Sayfa 1008/1023 İlkİlk ... 8508908958998100610071008100910101018 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 8,057 - 8,064 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu haber yeni yeni düşmeye başlamış:

http://www.bloomberght.com/haberler/...endiseleri-var
    sermaye kontrolünden kasıt nedir sn rxpu?.. bilal ben.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    sermaye kontrolünden kasıt nedir sn rxpu?.. bilal ben.
    Yumuşak hali: Yurt dışına para göndermek izne tabii, ithalat için dahi olsa.

Sert Hali: Bankadan fiziki döviz çekimi için bir üst limit var , ayrıca bankacılık sistemi dışında döviz bulunduranlar için cezai yaptırımlar var.

Yumuşak ile sert arasında da türlü türlü eğlence var tabii. Seç beğen al.

Sert ve cismin daha da sivriltilmiş hali : İhracatçı için farklı , ithalatçı için farklı kur. Kademeli ve devletin belirlediği listeye göre belirlenen döviz değeri.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Avrupa’da nakit max.10.000 euro yolcu beraberinde serbest..!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yumuşak hali: Yurt dışına para göndermek izne tabii, ithalat için dahi olsa.

Sert Hali: Bankadan fiziki döviz çekimi için bir üst limit var , ayrıca bankacılık sistemi dışında döviz bulunduranlar için cezai yaptırımlar var.

Yumuşak ile sert arasında da türlü türlü eğlence var tabii. Seç beğen al.
    peki oldu ya ben henüz bu sisteme geçilmeden.. atıyorum

1) yarın dolarları çektim migros torbasına koyup bahçeye gömdüm..

2) bahçede ıslanır heder olur iyisi mi yarın yurt dışındaki hesabıma yolliim dedim..

bilal'ciim gel bakiim sen buraya. naaptın sen? demeleri gibi bi ihtimal de söz konusu oluyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    peki oldu ya ben bu sisteme geçilmeden.. atıyorum

1) yarın dolarları çektim bahçeye gömdüm..

2) bahçede ıslanır heder olur iyisi mi yarın yurt dışındaki hesabıma yolliim dedim..

bilal'ciim gel bakiim sen buraya. naaptın sen? demeleri gibi bi ihtimal de söz konusu oluyor mu?

Gömüden çıkartıp tekrar bankaya götürmeniz gerekli swift yapabilmek için , uygulanan modele göre eğer sert model uygulanıyorsa fiziki döviz taşımak yasak olduğundan teorik olarak fiziki döviz ile bankaya gittiğinizde cezai yaptırımı olabilir. Ayrıca yurt dışına para göndermek için geçerli ve makul bir sebep belirterek izin almalısınız.

Eğer sermaye kontrolüne geçilmeden bugün böyle bir işlemi yapmak istiyorsanız , önünüze çıkabilecek tek kanun türk parasını koruma kanunu olabilir. Yönetmelikler çok geniş uygulama alanına sahip. Çok fazla sayıda kişi bunu yaparsa belirli bir kota dahilinde şu anki yönetmeliklerle de bazı sınırlamalar olabilir.

Ama unutmayalım ki sermaye kontrolleri en son çare, yani tüm tedbirler sonuçsuz kaldığında , dükkanı kapatıyoruz dendiğinde devreye girmesi olası tedbirler.

Ben iş oraya gidene kadar çok daha az maliyetli faiz arttırımının devreye gireceğini düşünüyorum. Ama tabii ben politikacı değilim. Kararı halkın iradesiyle seçilen politikacılar verecek.

Bir de işin karaborsa kısmı var tabii.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    IMFâ��nin kapısına doğru hızla gidiyoruz.!!
    Bence zile bastik kapının önünde bekliyoruz.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu sene fitre ve zekatlarinizi İMF yemi veriyorsunuz.

HTC Desire 816 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by kakkala Yazıyı Oku
    yahu insafffff
    3 bin kusur yazı yazmışsın demekki boş adam değilsin
    yazdıklarınıda takip ediyorum ve dolar uzun vadede artacak o kesin

benim dediğim şuan bir zafer sarhosluğu var
    ve belkide farkında olmadan 5 6 7 ler telafuz edilıyor
    benim dediğim burdan almak suan rus ruleti olur
    ortam sakınleşir durulur ozaman yapsın adam hamlesini

alttan alamayan adamlar zaten zararda bide burdan alıp terse kalırsa adam kafayı yer
    Şuradan alınmaz burdan alınmaz diye diye buralara geldik.aslında iyi bir teknik analiz ile siyaseti iyi harmanlayan kişi doların gideceği yeri kestirebilir. Ancak önümüzde bir seçim var Abbasın sonu ne olacak seçimi kazanacak mı kazanamayacak mı yada mecliste çoğunluğu bulabilecek mi eğer rüzgar abbastan taraf eserse Abbas seçimden sonra nasıl bir politika imzalayacak (bence politikası falan yok batacagiz) şayet seçimi kaybeder de çekilirse (oda biraz zor gider savaş çıkarır gitmez) yerine gelen siyasi parti ne gibi ekonomik planlar yapar ekonomi daha mı iyi olur daha mı kötü olur çünkü sonuçta bir enkaz almış olacaklar. Abbas seçimi kaybettiğinde tekrar yeniler mi (çoğunluğu) oha kalkar mı faizleri artırır betoncuları kurtarmayı bırakır üretime yatırıma yönelir mi? İşte tüm bunları akıl süzgecinden iyi geçirip az çok tahmin edebilen doların yönünü de tahmin eder. Benim tahminim Abbas hile ile yine kazanir faizlerı artirmaz vs.vs. millete yeni kazıklar hazırlar dolar yine alır başını gider nerede durur allah bilir. Sonuç :Umut hocanın söylediği gibi beter olmadan yeter olmaz..

Sayfa 1008/1023 İlkİlk ... 8508908958998100610071008100910101018 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •