Sayfa 1015/1230 İlkİlk ... 15515915965100510131014101510161017102510651115 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,113 - 8,120 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Bende cok yuksek tutarlar yok ancak cok yakin bir agabeyimin yanimda yaptigi islemlerden biliyorum... gunlerce tasidigi kagitlar kendisi satmadan gitmedi .. ben yuksek tutarli al satlarda kesinlikle cok buyuk bilek guresine girildigini ve para kolay kazanilmadigindan amac da zaten bu kisilerin parasının alinmasi olduğundan her turlu takibin yildirmanin yapıldığına inaniyorum... hatta yeri geliyor tavan tavan giden hisselere hic ceza kesilmezken tek tavan yapan hisselere internetten alim yasagi gelebiliyor... yeri geliyor hisse kasitli bir sekilde gun icinde defalarca tavan-taban arasinda gidip geliyor...her yol deneniyor bence...
    Bir soz vardi yanilmiyorsam necip bey in ... sonucta uzun vadeci olacaksiniz tercih edilen kendi isteginizle olmanizdir diye :D .. cok dogru gercekten
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hekim ağabey haklı Oğuz kardeş. Sinek ikiliye kadar kağıt sayan ve aklında tutan hasta ruhlu oyuncular vardır, sahipli tahtalardaki tahta yapıcılar onlara benzer. Küçük yatırımcı sürü psikolojisi ile koyun gibi güdülür, arada 3 5 kazanana ses çıkartmaz dediğin gibi mesela 2 den alan muhtemelen kazanır ama büyük çoğunluk ( %80 ) malı 5 ten kucaklar.

Bak mesela kadınlarda moda diye bir olay var. Nedir moda? Diğer kadınlar o sene neyi giyiyorsa hepsi onu giyerler. Erkeklerde de işte borsada moda vardır. Modaya uyanı sürüyü takip edeni kıtır kıtır doğrarlar. Bak cauti ağabey neden başarılı? Adam kendi diyor ben trafik nerede azsa ona bakarım meslek hastalığı diyor. Kentuf var mesela çok başarılı neden? Adam ters. Düştükçe alır. Böyle aykırı adam azdır 10 da 8 kaybeder 1 kişi fena kazanmaz 1 kişi de köşeyi döner iyi izle sen de fark edersin zamanla. Ben fena kazanmayan 1 kisiyim. Çok kazanan 1 kişi de tanıyorum gerçekte ve evet adam çok iyi ben o kadar kazanamam. Kaybeden 8 kişiyi de gerçekte tanıyorum evet kaderleri kaybetmek çünkü düşünmek yorumlamak uğraşmak istemiyorlar, borsa diye bi olay varmış koyalım parayı katlayalım istiyorlar, eh borsa da zaten onları bekliyor... gelin bakalım kim kime koyacak diye...
    Poker masası değil ama burası sen ben o var bes fonu var borsa fonu var yabancısı var yani masa kalabalık elin üstünde el var adam saymayla uğraşmaz uğraşana birşey demem vakti boldur, adamın elindeki lota yakın yada daha fazla başka bir tekil oyuncu gelirse ozaman iktidar mücadelesi olabilir.

Herkes gibi bende şirkete gelecekteki bir dönemdeki ederine değer biçerek bugünkü değerine göre makul bir delta varsa alım yapıyorum delta kapanınca satıyorum yada delta kapanmadan başka fırsata atlıyorum.

modaya uyarak aldığım bir kağıt Ismen , sene başında millet borsaya giriyor işlem hacmi artar diye ismen aldım düz mantık 4.5 5tl arası mallandım heralde benim gibi çok atlayan oldu da coronadan dolayı 3.2ye kadar düştü kağıt ama millet evde kaldıkça işlem hacmi artıyordu vs. Ee herkeste bunu bildiği için mallanmaya çapal yapmaya devam ediyordu 4tl altından veren ky olduğunu sanmam sonuç ne kağıt 7.5tl

Aynı şekil haziran başında mortgage faiz kampanyası olunca modaya uyarak ozak gayrimenkule atladık 3liralardan hisse biz aldık diye 2lere geri düşmedi hisse düzeltmeden yoluna gitti. Aynı şekilde düşünen modaya uyan benim gibi o günkü zirvesinden atlayan cok oldu ama krediler düştü millet evlere hücüm ediyor gyo hisselerini taban yapalım diye süründürmediler

Demem o ki 1hafta 1ay 2ay hisse sürünebilir yada direk yükselir bunun sebebi hisseye sahip olmak değidir, hissenin temeli iyiyse 1 max 2bilanço donemi sonrası süründürme ihtmali 0 dır
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Sen gayet temel analiz yapmışsın işte ismen bende de var bana göre de yüklü bir mebla bilançosu beklentisi tekniği enfes bi hisse yalandan düştüğünde iyice abandım 6 liralarda az düzeltme yapar dedim biraz verdim ne verdiysem de hep pişman oldum şimdiye kadar. Bilanço odaklı almıştım. Benim kastettiğim garip garip kağıtlar var sporlar gün içi tavan taban yapanlar bilançoya göre ederi -25 ( yani almam için bana para verecek ) olup 45 liradan işlem görenler var. Bunlar spek kağıdı işte ve kumar. Senin gibi insan çok az emin ol işlem hacimlerine bak herkes sporlarda saçma sapan bahsettiğim kağıtlarda bunlar zarar edecek kaçınılmaz ve spekler bunları soyacak.
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Poker masası değil ama burası sen ben o var bes fonu var borsa fonu var yabancısı var yani masa kalabalık elin üstünde el var adam saymayla uğraşmaz uğraşana birşey demem vakti boldur, adamın elindeki lota yakın yada daha fazla başka bir tekil oyuncu gelirse ozaman iktidar mücadelesi olabilir.

Herkes gibi bende şirkete gelecekteki bir dönemdeki ederine değer biçerek bugünkü değerine göre makul bir delta varsa alım yapıyorum delta kapanınca satıyorum yada delta kapanmadan başka fırsata atlıyorum.

modaya uyarak aldığım bir kağıt Ismen , sene başında millet borsaya giriyor işlem hacmi artar diye ismen aldım düz mantık 4.5 5tl arası mallandım heralde benim gibi çok atlayan oldu da coronadan dolayı 3.2ye kadar düştü kağıt ama millet evde kaldıkça işlem hacmi artıyordu vs. Ee herkeste bunu bildiği için mallanmaya çapal yapmaya devam ediyordu 4tl altından veren ky olduğunu sanmam sonuç ne kağıt 7.5tl

Aynı şekil haziran başında mortgage faiz kampanyası olunca modaya uyarak ozak gayrimenkule atladık 3liralardan hisse biz aldık diye 2lere geri düşmedi hisse düzeltmeden yoluna gitti. Aynı şekilde düşünen modaya uyan benim gibi o günkü zirvesinden atlayan cok oldu ama krediler düştü millet evlere hücüm ediyor gyo hisselerini taban yapalım diye süründürmediler

Demem o ki 1hafta 1ay 2ay hisse sürünebilir yada direk yükselir bunun sebebi hisseye sahip olmak değidir, hissenin temeli iyiyse 1 max 2bilanço donemi sonrası süründürme ihtmali 0 dır
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Mike tyson un bir lafı var ringte ilk yumruğu yiyene kadar herkesin bir planı vardır diye.Umarım borsada kimse yumruk yemez.Neticede çalışıyorsunuz para biriktiriyorsunuz yatırım yapıyorsunuz.Birilerinin planı da bu paraları iç etmek.Bu birileri yok diyorsanız SPK son zamanlarda habire birilerine neden ceza kesiyor.Bu birileri kimler ,hangi kağıtlarda işlem yapmışlar,bu kağıtların arasında petkim ,dohol vs bile nasıl oluyor bir düşünmek lazım.Bu kadar hacimli kağıtlarda bile nasıl olup da operasyon çekmeyi düşünebilmişler garip değil mi.Neyse SPK son zamanlarda az bişi işi sıkı tutmaya başladı.Umarım borsa bu asalaklardan temizlenir ve sadece bilançolara şirketlere yatırım yapılabilecek bir mecra olur.

Bilanço F/K tek kriter olsa bankalar bu seviyelerde olmazdı.

Ha borsada para kazanılmaz mı yatırım yapılmaz mı ,elbette para da kazanılır yatırım da yapılır.Ben servetimin çoğunu borsadan yaptım nankörlük edemem.Şu ortamda bile ,o kadar negatif düşüncelerime rağmen kelepir bulduğum bir kağıda girdim bekliyorum o başka.Benim aklıma göre borsa kumardır ,ben de zaten kumarbaz ruhlu bir insanımdır.Borsaya da temel olarak asla karşı değilim.Karşımızda spek var o da para koyuyor biz de ,elbet iyi oynanırsa kazanç mümkün.

7. Bilanço f/k tek kriter değil ama en büyük kriter. Düzgün, işini bilen birisi tarafından yapılan Temel analizin kesinliği bence %95, teknikte ise en iyi teknikci %55, benim gibi çömezler %51. Bankalara gelince, bilançoya sadece para geldi gitti değil para gelmeye devam eder mi gitmeye devam eder mi gözüyle de bakılır, ayrıca fiyatta anomali olmasa ( piyasa her zaman doğru fiyatı belirlese ) hiç birimiz para kazanamayız değil mi illa ki ucuz kalan / pahalı kalan ( bize göre ) olacak ki alıp satıp para kazanalım...
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bilanço F/K tek kriter olsa bankalar bu seviyelerde olmazdı.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bilanço f/k tek kriter değil ama en büyük kriter. Düzgün, işini bilen birisi tarafından yapılan Temel analizin kesinliği bence %95, teknikte ise en iyi teknikci %55, benim gibi çömezler %51. Bankalara gelince, bilançoya sadece para geldi gitti değil para gelmeye devam eder mi gitmeye devam eder mi gözüyle de bakılır, ayrıca fiyatta anomali olmasa ( piyasa her zaman doğru fiyatı belirlese ) hiç birimiz para kazanamayız değil mi illa ki ucuz kalan / pahalı kalan ( bize göre ) olacak ki alıp satıp para kazanalım...
    Sn nosfeçağrı misal ALGYO yıllardır takip ederim geçen yıla kadar hep kasasındaki dövizin ederinin yarısı fiyata işlem görüyordu,bakın portföy değeri demiyorum kasasındaki kemiksiz dövizin yarı fiyatına işlem görüyordu 2019 yılında nasrullah ayanın videosu vardı orda gene dikkatimi çekti,yüklü girdim.Bilanço hep döviz artışı kaynaklı mükemmel kuruş borcu yok falan.Ama uzun süre gitmeyince sıkıldım sattım açın bakın grafiğine 1 temmuzda 6.80 olan kağıt altı ayda 17 ye gitti.E bu kağıdın yıllarca temeline güvenip bekleyen yatırımcıları vardı durup dururken o 6 ayda ne oldu da kağıt uçtu ya da tam tersi yıllarca neden süründü.Borsada düz mantık her zaman çalışmıyor.Kağıt belki temeli sağlamsa TL bazında düşmüyor ama yatay gidince alternatif getirileri kaçırıyorsunuz o da neticede zarar demek oluyor.Böyle onlarca örnek verebilirim.

Sayfa 1015/1230 İlkİlk ... 15515915965100510131014101510161017102510651115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •