Sayfa 104/595 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon
Arama sonucu : 4756 madde; 825 - 832 arası.

Konu: BTCIM - Batı Çimento

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    665
    Hissede en kotu rakamlarin goruldugunu dusunuyorum.Aciklanan bilancoda kur rakami 6.00 kusurler baz alinmisti.Daha kotusu olmamali.Bekleyip gerceklerle yuzlesmekten baska secenegimiz yok gibi.
    Esas faaliyet kar inida gozardi etmemek lazim.
    Son düzenleme : OZDEMIR1; 12-11-2018 saat: 11:24.

Şirketimizin 21.06.2013 tarihli özel durum açıklamasına konu 2.000.000 ton /yıl üretim kapasiteli komple bir klinker üretim hattı yatırımına ilişkin teknik çalışmalar sonucunda üretim kapasitesi 1.650.000 ton/yıl olarak değiştirilmiştir.

Ayrıca bu gün yatırımın finansmanında kullanılmak üzere Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ile 2 yıl geri ödemesiz toplam 12 yıl vadeli 50 milyon EURO ve Türkiye İş Bankası A.Ş. ile 2 yıl geri ödemesiz toplam 12 yıl vadeli 62,7 milyon EURO olmak üzere toplam 112,7 milyon EURO kredi sözleşmesi imzalamıştır.

Batısöke 13.03.2015 tarihinde yukarıdaki açıklamayı yapmış.

O tarihte eur kur 2,78. 112,7 milyon Eur kredi karşılığı 313 milyon tl.yapıyor.
    2015 te bsokenin sermayesi 87,5 milyon bugün ise 400 milyon tl.
    Kredi anlaşmasından bugüne kadar 321 milyon tl. sermaye artırmış. Yani o günlerde bu kadar sermaye artırımı yapsa şu an bu yatırım için borç olmayacaktı. Ve bu artırımlar kur zararını bile karşılamadı.

Bu kadar basiretsiz yöneticileri destekleyenler var hala. Peki hala pembe tablo çizenler kurların artık artmayacağının garantisini mi aldılar acaba? Ayrıca sadece kur riski değil dünyada faizler de artıyor. Sadece kur değil hem tl hem usd kredilerinde de faizler yükseldi. Dolu bardağı boşaltanlar şimdi bardağın yarısı dolmaya başladı diye seviniyorlar.

Burada bile bile yalan söyleyip zamanında 2 milyar tl değerleme hayali yaratanlar siz de farkındasınız olayların ama ky kandırmaya devam edin sonra da ky yanındayız laf salatalarına devam edin. . Bir de dalga geçer gibi beğenmeyen satıp gitsin diyenler var. Pazarlamacıların lafıyla hareket edip 4-5 tl lerden mal alanlar bu zararla mal mı satsın. Kimse hakkını helal etmeyecektir sizlere.

YTD.

3. Adamlar 5 yıl önce özelleştirmeden enerji santrallerini 86 milyon dolara satın almış. Tüm grubun piyasa değeri şu anda daha az ediyor. Büyük basiretsizlik. Ama bir taraftan bugün 80 milyon dolara Batıçim'i bana devredin diye birileri gelse eminim büyük ortaklar 1 tane hisse satmaz. Olan her zamanki gibi küçük yatırımcıya oluyor.

4. Borsacı para kaybetmeyi kabullenir,
    Ancak yanlış yaptığını veya yanlış karar verdiğini asla kabullenemez.Batı da olan biten de tam olarak budur.Biz yanlış yaptık deyin be kardeşim.Yanlış durakta bekledik deyin...Nacizane 340-350 arasında yanlış yaptığımı kabullendim.Onun içindir ki sol kolu kestim.:::Bu bilanço rakamlarıının hazmedilmesi biraz daha zaman alır muhtemelen.Ancak toplama moduna girdiğim kesin.

Alıntı Originally Posted by Vesper Yazıyı Oku
    Borsacı para kaybetmeyi kabullenir,
    Ancak yanlış yaptığını veya yanlış karar verdiğini asla kabullenemez.Batı da olan biten de tam olarak budur.Biz yanlış yaptık deyin be kardeşim.Yanlış durakta bekledik deyin...Nacizane 340-350 arasında yanlış yaptığımı kabullendim.Onun içindir ki sol kolu kestim.:::Bu bilanço rakamlarıının hazmedilmesi biraz daha zaman alır muhtemelen.Ancak toplama moduna girdiğim kesin.
    Saçmalama,ky yi on küsür yıldır yalanlarla dolanlarla ,açıklamalarla malını pazarlayan patron ve yandaşlarına laf söyleme,onların bu söylemlerine güvenen ky ye laf sokuştur.yok öyle yağma.önce patron tahtadaki namusunu temizleyecek.sonra ky yanlış yapıp yapmadığına karar verecek.ytd.

6. Göltaş bedelsiz yaptı hisse tavan. Ben ilk bu tahtada gördüm bedelsizle düşen, birde mistiral gyo var. Hatta %72 daha bedelsiz verecek msgyo yerlerde. Neden? Yönetim kurulu izmirin ünlü iş adamlarından oluşuyor. Bir taneside batı grubundan. Aynı zihniyetle yönetiliyorlar. Hep bana, rabbena. Bu insanların zihniyetine baktığım zaman şunu görüyorum. Yanlarında çalıştirdiklari işçinin maaşında dahi gözleri var. Bende böyle bir intiba oluştu. Yoksa bu kadar arsız olunmaz. Koca şirketlerin değerlerini yerlere düşürdüler süründürüyorlar.

7. DEMEK İSTEDİĞİM DE TAM OLARAK BU...Yönetimden hiç kimseyi bilmem tanımam.Patron yanlış yaparken ne ne yapıyordun.
    mevzu bundan ibaret.

Tahta,Şener Şen-Müjde Ar'ın filmi"Arabesk" gibi oldu.'İstanbul'a nasıl gidilir ağalar' diyene 'Gösterelim anam' deyip geçiriyorlar.ytd.

Sayfa 104/595 İlkİlk ... 45494102103104105106114154204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •