Sayfa 1001/1044 İlkİlk ... 50190195199199910001001100210031011 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 8,001 - 8,008 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. İNTEM 165 üzeri demiştim orayı aştı, kanal orta bandı 230 bu hafta için veya fibo 235 rakamı izlenebilir.
    Pivotlar sağda yine dikkate alınacak 184.1 ilk direnç üzerinde 2. direnç 202.8

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    "Denizi seyretmek gibidir, bozkırda gökyüzünü seyretmek " derdi, bir vesileyle tanıştığım benden epeyce yaşlı olan borsa kurdu abi. Toyluğumdan ne demek istediğini anlayamamıştım o zamanlarda. Asında söylemek istediği yada anlatmak istediklerini bir çırpıda özetleyen bir cümle idi. Haklıydı da üstelik.

Hepimiz ama kesintisiz hepimiz aldığımızın bir an önce yükselmesini elimizde olan paramızın katlanmasını istiyoruz. Oysa kazın ayağı öyle değil ki. Bunu öğrenmem zaman alsa da, şu anda zamana karşı nasıl duracağımı ya da ne yapacağımı öğrenebilmek için neler verdiğimi duysanız, ...

Tecrübe dediğimiz de aslında tam olarak bu oluyor galiba. Orada yaşanan rakamsal oyunların tuzağına düşmeden ilerlemek. Bazen vurdumduymaz davranacak kadar gamsız kedersiz, bazende agresif saldırgan bir hayvan gibi davranmanın gerektirdikleri.

Zaman..

Önemli olan içsel barışınızı sağlamanız. İçinizde yaptığınız işe duyduğunuz özgüvenin tanımı.
    Öyle yada böyle zaman akıp gidiyor. Peki sizin elinizde kalan nedir diye sorsam.
    Satın aldıklarınızla başlıyorsanız cümlelerinize. İşte orada peşinen yanıldığınız söylemeliyim dostlar.

Biriktirin.
    İster senet biriktirin ister para biriktirin. Hepsi bir zaman sonra gidecek.

Aslolan, biriktirmeniz gereken şey ise " anı ". Sevdiklerinizle "anı " biriktirin.

Kesintisiz herkese, ama herkese mutlu bir hafta, bol kazanç dilerim.

---------------------------
    Yukarıda yazı, subliminal hiç bir mesaj içermemektedir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığı gibi sadece özeleştiri içermektedir.

Borsa zor ama çok zor bir mecra, gelenlerin çoğu yitip gidiyor, şasnlı olan çok küçük bir azınlık bir şeyler kazanıyordur muhtemelen, ama geçen zamanın, yaşanan stresin karşılığını kaç kişi gerçekten alabiliyor kocam bir soru işareti, bende çok tecrübeli yatırımcılarla konuşma şansı yakaladım ama onları anlamak için bile belirli bir tecrübe gerekiyor, bende çoğunu geç anladım, belki hala tam anlamadım bilmiyorum, benim de öğrendiğim en kıymetli şey borsayı bilmediğim oldu bunu anlamak bile bana 2-3 yıl gibi bir süreye mal oldu, ama bu benim şuan sahip olduğum en kıymetli bilgi, ben borsayı bilmiyorum ve bunun utanılacak bir yanı yok... ;)
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

4. Kimsenin bir şey bildiği yok zaten Lütfü hocam bende dahil olmak üzere. Eskiden gelen tecrübe ışığında teknik taktik anlamda iz sürmeye çalışıyoruz işte. Kimi zaman başarıyoruz, kimi zaman terste kalıyoruz böyle devam ediyoruz.
    Fazla can sıkmaya gerek yok sonuçta burası bir ticarethane kar da var zararda var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,979
    Vay bee!!!

1001 nolu sayfaya gelmişiz..Bunun şeferine aşağıdaki şarkıyı bırakıyorum...

https://youtu.be/K7z3590-Mt0?si=S47KqMwWyR_nESfT
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

6. Baba yorgun diyorsun, hayat yordu diyorsun doğrudur. Ama Müslüm baba ne demiş; BİR KERE GELDİK DÜNYAYA MECBURUZ YAŞAMAYA.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,979
    Evet Dandan abi. Aynen öyle. tahtalardaki fiyat oyunlarından, bir aşağı bir yukarı asansör gibi fiyatlardan.
    bıgtıg ya bıgtıg .. bi değişiklik olsun diyor ya videoda vatandaş, aynen öyle abi bi değişiklik olsun ya.
    Gerçi ben bunun finalinin çok iyi olacağına da adım gibi eminim de sıralamada bize, bana ne zaman sıra gelir onu düşünüyorum.
    Hani bir an önce şeyetselerde bizde işimize baksak. Öyle böyle değil. Çok acaip bir ralli olacak. kimse ne olduğunu bile anlamayacak gibime geliyor. 1-2 tahta izlemede idim. Abi nasıl bi şey bu anlamadım. Tamam geçmişimiz çok temiz değil bizimde. Ama abi yeni gelenlerin var ya . Hani avucunda parayla masaya oturan pandemi döneminde gelipte üç beş kuruş para kazananların cebinden parasını poposundan donunu aldılar şu 2-3 günde. İnanır mısın şaşkınlıktan bugün aldığımı sattım. Yani yukarıdan aldığımı diyorum hee sakın ha gülme. Kaç tane aldığımı unutmuşum yukarıdan, aşağıda tık diye bıraktım tahtaya. Adam lotu kaptığı gibi kademeyi sürdü yukarı. Bende avel avel bakınıyorum Noldu diye. Lotları sayınca aklım başıma geldi. aşağıda lot kaptırmışım. Yani daha önceden almış olduğum düşük maliyetli lotlarımdan diyorum hee gülme sakın.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

8. Olur öyle şeyler ama inceden bi güldüm. Arka sayfalarda usd bazlı grafik vardı.

Sayfa 1001/1044 İlkİlk ... 50190195199199910001001100210031011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •