Sayfa 101/388 ÝlkÝlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 3098 madde; 801 - 808 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

1.  Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku
    Finansallar gider içinde odaþ a olan ticari olmayan borcuna faiz gideri yazmasý lazým... Görmedim....

--satýþlarýn maliyetinde aamortisman gideri varmýþ, 155 milyon kadar; düzelttim..özür...

Amortisman giderinin faiz gideri ile ne alakasý var ? Bide gitmiþ özür dilemiþ...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiðinizde ortadan kaybolmayan þeydir.

Alýntý Originally Posted by Hissedarxd Yazýyý Oku
    Son kez yazýyorum. O para yani ODAS'tan borç alýnan ve EPDK'ya ödenen para bilanço aktif ve pasifinde karþýlýklý muhasebeleþtiriliyor. Dava sonuçlanana kadar da bu iliþki devam edecek. Adamlar zaten açýk seçik yazmýþ bunu dipnotlarda. Nesini anlamadýn bunun da þu saçma sapan mesajý yazdýn inanýlýr gibi deðil...

Gitmiþ, ilgisiz alakasýz þeyleri getirmiþ buraya. Hey allam...
    --CANTE bu borca faiz ödemek zorunda deðil mi?

--odaþ, bu borçtan faiz almak zorunda deðil mi?

Amortisman giderinin faiz gideri ile ne alakasý var ? Bide gitmiþ özür dilemiþ...

--sen önceden ne yazdýðýmý görmedin?...

4.  Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku
    --CANTE bu borca faiz ödemek zorunda deðil mi?

--odaþ, bu borçtan faiz almak zorunda deðil mi?
    Þimdi...

Ben senin EPDK'ya olan borcunu ödedim, sen o borca konu alacaðý aldýðýnda direkt bana vereceksin. Bunun muhasebesi de þirketin açýkladýðý gibi olur, yanlýþ ya da eksik bilgi yok. Alacaða iþleyen bir faiz var sonuçta, üstüne bir daha mý faiz ödesin CANTE?

Lütfen tamam bu sefer anladým de...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiðinizde ortadan kaybolmayan þeydir.

--üçü de de ODAÞ ýn bilançosundan.....

Son düzenleme : ft-2; 21-10-2023 saat: 17:36.

6. Kes, yapýþtýr, tek bir yorum yapmadan çek git. Neresini anlamadýn diye soruyorum onu da bilmiyor.

7. Para sermaye avansý. Finansal bir borç deðil...
    Dil aslandýr, yatar eþikte...

Kes, yapýþtýr, tek bir yorum yapmadan çek git. Neresini anlamadýn diye soruyorum onu da bilmiyor.
    --sen, konsolide bilanço nasýl hazýrlanýr...bilmiyorsun...

--cante ODAÞ tan borç almýþ, bunu bilançosunda gösteriyorsa, ODAÞ ýn bilançosunda verdiði para ticari olmayan alacak, CANTE nin aldýðý borç da ticari olmayan borç þeklinde kayýt yapýlmalý...

--odaþ, CANTE nin 2022 yýlýndaki elde ettiði karý 3. çeyrekte bilançosundan çýkarmýþ, ama CANTE bu bu karý çýkarmadý, bu kar ile bedelsiz verdi...yoksa bedelsiz verme gücü yok...CANTE nin yapmadýðý bir fiili, ODAÞ yapamaz, çünkü ODAÞ, CANTE yi konsolide ediyor...

Sayfa 101/388 ÝlkÝlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •