Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
Ben diğerleriyle alakalı konusup muhabbeti uzatmak istemiyorum. Sadece sorum su iflas eşiğine gelmiş şirket o kadar borçla hangi mal varlığına istinaden 7 kat arttı? Adamlar zaten bugun leri satın aldı. Şimdide geleceği alacaklar ama faizler bu aşamada engel. Gereksiz risk olur malı yukarı surmek aceleye de gerek yok zaten mal toplu. Zamanı gelince gideriz merak etme.
Reis faizler yüksek diye kimse borsaya giriş yapmiyor mu ? Bu borsa 5 k den 10 k nasıl geldi. Geldiğinde bu eşek ne yaptı biliyormusun. Aynı iki günde yaptığını endeks düşer iki katı düşer , endeks çıkar endekse ayak uydurmaz yarısı kadar çıkar. Zaten endekse ayak uydursa şu an 30 TL olurdu değil mi ?
Peki bundaki kusur ney ? Patron yalancı olması . Bakın en basit kendisi dedi önce %40 sonra % 50 cikacam diye. Sonra mi ne oldu söz uçtu ama kayıtlar var. Kendisi veya İstanbul portfoy hisseye müdahale etmese en az 30 TL idi. Adam hisseyi kendi haline bırakmıyor. Hisse fiyatını ucuz tutarak senin tabirin ile havucu veriyor. Sonra mi ne oluyor ntgaz satılıyor stratejik ortak alıyor dedikodusu piyasaya fısıldıyor sonra geleni öpüyor. Ama öpme öyle kaydet değer değil. Ucuz adam %15 iş yapıyor. Yüzde 15 aşağı yukarı yaparak para kazanıyor.
Yani kalıbının adamı değil. Bana sorarsan iş adamı da değil sadece bildiğin spekülatör.
Şirketten imtiyazi kaldırsın o zaman göreyim onun kalıbını. Biz onda neler neler gördük liman satışında TV ye çıkıp kiminle görüştüğümüz söyleyemem Ka Ka Ka dediğini unutmadık ki o zaman çok önceden katar dedikodusunu piyasaya salmış TV de tescillemisti. Yani bu adam da oyun bitmez. Ama bu kadar ah alan biri iflah olmaz. Paraları yemek nasip olmaz olmayagina eminim.insanlarin emeğini çalıyor.