Sayfa 775/856 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825 ... SonSon
Arama sonucu : 6843 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. Ayrıca ttrak ın ihracat sayısı son 4 ayda geçen seneye göre düştü
    Toplam satışları da öyle

2.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Ayrıca ttrak ın ihracat sayısı son 4 ayda geçen seneye göre düştü
    Toplam satışları da öyle
    Ttrak fordotosan karsılastırmasını dogru bulmasam da farklı kulvarda çünkü onun daha cabuk toparlayacagını düşünüyor olabilirler.
    Ve iş makinası alanında üretim yapıyorlar.
    Kar marjları yüksek.Hem traktörde hem de iş makinasında karları iyi.
    Bir de onların gecmişte yaptıgı yatırım sürecini biz şimdi yasıyoruz.

Bence…
    Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Ayrıca ttrak ın ihracat sayısı son 4 ayda geçen seneye göre düştü
    Toplam satışları da öyle
    Dostum fiyatla çarpan bambaşka şeyler,fiyat ve değer diye düşün.şöyle örnek vereyim;tofaş 10 fk şu an ve fiyatı 300 lira, Ford 8 fk ve fiyatı 1200.Fiyat rakamının oluşumu ise tamamen sermaye ile alakalı biz fiyatı değil değeri ele alıyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

4. Osman ım,
    %92 ttrak-froto korelasyonu değişmez..
    1207x0,92=1110
    al %3-4 tolerans payını..geldimi şimdiki fiyatlara..
    Serkalgo kardeşim;
    sektör çarpanlarını baz alıyorlar bu korelasyonlarda..sonra sektördeki ağırlıklarına göre kendi içlerinde bir formülleri var..illa ki bu fiyatlara getiriyorlar..bunun f/k ile bir alakası yok..
    bu oranları takip etmek lazım..

5.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Dostum fiyatla çarpan bambaşka şeyler,fiyat ve değer diye düşün.şöyle örnek vereyim;tofaş 10 fk şu an ve fiyatı 300 lira, Ford 8 fk ve fiyatı 1200.Fiyat rakamının oluşumu ise tamamen sermaye ile alakalı biz fiyatı değil değeri ele alıyoruz.

Ben de zaten değerine göre değerlendirme yaptım sayın Serkalgo

Ttrak aylar önce 1.000 tl yi geçtiğinde değerinden fazla arttığı için sonradan 700 lere kadar düştüğünü söyledim
    Şu andaki ttrak ve froto fiyatlarına bakınca ttrakın frotoya nazaran hakettiğinden fazla değerlendiğini söylemeye çalıştım

Yani bana göre ya ttrak değeri (fk sı)biraz düşmeli ya da froto değeri (fk sı) biraz artmalı demek istedim

Bunun yolu da karlılık veya fiyat artış azalışı ile olur.Karlılıkta gelecekte bilmediğimiz bir anormallik olmayacaksa bu fiyat yolu ile olmalı demek istedim

6.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Osman ım,
    1207x0,92=1110
    Serkalgo kardeşim;
    sektör çarpanlarını baz alıyorlar bu korelasyonlarda..sonra sektördeki ağırlıklarına göre kendi içlerinde bir formülleri var..illa ki bu fiyatlara getiriyorlar..bunun f/k ile bir alakası yok..
    Valla kaç kere söyledin bunu daha önce keşke seni dinleseydim. 945 liraydı daha geçen hafta, bi türlü gitmeyen çüş eşşek Frotoları Ttrak yapsam ballı kaymak olurdu.

0.92 korelasyonu aklımızda olsun, her gün kapanışta değerlendirelim, 2 hisse arası geçişler güzel olur, para bırakır.

7.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Ben de zaten değerine göre değerlendirme yaptım sayın Serkalgo

Ttrak aylar önce 1.000 tl yi geçtiğinde değerinden fazla arttığı için sonradan 700 lere kadar düştüğünü söyledim
    Şu andaki ttrak ve froto fiyatlarına bakınca ttrakın frotoya nazaran hakettiğinden fazla değerlendiğini söylemeye çalıştım

Yani bana göre ya ttrak değeri (fk sı)biraz düşmeli ya da froto değeri (fk sı) biraz artmalı demek istedim

Bunun yolu da karlılık veya fiyat artış azalışı ile olur.Karlılıkta gelecekte bilmediğimiz bir anormallik olmayacaksa bu fiyat yolu ile olmalı demek istedim
    Dostum sanırım anlatamadım,şöyle daha anlaşılır olur.Ttrak 1300 liraya gelirse geçen sene senin söylediğin 1000 liraya gelmiş olacak.Geçen sene fiyatı 1000 e gittiğinde fk 14,4 olmuş.Şu an fk ı 11. Yani şu an değeri geçen sene 1000 i gördüğü değerin %30 altında.Yani Ttrak pahalı değil.Zaten tarihsel fk ortalaması 18

Cahillik mutluluktur!

8. FROTO - Ford Otosan

Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Osman ım,
    1207x0,92=1110
    Serkalgo kardeşim;
    Biliyorum abi öyle yapıldığını,ben burada daha o hesaplara girilecek bir seviyeye çıkılamadığı için o toplara burada hiç girmiyorum.Bizim millet iyi kötü bir fk bildiğinden fk ile anlatıyorum.Yoksa geçen gün yazdım salt fk baz almak çok yanıltır.Ama işte ne yapalım mecburen ortama göre takılıyoruz.Yoksa benim aynı sektörün portföyümde olan şirketleri arasında rasyo analizi yaptığım kendi oluşturduğum formülünü yazdığım Excel dosyam var,onuda matrikse IDE ettim,real tıme çalışıyor.Birde alarm bağladım ki anında mail atıyor sistem,işteyken mailden tele düşünce anında gereğini yapıyorum.

Cahillik mutluluktur!

Sayfa 775/856 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •