bir sermaye artırımı enflasyon muhasebesinden az hasar alırsın. Bir çok şirketin bilançosunda da ne kalemler oynatılmış neyse. Kısa öz yazayım bu enflasyon muhasebesini çok kötü kullananlar var. Hiçbirinin de zerre uyarı aldığını görmedim.

Hala uzatma alıp neredeyse haziran 2024 olmuş 2023 12 aylık bilançosunu açıklamayanlar var. Yani yatırımcıya operasyon çekmek için koskoca 6 ay.
    hocam enflasyon muhasebesi denen meret tam bir saçmalık.. nakit zengini ekgyo zarar açıklıyor, borç şampiyonu akenr rekor kar açıklıyor.. geçmiş 5 yıl bilançoları yanyana koyup bi büyüme faktörü, kar marjları falan üzerine analiz yapılırdı equity research olarak ama bu 2023 rakamları içinden çıkılmaz bi kaos yarattı bu anlamda

işin diğer boyutu ise son 3 yılın volatil finansal ortamında en büyük parayı şirketler kesimi kazandı- artık en kaz kafalılara bile dank etti ki, cari enflasyon artık kur artışı- enerji giderleri- işçilik maliyeti vs üzerinden izah edilemiyor, şirketlerin ve tüccar/esnaf kesiminin kar marjı hırsları ana belirleyici son zamanda.. yani en çok parayı kazanmış olanlar şirketler ve bunlara ekstra bir kıyak oldu enf.muh çünkü düşük kar açıklayabildiler, daha az vergi ödediler.. bir sürü ülke windfall tax uyguladı, biz ise ekstra kıyak geçmiş olduk şirketlere

7. Doğan da Trump tower i alınca yanlış hatırlamıyorsam vay efendim paralar gitti diye şikayet edilmedik topik acilmadik yer kalmadı idi emme sonuç meydanda dayı.

Nas modeli
    Supercycle

Bu ikisini dayı sonuçlarını görmüş insanlar herşeye olabilir der.

VOB da duşa basarken hayatın gözünün önünden geçmesi lazım beton dökturmen lazım dayı hesaba. Son pişmanlık fayda etmez..

A d i y o s

8.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku

Amerikalıların hanehalkı borcunda en yüksek payı konut kredileri almaya devam ederken, söz konusu borç kalemi ilk çeyrekte 12,44 trilyon dolara yükseldi.
    315 milyon nüfusa 12.4 trilyon dolar konut kredisi açılmış.. bizde ise 85 milyon nüfusa 12.2 milyar dolar konut kredisi açılmış.. kişi başına konut kredisi miktarı abd 40.000 usd, türkiye ise 150 usd.. kişi başına konut kredisinde 250 kat fark var, oysa kişi başına gelir farkı 5 kat..

hangisi beton ekonomisi ?

Sayfa 101/414 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •