Sayfa 108/182 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon
Arama sonucu : 1456 madde; 857 - 864 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

Vergi ödememek için evlenin diyorsunuz yani
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Evlenin tabiki, iyi kiz bulursan mutlu, yoksa filozof olursun.

Fena mi ?

Ben ole yapiyorum once excel de hazirliyor sonra web e bu bilgileri geciyorum bazen onayi da yapip, kredi karti hesap gunu nu bekliyor o gun de islemi yapip taksitlendirme ile odememi yapiyorum...

Alıntı Originally Posted by mavi1610mavi Yazıyı Oku
    Şimdilik sınırı geçmiyorum ama bu vergi işi başımıza bela olacak belli. Olaki vergi sınırını aşarsak martın sonunda değilde başında beyan işine başlamak lazım demekki.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Bugun garanti bankasindan baktim YP DIBS yillik yuzde 5 gibi getirisi var kuponlarda
    6 ayda bir yatiyor biraz eurobond beyan limitleri altina geleyim bunlari da alirim henuz vergi tam kafama yatmadi sak diye vergi cikarsa yanariz ilerde....

Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Eurobond vergi beyan sınırının aşıldığı veya sınırda olunan durumlarda, Eurobonda ekleme yapmak yerine "Yabancı Para DIBS" alternatif olabilir mi?
    TRT kodu ile başlayanlar iç borçlanma senedi ve yanlış bilmiyorsam %10 stopaj ile beyan verilmeden vergi işi hallediliyor. Getiri oranları Eurobonda göre daha düşük ama vergi avantajı dolayısıyla DIBS almayı düşünüyorum. Ne dersiniz?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

5.  Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    Eurobond vergi beyan sınırının aşıldığı veya sınırda olunan durumlarda, Eurobonda ekleme yapmak yerine "Yabancı Para DIBS" alternatif olabilir mi?
    TRT kodu ile başlayanlar iç borçlanma senedi ve yanlış bilmiyorsam %10 stopaj ile beyan verilmeden vergi işi hallediliyor. Getiri oranları Eurobonda göre daha düşük ama vergi avantajı dolayısıyla DIBS almayı düşünüyorum. Ne dersiniz?
    Ben tercih etmezdim.

Aldigim EB'lardan biri 6 ay da bir %4.30 digeri %5.93 getirili.

%5 nire %8.60, %11.86 nire, cok fark var.

Vergi sinirinin altinda kalir, cikarsa vergi oderim, vergiyi nihayet TL. olarak oduyorsun.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    https://www.ekonomim.com/finans/habe...-haberi-689541

Hazine ve Maliye Bakanlığı bu yılın ilk çeyreğinde iki eurobond ihracıyla toplam 5 milyar dolar dış borçlanma gerçekleştirdi. İlk kez düzenlenecek olan yeşil tahvil ihracı içinse bugün Bank of America, ING, J.P. Morgan ve Standard Chartered'a yetki verildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Hazine USD cinsinden 2030 vadeli bir yeşil tahvil ihracı gerçekleştirmek üzere yetki verdi.

Açıklamada “Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2023 yılı dış finansman programı çerçevesinde ABD doları cinsinden 2030 vadeli bir yeşil tahvil ihracı gerçekleştirmek üzere Bank of America, ING, J.P. Morgan ve Standard Chartered'a yetki vermiştir” denildi. İhraçta ilk getiri beklentisi yüzde 9,6 oldu.

Hazine ihraç öncesi uluslararası piyasada Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) kriterlerinde borçlanma için Sürdürülebilir Finansman Çerçeve Dokümanı'nın tanıtımlarını da içeren yatırımcı toplantıları düzenlemeye başlamıştı.

20 Mart'ta Avrupa'da başlayan ilgili yatırımcı görüşmelerine Hazine'nin yanı sıra çevre ve enerji bakanlıklarından da üst düzey katılım oldu. ING ve Standard Chartered Bank yatırımcı toplantılarını organize ediyor. Hazine bu yıl 10 milyar dolar seviyesinde dış borçlanma planlıyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    bekarsanız da zaten giderler enaz yarı yarıya azdır o zaman daha az eurobond geliri yeterli olur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    yeni eurobondlar geliyor

@e507 'den

https://twitter.com/e507/status/1643694655916199936

İlk yeşil kapsamlı (ESG) Eurobond ihracımız tamamlanmış.

İhraç tutarı: $2,5 milyar
    Talep: $7,5 milyar
    Vade: 7 yıl
    Getiri: 9,30%
    Spread~ UST+595
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 108/182 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •