Sayfa 104/551 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 825 - 832 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Basit bir algoritma ile tahtayı yapıyor sevgili tahtacı, buna rağmen oldukça başarılı...Bir gün önceki AOF üzerine endeksin o anki iki katı yukarı çekip servis yapıyor...KY (ben dahil) beklentiyi yüksek tuttuğu için satış tarafında olamıyor. Arsa konusunda bir sonuç çıkmazsa direk tahtayı 6,8x seviyesine süreceğine neredeyse şüphem yok.

Arsa imar durumu belli olduğunda ne olur? Bu tahtacı ile gerçekten zor. Baskıyı daha da artırabilir...Bakalım neler olur...

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2. Bu işlemler basit bir spek hareketi değil. Spek dediğin alır kağıdı herkesi terse yatırır, fiyatı arşa çıkartır, oradan mllete kağıdı dağıtır, Sonra başka tahtaya göç eder. Tıpkı başka bedenleri kabuk olarrak kullanan bir organizma gibi. Eczacılarda ise durum farklıdır. Spek patrondan bağımsız hareket edemez. Para kazanır ama bahsedilen şekilde ufak ufak. Asla büyük operasyon yapıp fiyatı yükseltmez.
    Her şey patronun kontrolü altında yani. Patronun master planı ise kottan çıkmak ve bunu ucuza getirmek.

3. Ben zaten spek demedim...Tahta yapıcı patrondan bağımsız olamaz...Kottan çıkmak nihai amaç olabilir bu düşünceye daha önce sahiptim ama şu an böyle düşünmüyorum.

Açıkça bir meydan okuma var. Fiyat bu diyor verirseniz alırım alırsanız satarım. Ben imar konusuna odaklandım bunun sonucunu bir süre beklerim. Aşı ve ilaç konusunda çok da bir şey beklemiyorum olursa sürpriz olur.

Umarım bu sıkışma yukarı doğru kırılır.

Lightbulb

Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Bu işlemler basit bir spek hareketi değil. Spek dediğin alır kağıdı herkesi terse yatırır, fiyatı arşa çıkartır, oradan mllete kağıdı dağıtır, Sonra başka tahtaya göç eder. Tıpkı başka bedenleri kabuk olarrak kullanan bir organizma gibi. Eczacılarda ise durum farklıdır. Spek patrondan bağımsız hareket edemez. Para kazanır ama bahsedilen şekilde ufak ufak. Asla büyük operasyon yapıp fiyatı yükseltmez.
    Her şey patronun kontrolü altında yani. Patronun master planı ise kottan çıkmak ve bunu ucuza getirmek.
    Belki Intema'da yaşandığı gibi kontrolü elinden kaçırır. Bedelli sermaye artırımı öncesi sermaye azaltmaya gitti, artışları da primli yaptı, borsadaki hareket durmadığı gibi hızlandı. Ilaç ve Yatırımdaki durum ise tamamen spekülatörün gücüne bağlı. O da güçlerini ikiye bölmüş durumda. Kısmen Deva'yi sırtlanmis görünüyor. Eğer spekülatörün gücü tükendiyse buralardan ufak ufak vermeye devam eder. Kartal beklentisiyle hisseleri sıcak tutmaya çalışır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by Entrika Yazıyı Oku
    Ben zaten spek demedim...Tahta yapıcı patrondan bağımsız olamaz...Kottan çıkmak nihai amaç olabilir bu düşünceye daha önce sahiptim ama şu an böyle düşünmüyorum.

Açıkça bir meydan okuma var. Fiyat bu diyor verirseniz alırım alırsanız satarım. Ben imar konusuna odaklandım bunun sonucunu bir süre beklerim. Aşı ve ilaç konusunda çok da bir şey beklemiyorum olursa sürpriz olur.

Umarım bu sıkışma yukarı doğru kırılır.

şirketin diğer hissesi eczyatta da durum benzer.Ne zaman hisse hareketlenecek olsa philip ortaya çıkıp satış yapıp baskı kuruyor. Sonrasında kağıt yine aşağıya gelince de sattıklarını yerine koyuyor. Günlerdir bu böyle gittiğini gözlemledim. Tabi bu dediğim kurum bunları yaparken trade karı da elde ediyor ama çok büyük tutarlar değil. Yani bu yapılan hareket daha çok hissenin yukarı gidişini engellemek için gibi görünüyor.
    Arsa vs beklentiyi de geçersek karlılık ve temel verilerin iyi olması ile de her 2 hissenin de bu durumu fiyatlaması lazım aslında.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Belki Intema'da yaşandığı gibi kontrolü elinden kaçırır. Bedelli sermaye artırımı öncesi sermaye azaltmaya gitti, artışları da primli yaptı, borsadaki hareket durmadığı gibi hızlandı. Ilaç ve Yatırımdaki durum ise tamamen spekülatörün gücüne bağlı. O da güçlerini ikiye bölmüş durumda. Kısmen Deva'yi sırtlanmis görünüyor. Eğer spekülatörün gücü tükendiyse buralardan ufak ufak vermeye devam eder. Kartal beklentisiyle hisseleri sıcak tutmaya çalışır.
    Bu fiyatlardan fiyatı aşağı salmadan Devayı elinden çıkartmaya razıdır. Ama bu fiyatlardan kimse o trene binmez artık. Devadan çıkabilse İlaca yüklenebilir. Burada hala önemli bir artış marjı var.

İntema içi boş bir şirket aslında. Nasıl bu değere geldi ben de şaşırdım. Ama aynı şeyin burada olacağını sanmam. Diyelim spek yüklendi fiyat yükseldi. Yatırımın elinde 60-70 milyon borsaya kote ama piyasadan çekilmiş donmuş ilaç hissesi var. Bu adamlar sıkışsa o silahı da çeker. SPK dan izin alıp satış yapar yatırım.Spek de bundan korkuyor olmalı.

7. Tekrar bir 7,30 denemesi bekliyorum ve bu gün 7,20-30 arası kalacağını tahmin ediyorum.

Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Bu fiyatlardan fiyatı aşağı salmadan Devayı elinden çıkartmaya razıdır. Ama bu fiyatlardan kimse o trene binmez artık. Devadan çıkabilse İlaca yüklenebilir. Burada hala önemli bir artış marjı var.

İntema içi boş bir şirket aslında. Nasıl bu değere geldi ben de şaşırdım. Ama aynı şeyin burada olacağını sanmam. Diyelim spek yüklendi fiyat yükseldi. Yatırımın elinde 60-70 milyon borsaya kote ama piyasadan çekilmiş donmuş ilaç hissesi var. Bu adamlar sıkışsa o silahı da çeker. SPK dan izin alıp satış yapar yatırım.Spek de bundan korkuyor olmalı.
    spek şirket sahiplerinin izni ve bilgisi olmadan hareket edemez. İlacın o hisselerden dolayı değer artışı yatırıma varlık değerlemesi olarak yansır.
    burada odaklanılacak konu karlılık olmalı.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 104/551 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •