Sayfa 110/853 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 873 - 880 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün, biraz hacimli satış oldu. Önemli bişey değildi ama biraz ekonomi kanalı seyredeyim dedim.

Tüm kanallar çıkar gruplalrının olduğundan tarafsız kanal bulamazsın, mecburen en çok haber vereni seyrediyorum.

Doğru yanlış diye içinden gerçekleri ayıklamaya çalışıyorum.
    Yeterince tecrübe ve bilgi sahibi iseniz, yanlışları yalanları, yönlendirmeleri epeyce ayıklayabiliyorsunuz. Bilginiz yoksa sürü içinde bir elemansınız dmektir. Nereye sürerlerse oraya gidersiniz.

Her neyse, şu ders vermeye çalışma alışkanlığını bırakamadım. Kötü huyum bu, faydasını zerre görmedim ama keçi genetiği böyle yapcak bişey yok.

Her neyse.

Adamın biri 10 dakka hararetli hararetli bişeyler anlattı, sanki son yaptığı beyin ameliyatını anlatıyor. Araya ingilizce terimler sıkıştırıp kendini pazarlamaya çalışıyor filan.
    10 dakka sonra baktım, basit bir konuyu tek cümlede söyleyebilecekken 10 dakkadır anlatıyor. Söylemesede olur bir cümle. Adamın siyasete atılması lazım.

Eminim önemli bir kurumda önemli bir mevkidedir.
    Anlattığı şeyide unuttum aklımda kalmadı, dünya ekonomisi ile ilgili bişeydi. önemli olsa aklımda kalırdı.
    Mesela THY ile ilgili söylenen aklımda kaldı. Bi söylentiden dolayı dün çok satış yemiş. Düşüşün hacimli olma sebebi buymuş...

Tabi kısa vadecileri ilgilendiriyor günlük satışlar. Sebepsiz bi kaç günlük hacimli satışlarda orta vadecileri ilgilendirir.
    Uzun vadecileri ilgilendiren sektörler ve sektörleri kapsayan ekonominin bütününde ne olduğudur. Kısa vade haberleride anlamaya çalışırsın çünki teker kırılmak üzereyse bilmelisin, otobüs devrilir. Haberin, geneli ne kadar ilgilendirdiğini anlamaya çalışmak zorundasın.

Gördüğüm kadarı ile olay seçimlere kadar zamana yayma olayı. 100 - 110 arası dolanır dedim. 110 a yaklaşırlarsa satarım dedim. Tek diyen ben değilimdir, 110 a yaklaşırken satacak bir SÜRÜ vardır ve bende o sürünün içindeyimdir. O sebeple haberlerle destekleyip acaip yükselecek algısı oluşturmadan 110 bine dayamak akıllıca olmaz.

Yoksa millet satar, kucağına 110 maliyetle malları alırsın. eee, ne yapacaksın 110 maliyetli malları, 130 a çıkıp satışa geçsen ortalama 120 ile satmış olursun kurtarır. peki 130 a çıkarılacak bir ortam varmı.?
    Yok.
    O zaman, yukarı aşağı zamana yayılacak. Eminim büyüklerde 100 e yaklaşınca alacaklardır, aradaki çizgileri yapanlar orta oyuncular.

beni ilgilendiren bir durum yok. Beklemeye devam.

Haber okumam lazım ama bugünlerde keyfim yok. Hiç içimden gelmiyor.

Endeks plan doğrultusunda ilerleyince gevşiyorum. Gevşeyince önemli gelişmeleri kaçırıyorum, kaçırınca kazancım azalıyor. Yinede huyum aynen devam ediyor. Kazancımın azalacağını bile bile gevşiyorum.

Bende para hırsı yok naapiiim anacım.. öliimmi.?

Keçi manevidir, yaşayacağı kadar kazansa ona yeter. Hiç zorlanmadım yaşayacağım kadar para kazanma işinde.
    Para hırsı, madde hırsı maymunlarda var.

Her neyse yaw...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ermenilerin sahip olduğu odaTV.com sitesinde, bir haberin altına dayanamayıp bi yorum yazdım.
    Orada yayınlanırmı emin değilim ama burayada asayım, vakit harcadım, işe yarasın.

Haber, devletin açtığı tansaş larla ilgili. Bende, sebze meyve olayına çözüm olarak 2 yöntem ortaya koydum.

1. Yöntem.
    - Tarım ve sanayide maliyetleri düşürecek adımları at. Bunu yapabilmen için devletteki hırsızları temizlemen şart. Siyasetçi içindeki ve devlet içindeki hırsızları temizlemezsen, elektrik üretmek için güneş ve rüzgar enerjisine gireceğine(ALMANYA ve ÇİN gibi), İTHAL doğalgaz dan, İTHAL nükleerden elektrik üretme işine girersin(Türkiye gibi), yüksek enerji maliyetlerin oluşur ve doğalgaz ve nükleer ithalatına giren siyasetçinin ailesi ise, holding ve banka sahibi olur(MESUT YILMAZ).
    - Medyadaki çıkar gruplarını temizle, sadece gerçek gazeteciler kalsın. taraf tutanı ağır cezalandır, meydanda as. Medya(gazete, tv, internet bilgi siteleri, dergiler vb..) çok çok çok önemlidir.
    - KÖYLÜ nün tapusu kendilerinde kalsın ama tarlaları birleştir, kooperatifler kur, profesyonellere yönettir. Yöneticileri devlet ve köylü kurulları denetlesin. Köylüler tapuları oranında kooperatiflerden gelir elde etsin. Köylü kazanırken, tarlalar profesyonellerce verimli yönetilir, üretim artarken, cahil köylünün bolca saçtığı kimyasallarlada zehirlenmeyiz, çocuklarımız ALERJİ ile boğuşmaz. Kullanılmayan tarlalar canlanır, toplanmayan ürünler toplanır. Verim üçe beşe katlanır. Köylünün geliri artınca, tarlasını inşaatçıya satmasına gerek kalmaz. Zaten izinde verme.
    - Piyasada şirket kayırıp kollamayı kes, bunu yapan medyaya, batmasına sebep olacak kadar ağır cezalar ver. Bunu yapan hükümet görevlisini vatana ihanetle yargıla as.
    - Kötü yönetilen şirketlere halkın parasını teşvik diye verme, o parayı yeni üretim sahaları açmakta kullan. Üretimi artır.
    - Yargı ve eğitim sistemini düzelt. Adil ve eşitlikçi hale getir.(aslında bu ilk maddede, başta bunu görünce yazının kalanını okumama ihtimaliniz vardı. O sebeple sona aldım.)

İlk yöntem bu ve tavsiye etmiyorum. Siyasetçinin, şiyasetçi olmaktaki YÜCE amaçlarınada uygun değil.

2. Yöntem.
    İkinci ve dahiyane yöntemse, devlete manav kur. manava alacağın ürünleride belli kişilerden al.! Anladın sen onu.!
    Böylece halkı ve çocukları süper ötesi bir ülkeye hazırla.

Tavsiye ettiğim yöntem de aynen hükümetimizin akıl ettiği bu yöntemdir. Akıl etmeyi başaran bakan a, 500 danışman, her ay ikramiye az bile.

Son düzenleme : alicemal; 14-02-2019 saat: 12:35.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşgücüne katılım rakamı 32 milyon. Sallıyorum 8 milyonda kayıtsız çalışsa, 40 milyon. Demekki diğer 40 milyonu boş tutuyoruz, çalışanların üretimi ile ayakta kalıyorlar. Tabi atalarından kalan ev ve tarlaları satıp idare edende çok.

Üretim ABD hariç her yerde epey düştü, AB ve asya da düşüşler devam ediyor. Sanayi devi almanyadada düşüyor.
    Türkiye ise çakıldı.
    Çakıldığını nerden anladı millet. Veri açıklanınca.

Beni okuyan varsa bilir, çakıldığını yazıp duruyorum. İllada %9.8 düşmüş diye rakamı beklemem gerekmiyor.
    Akıllı adam ipuçlarını okuyup GERÇEĞİ GÖRÜR.
    Onu kandıramazsınız, yanıltamazsınız, yalan söyleyemezsiniz, sürüye sokamazsınız.
    Kandırdığınızı sanıyorsanız, sizi kırmamak için yutmuş görüntüsü verebilir..

2006 da yazdım, devletin açıkladığı enflasyon rakamı doğru değil diye. Uydurma enflasyon verilerini diğer uydurma devlet verileri, her yıl artarak takip etti. Millet ancak 13 yıl sonra uyandı.

Dolaylı göstergelerden gerçeği bulabilirsiniz. İllada hoparlörü kulağınıza dayamaları gerekmiyor.

2006 dan beridir her yerde yazıyorum, bunlar iyi günleriniz diye. halada söylüyorum, bunlarda iyi günleriniz.

20 yıl önce halk gırtlağa kadar borçlu değildi, ülkenin 450 milyar dolar borcu yoktu, şirketler, madenler, limanlar, barajlar, yollar, köprüler, tüneller, ormanlar, araziler HALKA AİTTİ. Devletin elindeydi.

Krize girsekte, görüntüde giriyorduk, aslında zengindik. Ülke de büyük şirketler yahudilerin olsada madenler, nehirler, araziler, ormanlar HALA BİZE AİTTİ. yahudiye çalışıyorduk ama malımız mülkümüz vardı. BORCUMUZ YOK DENEBİLİRDİ.

Şimdi hem borçlusun hemde malın mülkün yok. çıkar gruplarının elinde.

BUNLAR DAHA İYİ YILLARIMIZ. Dahasıda geliyor.

İktidarda cep doldurma düşkünü aileler var, muhalefette koltuk paylaşma derdinde, cep doldurmak için sıra bekleyen kaymak tabaka var.

Gelecekte ışık yok.

Neyseki ben varım. Sizi kurtarmam tek parmağımı oynatmama bakr. Ama istemiyorum.
    Kaç seçime girdiysem tek oy bile alamadım.
    Hadi ben sürü lideri olmak istemediğimden kendime oy atmıyorumda, siz niye atmıyosunuz hemşerim.

Hak ediyosunuz ama şanslısınız, kin tutmam, nefret etmem, bana zarar verene zarar vermem sadece bir daha zarar görmeyeyim diye uzaklaşırım.
    Hormonal arızadan dolayı anlık parlamalar hariç, kavga etmem yapıcıyımdır.
    Kısaca mükemmelim yaw.
    @NeAcaipDunya

4. Herşey kötü peki piyasa nasıl iyi ?

İyi olma zorunda çünkü bu faiz vurgun düzeni devam etmeli. Faizcilerin saltanatı ve müthiş gelir kapıları sürmeli. Para üstlerine yağarken fakirler daha fakirleşmeli.

Açalım mı açalım.

Türk lirası kur değerlerine bakalım milat olarak ağustos öncesini alalım. Kuru 7.20 ye çıkartan faiz düzeni ve bunu geri almak için büyük faiz artırımı öncesi yani.

8. Ağustos 2018 kapanışlar. 1 dolar 5.28, 1 euro 6.13, altın 207.
    15. şubat 2019 1 dolar 5.27 1 euro 5.95 altın 222

faizi 24 e çıkarttılar. Aylık %2

7 ay oldu. %14 faiz

100.000 dolara 8 ağustostan itibaren 14.000 dolar faiz vermişsin.
    100.000 euroya 8 ağustos itibaren 14.000 euro dan fazla faiz vermişsin.
    100 kilo altına 8 ağustos itibaren kura göre 7 kilo faiz vermişsin.

bakıyoruz euro faizde rekorda. avrupa nın faiz çöplüğü olan burasına avrupalı bankalarıyla getirdikleri paraya %15 faiz almışlar. peki kurun fırladığı zamandan alırsak tepeden aşşağı ne oluyor ? en az %40 faiz almış durumdalar.

EURO YA 7 ayda %15-40 arası Faiz kazancı havadan para kazandırmışsın.

EEE

Avrupalı bankalar TÜRKİYE faiz cenneti neden mi destekliyor. Neden avrupa sermayesi burada ?

Çünkü dünyada bu denli vurgun vurabileceği hiçbir yok. EURO YA %15-40 arası hangi ülkede vurgun kazanç var.

?

Bu yüzden faiz cenneti ülkemizin piyasaları avrupa bankerleri için önemlidir. Ve bu müzik devam edecektir. Avrupanın kur artışındaki desteğinin altında yatan neden budur.

Fakir vatandaşlarımız daha fakir olmaya devam edip avrupa bizi kıskanıyor sloganına devam ederken işte uyutulmanın en güzelliği buradadır. Cepte paraları yokken üstüne borçlandırılmış bir halk avrupa faiz düzenine para taşırken alkışlayarak sömürgeciliğin bittiğini köleleğin olmadığını söylemek.

Boşversenize yahu..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    proleter güzel yazmışsın, bende ek yapayım.

BIST niye bi sürü kârlı şirketle dolu.?

Çünki halk'ı, yani %60 ı kanunlara uygun olan ve olmayan yollardan soyan bir %40 kesim var.
    Devlet yöneticileride bu grupta. Uygun kanunları çıkaranlar bunlar.
    BIST şirketlerinin çoğu bu grupta. Medya bu grupta. Sağlık kesimi, bankacılık kesimi bu grupta. Devletten ve belediyelerden İhale alanlar bu grupta. Birde tüm bu kolay zenginlere iş yapanlar var. Adam devleti soymuş milyar kazanmış. Ona lüks konut yapıp satan, lüks arabalar, elektronikler satanlar, otellerinde ağırlayanlar, çocuklarını okutanlar eğlendirenler var. Hepsini topla üç aşağı beş yukarı %40 eder herhalde.

Hali ile sülükler kanını emdiği canlı sayesinde şişer şişer, o kadar çok kan emerlerki sonunda canlı ölür, kendileride yeni canlı ararlar yada ölürler.

Bizim BIST şirketlerinin çoğuda bu emme durumunda. Vatanı öldüremediler daha ama çabalıyorlar.

Neyseki ben varım.

Oylarınızı bekliyorum.
    Oy verirken keçi resmini bulun ve üzerine "tek geçerim" yazın.
    Baktınız keçi resmi yok, o zaman ortaya boş bi yere tek geçerim yazın tamamdır.
    Son düzenleme : alicemal; 15-02-2019 saat: 16:08.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ons altına bakayım dedim, bi kaç haftadır yerinde sayıyordu, heyecanını kaybetmiş gibiydi.
    Grafiğine baktım, tehlike göremedim, o esnada yükselmeye başlamış. Demek ilgisizlikten bunalmış. İlgilenince yeşerdi.

BIST deki şirketlerin verileri idare eder ama ÜLKEnin son veriler çok kötü. Beklentilerin çok dışında değil. Yaklaşık bu veriler 4 ay öncede bekleniyordu, 1 ay öncede.

Yükselten neden yükseltti, 1 yıl sonraki değerinin 90 binden daha yüksek olacağını düşündüğü için.

Peki mesela bu yıl sonu değeri şu anki değerden yüksek olacakmı.? Yani TR ekonomisinde yada BISTi çeken şirketlerde iyi yönde gelişme olacakmı.?

Olacak derseniz 105bin de geçer 110 binde. Ama dediğim gibi önce seçimler beklenmeli. Seçim sonrasını herkes karanlık görüyordu.
    Eğer aydınlanma olursa, seçim önceside yukarı çıkış başlayabilir. Ama seçim sonrası durum belirsiz kalırsa, o zaman seçim beklenir.
    Seçimden sonra millet bakar satışmı var, alışmı.? Ona göre bir yöne gider.
    Aşağıda gitse, yukarıda gitse, önünde fazla yolu olmaz.

Tabi 72 kere dediğimiz gibi, önümüzdeki haftalarda, IMF veya onun etkisini uyandıracak bir kurum yada ülke ile anlaşma yapılırsa, o zaman anlaşma yapılacak sinyali alındığı anda çıkış başlar. Ama uçuk kaçık bişey beklemiyorum.

karanlık tablo ise, hükümetin aynen bu kafada devam etmesi. Böyle giderse seçim ertesi günü ne olacağı kestirilemez. Ama dediğim gibi iki tarafada fazla yol yok. İlk heyecan atlatılınca, büyükler sazı ellerine alır.

netçe: bekliyoruz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Anlayamdığım bir durumki nadirdir.
    Migros kasiyeri kadın, bana 10 TL iteledi.

Bi kaç kez bahsetmiştim.
    Büyük marketlerdeki kasiyer kızlar, çok ürün almışsanız, 3-5 TL lik kendi ihtiyacı olan bir şeyi size iteliyorlar. Son ürün olarak geçirip, sizin tarafa değil kasa önüne koyuyor. Sırada Bekleyenlerde olduğundan sıkışıklıktan farketmiyorsunuz. Fişi incelerseniz anlaşılıyor. Kadınlar kasa önünde inceliyor bense eve geldiğimde inceliyorum.Kızların yaşı hata yapmaya müsait olduğu içinde itelemelere aldırmıyorum.

Bugünki iteleme farklı, ilk defa böyle bişey oldu.

İteleyen kasiyerin yaşı büyüktü. 30 u epey geçmiş gibiydi.

1 kilodan fazla Domates itelemiş.
    Benim aldığım yarım kg domateside geçirmiş ardından kendininkini. Ve geçirdiği domateste ortada yok. Yani saklamış. Direk hırsızlık. Kasa önüne koysa, yanlışlık oldu ayağına yatabilir ama ortada domates yoktu.
    Aynı ürünü 2 kere geçirdi hata oldu deseniz, kg farklı tutar farklı.

Bana Karmaşık gelen durumsa şu.?
    Markette sayımı yapılan ürünler var, sayımı yapılamayan açık ürünler var.
    Eğer sayımı yapılabilen bir ürünü çalacaksan, kasadan geçirmen gerekiyor. Diğer türlü sayımda ortaya çıkar. Sayımı yapılamayan manav ürünlerinde ise kasadan geçirmene gerek yok.?

Direk çantana koy, akşam eve götür. Akşam çıkışta kontrol ediliyorsa.? İyide domatesin fişi bende, yine hırsızlığa girer.
    Fişi başkasında olan sayımı yapılamayan ürünü kasadan geçirmenin anlamı yokki.?

Kadının problemi, domatesi manav reyonundan torbaya koyup alması. Bunu bir arkadaşına yaptırır, arkadaşı dışarı çıkarken domatesi kasaya bırakır. kapıda güvenlik görevlileri var onlar görmez.
    Sonra kasadaki torbayıda akşam marketten çıkarması lazım. Çıkarabilmesi için fiş lazım yada gizli çıkaracak. Yaw domates bu, cep tel çalmıyorki.?

Fiş bende gizli çıkarması lazım. Yakalanırsa ne diyecek, sayım yapın bunun parası ödendimi diyecek. Karnıbahar değilki tane tane sayasın.?

Hiç bi şekilde domatesi müşteri fişine itelemenin mantıklı açıklamasını bulamadım.? Bilmediğim bişeyler olmalı.

Domatesi kasadan geçirmekle geçirmemek arasında bu kadın açısından fark yok.?

kasa hatası desen.? Böyle hata nasıl olurki.? Benden sonraki müşterinin domatesi desen. Benim poşetlemem bittiğinde, benden sonraki müşterinin ürünlerini geçirmeye başlamamıştı. Bunu iyi hatırlıyorum.

Hani genç kız olsa, süslü bişey geçirse, hata derim. Genelde hep böyle olmuştu. Yaş ilerleyince düzelir derim.
    Ama yaşı 30u aşkın kadının bunu yapması bayağı rahatsız etti beni.

Toplu halde hırsız oluyoruz galiba. Tabi yaşlılar değişmezde, yeni nesilleri hırsız yetiştiriyoruz, hayırlı olsun.

Benden sonraki kişi arkadaşı olsa, domatesi geçirip geri alsa.? iyide yine aynı durum, kontrol olsa fiş bende. Anlamı yok. Arkadaşı ise zaten kasadan geç git, kasiyer, orada bırakılan fişlerden birini sana versin. Hatta fişşiz geç...

Şimdi bu anlamaya çalışma olayını çoğunuz garipsemiştir. 10 TL yaw, gül geç diyeceksiniz.

Olay başka abicim. Ben neden borsada HİÇ kaybetmiyorum.
    Her şeyi anlamaya çalışan bir beynim olduğu için. Olayın küçüğü büyüğü önemli değil. kadına bişey yapmayacağımki. Suç işlediği için helal etmem ama hesap soracakta değilim.

Olay anlamakta. Anlamazsan, ileride çok büyük şeyler başına geldiğinde, hazırlıklı olmazsın.

Yüzüne vuran hafif meltemin neden kaynaklandığını anlamalısın. Bu sokakta yürüdüğün için yüzüne vuran meltemde olabilir, şelaleye giden nehirdeki yaptığın hız sebebi ile yüzüne vuran rüzgarda olabilir. Sebebini anlamazsan, şelalede bol şans.

Örnek tam oturmadı. belki deprem örneği vermeliydim. Her neyse.
    Son düzenleme : alicemal; 16-02-2019 saat: 16:17.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ermenilerin sahip olduğu odaTV.com sitesinde, bir haberin altına dayanamayıp bi yorum yazdım.
    Orada yayınlanırmı emin değilim ama burayada asayım, vakit harcadım, işe yarasın.

Haber, devletin açtığı tansaş larla ilgili. Bende, sebze meyve olayına çözüm olarak 2 yöntem ortaya koydum.

1. Yöntem.
    - Tarım ve sanayide maliyetleri düşürecek adımları at. Bunu yapabilmen için devletteki hırsızları temizlemen şart. Siyasetçi içindeki ve devlet içindeki hırsızları temizlemezsen, elektrik üretmek için güneş ve rüzgar enerjisine gireceğine(ALMANYA ve ÇİN gibi), İTHAL doğalgaz dan, İTHAL nükleerden elektrik üretme işine girersin(Türkiye gibi), yüksek enerji maliyetlerin oluşur ve doğalgaz ve nükleer ithalatına giren siyasetçinin ailesi ise, holding ve banka sahibi olur(MESUT YILMAZ).
    - Medyadaki çıkar gruplarını temizle, sadece gerçek gazeteciler kalsın. taraf tutanı ağır cezalandır, meydanda as. Medya(gazete, tv, internet bilgi siteleri, dergiler vb..) çok çok çok önemlidir.
    - KÖYLÜ nün tapusu kendilerinde kalsın ama tarlaları birleştir, kooperatifler kur, profesyonellere yönettir. Yöneticileri devlet ve köylü kurulları denetlesin. Köylüler tapuları oranında kooperatiflerden gelir elde etsin. Köylü kazanırken, tarlalar profesyonellerce verimli yönetilir, üretim artarken, cahil köylünün bolca saçtığı kimyasallarlada zehirlenmeyiz, çocuklarımız ALERJİ ile boğuşmaz. Kullanılmayan tarlalar canlanır, toplanmayan ürünler toplanır. Verim üçe beşe katlanır. Köylünün geliri artınca, tarlasını inşaatçıya satmasına gerek kalmaz. Zaten izinde verme.
    - Piyasada şirket kayırıp kollamayı kes, bunu yapan medyaya, batmasına sebep olacak kadar ağır cezalar ver. Bunu yapan hükümet görevlisini vatana ihanetle yargıla as.
    - Kötü yönetilen şirketlere halkın parasını teşvik diye verme, o parayı yeni üretim sahaları açmakta kullan. Üretimi artır.
    - Yargı ve eğitim sistemini düzelt. Adil ve eşitlikçi hale getir.(aslında bu ilk maddede, başta bunu görünce yazının kalanını okumama ihtimaliniz vardı. O sebeple sona aldım.)

İlk yöntem bu ve tavsiye etmiyorum. Siyasetçinin, şiyasetçi olmaktaki YÜCE amaçlarınada uygun değil.

2. Yöntem.
    İkinci ve dahiyane yöntemse, devlete manav kur. manava alacağın ürünleride belli kişilerden al.! Anladın sen onu.!
    Böylece halkı ve çocukları süper ötesi bir ülkeye hazırla.

Tavsiye ettiğim yöntem de aynen hükümetimizin akıl ettiği bu yöntemdir. Akıl etmeyi başaran bakan a, 500 danışman, her ay ikramiye az bile.

Abi bence çözüm

*Devlet adaleti yeniden inşa etmeli
    *Namuslu ile namussuz ( vergi vb. Anlamda) ayırmalı
    *Adamcilik işinden ( dayı yeğen) vaz geçmeli
    *Savurganlık tan ivedi vaz geçmeli ( akşam cumhur başkanı konuşması vardı o röportaj yerindeki gösteriş şatafat berbat
    )
    *Acil var olan makam araçların %90 ni satılmalı
    *özgürlük ve demokrasinin önünü açmalı

bunlar bitmiş yetmemiş insanların ar damarı çatlamış

Yukarda yazdım ama işin özü

ADALET & DEMOKRASİ & ADAMCİLİK & EĞİTİM

Ayem sori

*

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 110/853 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •