Sayfa 652/672 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662 ... SonSon
Arama sonucu : 5371 madde; 5,209 - 5,216 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    Enf.muhasebesi olmasa net kar 113 milyon tl gelecekti..
    Yüksek ihracat oranı olduğundan her sene son çeyrek bilançoda vergi geliri oluşur..bu durum hep böyle devam edecek..
    demek enflasyon muhasebesi olmazsa benim yıllık 90-95 milyon kar beklentim 113 milyon kar olarak gerçekleşecekti... hayırlısı diyelim...yine herkes kısmeti kadar faydalanacak diyeyim...ALLAH herkesin gönlüne göre versin ve bence verecek de...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. https://x.com/ozmanonur/status/17928...OTvJSyo0Vy4hWg
    Neredeyse yılı ortaladık,önümüze bakalım..

3. Sırbistan rakamları ilgi çekici, satışlar patlamamış geri gelmiş...

Bana göre Berkosan'ın eski kimliğine gayet uygun; vasat bir bilanço, yurt dışı tarafında öyle patlama matlama göremiyorum satışlarda ki, geçen yıldan bu yana euro yaklaşık % 100 değerlendi TL karşısında yani oradaki şirketler eh işte !

9 aylık finansallar ile ilgili çekincelerimi 1-2 kez not etmiştim zaten...Görünen o ki, 6 aylıktan 9 aylığa geçiş ivmesi bu bilançoda yok...Ben zaten oldum olası bu denetime tabi olmayan 3 ve 9 aylık finansallara şerh koymuşumdur, o bakımdan şaşırtıcı gelmedi...Ha, bu bilançoya kötü der miyim demem...Hisse ederinde mi, bana göre biraz pahalı...Bu da herkesin kararı kimine göre ucuz olabilir, ona karışamam...

Burada önemli olan gelecek, bu vasatlıktan kurtulmak için geleceğe yönelik şirketin bir stratejisi, hamlesi olacak mı ? Olmayacaksa GEDZA benzeri bir durum...

Bunlar kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir arkadaşlar ve bu başlıktaki son yazımdır...Hepinize bol kazançlar diliyorum...Sağlıcakla kalın !
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

4. ilk çeyrek 102 milyon....ikinci çeyrek 97 milyon...üçüncü çeyrek 148 milyon....dördüncü çeyrek ise 214 milyon...

böyle bir ciro artışına üçüncü çeyrekteki gibi bir sıçrayış yok demek çok komik...ikinci çeyrekte ciro 97 milyon iken üçüncü çeyrekte %53 lük bir artış söz konusu iken , dördüncü çeyrekteki 214 milyonluk bir ciro 148 milyonluk bir ciroya göre %45 lik bir artış hemen hemen üçüncü çeyrekteki sıçrayışa benzerdir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. bizim için önemli olan büyümenin devam etmesidir...finansallarının gittikçe iyiye gitmesidir...bir çok baba şirketin enflasyon muhasebesi yüzünden zarar yaptığı bir ortamda (enflasyon %70-100 olan bir ortamda ) karını artırabilmek çok önemli...bu hisse eğer kötü bilanço açıklamış olsaydı bile tutmaya karar vermiştim..bu bilanço ile hayli hayli tutarım....1-3 yıl içinde bu berko çok ciddi aşamalar kayıt edecek...geçmişte de hep egeene benzetmiştim...gelen bilanço benim açımdan bir teyittir....devamının gelmesini temenni ediyorum...ve o şekilde de bekliyorum...

6. berko bu bilançoları henüz avrupa rezesyondan çıkmadan ve ülkemizdeki ekonomik canlanma olmadan vede kentsel dönüşüm başlamadan yapıyor...bu üç faktör olumlu yönde geliştiğinde çok farklı bir berkosan görebileceğiz...o yüzden de hep 1-3 yıllık bir süre berkosan için çok önemlidir diyorum...çünkü bu süre içinde çok ciddi kabuk değiştirmeleri göreceğiz...sabır sabır sabır...

Sayfa 652/672 İlkİlk ... 152552602642650651652653654662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •