Sayfa 103/823 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon
Arama sonucu : 6581 madde; 817 - 824 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,250
    Forda bir etksi olur mu olumlu mu?
    Robert Bosch, hidrojen teknolojilerine her yönüyle yaklaşıyor
    10
    Alan Adler
    Cum, 14 Temmuz 2023, 9:24 GMT + 3
    Bu makalede:

cesaret
    +8.15%

CMI
    +1.58%

Robert Bosch, ilk müşterisi Nikola Corp. olacak yakıt hücreleri de dahil olmak üzere 2 yılına kadar hidrojen teknolojilerine 6,2026 milyar dolar yatırım yapacak (Fotoğraf: Bosch)
    Robert Bosch, ilk müşterisi Nikola Corp. olacak yakıt hücreleri de dahil olmak üzere 2 yılına kadar hidrojen teknolojilerine 6,2026 milyar dolar yatırım yapacak (Fotoğraf: Bosch)
    Almanya merkezli otomotiv tedarikçisi Robert Bosch, on yılın sonuna kadar hidrojen yakıt hücreleri, hidrojen içten yanmalı motorlar ve hidrojen üreten elektrolizörlerden 5,3 milyar dolarlık satış yapmayı bekliyor.

Endüstri liderlerine göre, hidrojenin akülü elektrikli araçlara anlamlı bir alternatif olarak ortaya çıktığının en son duyurusu, sıfır egzoz borusu emisyonuna geçişi en az birkaç yıl boyunca yönlendiriyor.

Bosch, bu hafta, X452 motorunun yakıttan bağımsız varyantlarını yapmak için Jamestown, New York'taki bir fabrikaya 15 milyon dolar yatırım yapan Daimler Truck ve motor üreticisi Cummins'in ardından, içten yanmalı motorlar için yakıt olarak hidrojen ekleyen ikinci endüstri oyuncusu oldu. Bosch, 2-6 yılları arasında hidrojene 2021,2026 milyar dolar yatırım yapıyor.

Hidrojen ICE'nin giderek daha fazla benimsenmesi
    Bosch, liman ve doğrudan hidrojen enjeksiyonu için sistemler geliştiriyor. Hidrojen ICE'ler, özellikle ağır yüklere sahip uzun mesafeli ağır vasıtalar için özellikle uygundur.

Bosch Yönetim Kurulu Üyesi ve Bosch Mobility Başkanı Markus Heyn, Stuttgart'taki Bosch Tech Day 2023'ten yaptığı basın açıklamasında, "Bir hidrojen motoru, dizel motorun yaptığı her şeyi yapabilir, ancak bunun da ötesinde, karbon nötrdür" dedi. "Ayrıca hidrojen bazlı mobiliteye hızlı ve uygun maliyetli bir giriş sağlıyor."

Hidrojen ICE güç aktarma organlarına olan ilgi, hidrojenin yakıt olarak yakılmasıyla oluşan az miktarda karbondioksite rağmen onları sıfır emisyon olarak ilan eden yakın tarihli bir Avrupa Komisyonu kararının ardından arttı.

Hidrojen motorlarının en büyük avantajı, ihtiyaç duyulan geliştirme ve üretim teknolojilerinin% 90'ından fazlasının zaten mevcut olmasıdır. Bosch, Cummins'ten üç yıl önce 2024'te üretime başlamayı bekliyor. Büyük ekonomik bölgelerden üretim projeleri için dört siparişi var ve 2030 yılına kadar altı haneli birim hacimler bekliyor.

Bosch, yakıt hücresi çalışmalarına katkıda bulunuyor
    Bosch, hidrojen yakıt hücrelerindeki çalışmaları ilerletmek için Almanya'daki birkaç lokasyondan ve Anderson, Güney Carolina'daki bir lokasyondan yararlanıyor.
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

2. Eregli baslıgında bizi konusuyorlar.Nazar degdircekler;)

Sektörün önündeki en büyük tehdit bana göre Çin.
    Teslayla bir şekilde rekabet edilebilir.
    Telefonda ve bilimum ürünlerde olduğu gibi piyasayı ele geçirebilirler.
    Buradaki marka ve kalite algısını yükseltmeli ve statü oluşturmak gerekiyor otomotiv markaları için.
    Misal apple gibi.
    Başka türlü baş etmeleri zor gibi.
    Ford'un Türkiye'nin önü açık abd için bir şey diyemem.
    Bu arada dudu reis nerelerde yaa.
    Kuzu kurdun
    Yol fordun
    Temettü dudunun...

herkese Günaydın.

FROTO nun maşallahı var diyeceğimiz bir ay yaşadık.

Q2 iyi gelecek deniyor. Kasım ayı gibi bir temettü ödemesi yapacağını düşünüyorum.

yüksek olmayacaktır ancak.

karlılık, enflasyon derken 4 basamaklı rakamları bu yıl sonuna doğru göreceğiz gibi görünüyor.

YTD. takip edeceğiz bakalım.

5.  Alıntı Originally Posted by Acemi1i Yazıyı Oku
    herkese Günaydın.

FROTO nun maşallahı var diyeceğimiz bir ay yaşadık.

Q2 iyi gelecek deniyor. Kasım ayı gibi bir temettü ödemesi yapacağını düşünüyorum.

yüksek olmayacaktır ancak.

karlılık, enflasyon derken 4 basamaklı rakamları bu yıl sonuna doğru göreceğiz gibi görünüyor.

YTD. takip edeceğiz bakalım.
    Acemi abim maşallah diyelim. 1000 TL üstü hedef fiyatlar da geliyor. Umarım güzel karlar ile beraber görürürüz bu fiyatları.
    Uzun vade yatırımcı olmaya çalışıyor.

6. Hadi buradan yak

JP made some changes in Turkish autos:

- FROTO TP increased to 1080 from 742, Overweight maintained
    - TOASO TP increased to 344 from 242.5, Overweight*maintained

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
     Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Sektörün önündeki en büyük tehdit bana göre Çin.
    Teslayla bir şekilde rekabet edilebilir.
    Telefonda ve bilimum ürünlerde olduğu gibi piyasayı ele geçirebilirler.
    Buradaki marka ve kalite algısını yükseltmeli ve statü oluşturmak gerekiyor otomotiv markaları için.
    Misal apple gibi.
    Başka türlü baş etmeleri zor gibi.
    Ford'un Türkiye'nin önü açık abd için bir şey diyemem.
    Bu arada dudu reis nerelerde yaa.
    Kuzu kurdun
    Yol fordun
    Temettü dudunun...
    Yuksek sesle ltf

Bu baslikta benim grafiklerimle alay eden gevseklere gelsin oncelikle...

https://www.youtube.com/watch?v=Eq8gaeeWGic
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 103/823 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •