Sayfa 106/1000 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Simdi esnafla oynamaya basladilar.

60.000 TL. hibe verecekler.

Adamin dukkani batmis, borc girtlakta, dikerim dukkanini deyip, dukkani 25.000 TL.ye devren satacak.

Mucize bu ya, baska bir vatandas bu dukkani 25.000 e alirim diye ortaya cikiyor.

Bu esnaf, 60.000 i alir, borclarimi kapar, baska bir sey satarim diye, dukkani vermiyor.

Bekliyor, 60 bini alacak, borclarini kapatacak, tuhafiye yerine baska is yapacak.

Gecenlerde gordum, 30.000 istedim, 25 verdi adam abi dedi, eksi eksi.

Yaninda hanimi kartal gibi bakiyor. Ben buldum adami abi, bu vermedi diyor.

Ortada bir bicak olsa, birbirine dalacaklar.

Tadi tuzu kalmamis evliliklerinin.

Is'te bu yalan soz vermelerin sonuclarindan biri bu.

Benim tanidiklarim bunlar, kimbilir neler var.
    Hibe 60 gayme bile vermezler, ne 60 bini!

Bir zamanlar serbest meslek erbabına KDV vergi fişi iadesi vardı zarf doldurulan, ben bu parayı alacam deye inat ettim, muntazam olarak doldurdum.

Fişleri vergi memuru inceler, maliye müdürü imzalar, vezneden Ziraat bankası çeki alırdım, düşünün ki bu çok cüzi bir para, bunlar mı 60 bin gayme hibe para verecek, naaa... verirler.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2. bosverin parayi pulu
    gecenlerde peynir konusu gecmisti.baya peynirci vardi burda.
    bakin son aldigim peynir bu.bir daha da baska peynir almam sanirim.hem sirdan mayali.
    kirmizi kutuda olan koyun ezine aldim.

http://ho444ozturkler.com/hakkimizda/

https://www.ezinepeynirmarket.com/ez...ri-2-kg-teneke

buradan aldim ben

Limoniye Adası'nın değişik yerlerinde hem Yunan hem de Bizans bayrağı dalgalanıyor. Yunanistan, Rodos Adası'ndan Muğla Limoniye Adası'na günlük tekne turları düzenleyerek turist taşıyor. Yunanistan, buraya 'Alimia Adası' diyor. Türkiye, Kardak kayalıklarına dikilen Yunan bayraklarını 3 gün içinde indirirken, Limoniye Adası'na dikilen Yunan ve Bizans bayrakları 5 aydır dalgalanıyor.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...-etti-6284403/

Yunanistan bir adaya daha çökmüş, bu kaçıncı oldu sayamadım. Bu adalar Yunanistan'ın değil, zamanında İtalya'yla anlaşılamamış arada kalmış ada ve kayacıklar, bunların sahil şeritleri de belli değil, İtalya'dan Yunanistan'a verilince adalar 1947 Paris Antlaşma metnine İtalya'yla anlaşamadığımız taslak metinleri Yunanistan sokuşturmak istiyor, başaramayınca öyle kalıyor, 50 ve 53 de de Yunanistan bu adaların durumunu çözmek için Türkiye'ye başvuruyor, yani bunların arada kaldığını aslında bu şekilde onlar da onaylamış durumdalar. Sonra git zaman gel zaman aynı Kardak muhabbetinde olduğu gibi sırayla buralara çöküyorlar, biz de izliyoruz. Kısa özet.

Bence özellikle bu Ege-D.Akdeniz enerji kaynakları konusunun öncelikli olduğu gündemde bu konuda bir şeyler yapılmalı.

Yazıyı yazan eski MSB Genel Sekreteri, AKP ile papaz vaziyette daha önce bir bakanla davalık olmuşlar, orduevine girişi yasaklanmış, mahkemede yasağı kaldırtmış, sonra tekrar yasaklanmış v.s. Ama söyledikleri doğru, siyasi bir tercihle nedense bu adalar konusunda geri vites yapmak şeklinde bir alışkanlık yerleşti bizde iyice...

4. AB nin bu aşı pasaportu ve seyahat için ülkenin %60 AB nin kabul ettiği aşı ile aşılanması şartı bizim turizmi nasıl etkiler. Hatta Türk vatandaşları bile tüm riskleri almak tedaviyi kendileri karşılamak şartıyla gidebilir diye okudum. Bu durumda bizim ABD ile süper olsa bile ilişkiler AB ile zor gözüküyor. Çin aşısıni kabul etmezse AB. AB nin kabul ettiği aşıyı bulup tüm ülkenin %60 ni aşılamak mümkün değil. Bizimkiler kağıt üzerinde bunu yapar. Ama aşıyı bulabilir mi. Bu durumda ABD ile sıfır sorun olsa bile AB ile turizm olayı yatacak. Dolar daki faizdeki panik bize nasıl yansır emin değilim. Ama temkinli gelir ıccak para gelirse. Yok çıkacam derse de yırtarak çıkar.

B.klu rus ve arap turist gelir, Çin aşısını kabul etseler bile, bizim 100 milyon aşıyı temin edecek dötümüz yok.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

4 Ayda takip ettiğim kadarı ilen, mart sonuna kadar 11-12 milyon aşı geldi/gelecek, hadi diyelim aylık 4 milyon doz aşı geldi 2 yıl sürer.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    bosverin parayi pulu
    gecenlerde peynir konusu gecmisti.baya peynirci vardi burda.
    bakin son aldigim peynir bu.bir daha da baska peynir almam sanirim.hem sirdan mayali.
    kirmizi kutuda olan koyun ezine aldim.

http://ho444ozturkler.com/hakkimizda/

https://www.ezinepeynirmarket.com/ez...ri-2-kg-teneke

buradan aldim ben

Siz parayı bulun, ben yenecek peyniri bulurum.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Bu sene patates ve soğanlan voliyi vurarım demiştim, % 50 zarar var.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 106/1000 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •