Sayfa 336/350 İlkİlk ... 236286326334335336337338346 ... SonSon
Arama sonucu : 2797 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Tarz itibari ile tek kağıda yatirim yaparim.riski çok ama getiri de doğru kağıtta isem çok iyi oluyor

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben fiilen dediğinizi yaptım sn sugosu.1.775 den sattim evi.paranin çoğu aghol de bilanço sonrası durumu yazarim .şimdilik gidişat satmama alternatifin e göre çok daha iyi.

açıkcası cesaret olarak tüm parayı direkt borsaya gömmek başlarda aşırı riskli olacaktır.
    bu yüzden mevduata koyup mevduat getirisi ile hisse senedi alındığında 1 senelik birleşik hisse senedi getiri vb derken yıl sonu aynı evden 2 tane alabilecek potansiyel görüyorum şu an ki şartlarda.ytd.

kendim hatta direkt böyle bir işe girişecek olsam % 50 civarını fon sepeti ile değerlendirirdim.

3. Forumda ticari hayatın içinde olanlar vardır mutlaka. Son dönemde ekonomik faaliyetlerde bir yavaşlama, işlerde bir durgunluk tespit eden var mı?
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Forumda ticari hayatın içinde olanlar vardır mutlaka. Son dönemde ekonomik faaliyetlerde bir yavaşlama, işlerde bir durgunluk tespit eden var mı?
    Firmalar konkordato ilan ediyor son 3 aydır

SM-M215F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Forumda ticari hayatın içinde olanlar vardır mutlaka. Son dönemde ekonomik faaliyetlerde bir yavaşlama, işlerde bir durgunluk tespit eden var mı?
    600 işletme olan bir sanayi sitesindeyim yarısını tanıyorum işletmelerin.

birebir işim olan 10 firma var en az sitede.hiçbirisi maaşları bile ödeyecek ciroyu çıkartamıyor şu an.

FAKAT,şöyle bir durum var.seçim sonrası dolar uçacak kaçacak dedikoduları vardı malum.bende dahil birçok firma 1 yıllık cirosunu seçim öncesi 2 aylık süreçte yaptı diyebilirim.deli bir talep vardı seçim öncesi.

buna rağmen maliyetler artmaya devam ediyor.mesela hammaddecim kartonsan bu ay % 10 civarı zam yaptı yine ilginç bir şekilde..

usd 3 aydır aynı seviyede.usd artmadığından firmalar müşterilerine de zam yapamıyor ,en ufak zamda müşteriler araştırmaya geçip 3 kuruş ucuz olana siparişi geçiyor.

iş yapan sadece benim gibi ( pastane ambalajı üreticisiyim ) ucundan kıyısından gıda ile işi olanlar.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tarz itibari ile tek kağıda yatirim yaparim.riski çok ama getiri de doğru kağıtta isem çok iyi oluyor
    Tek kağıt çok risklidir üstat.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    5 milyonluk evi satıp,mevduata koyup ,aylık gelen para ile aynı evde oturmaya deva mederek kirayı ödedikten sonra kalan para ile hisse senedi yatırım projesi yapmıştım malum.durum şu an böyle.

1. ay böyle kapandı

2. ay böyle şu an,

ytd.sadece merak amaçlı yapılmış bir çalışma.
    Emeğinize sağlık konut için en az 2 sene daha böyle gider gibi. Hisseler de iyi duruyor. Yatırım fonlarına da bakabilirsiniz.

8.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    600 işletme olan bir sanayi sitesindeyim yarısını tanıyorum işletmelerin.

birebir işim olan 10 firma var en az sitede.hiçbirisi maaşları bile ödeyecek ciroyu çıkartamıyor şu an.

FAKAT,şöyle bir durum var.seçim sonrası dolar uçacak kaçacak dedikoduları vardı malum.bende dahil birçok firma 1 yıllık cirosunu seçim öncesi 2 aylık süreçte yaptı diyebilirim.deli bir talep vardı seçim öncesi.

buna rağmen maliyetler artmaya devam ediyor.mesela hammaddecim kartonsan bu ay % 10 civarı zam yaptı yine ilginç bir şekilde..

usd 3 aydır aynı seviyede.usd artmadığından firmalar müşterilerine de zam yapamıyor ,en ufak zamda müşteriler araştırmaya geçip 3 kuruş ucuz olana siparişi geçiyor.

iş yapan sadece benim gibi ( pastane ambalajı üreticisiyim ) ucundan kıyısından gıda ile işi olanlar.
    sn Sugosu82 sizin gibi piyasanın içinden olan, piyasanın nabzını tutan birinin görüşleri değerli.

Dediğiniz gibi seçim öncesinde her şey uçacak, kaçacak görüşü hakimdi. Bu yüzden çoğu kimse ihtiyaç fazlası stok yaptı.

Seçim sonrası dolar da yükselmeyince birçok kimsede enflasyon beklentisi kırılmaya başladı sanıyorum.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 336/350 İlkİlk ... 236286326334335336337338346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •