Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
Arama sonucu : 116 madde; 89 - 96 arası.

Konu: ULUFA - Ulusal Faktoring A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Sirketin yabancı fon ortağı zaten once 20 milyon satacagini fakat karar değiştirerek 10 milyon satacagini söyleyip satti sonra geri kalanida satacagini söylemesi fakat uygun ortam olursa diyor o ortam da her halde sattığı eski seviyesi demek istiyor her halde , ortaklıktan ayrılmak istediği anlamına gelir bir fon sirketi olup yatırıp yapıp çıkarlar ters zamana geldi yazık sektörün en iyi zamanlarına denk gelmesi kötü oldu bunun böyle yapması vakif finansin bedelli yapması sektör üzerinde çok olumsuz etki yaptı yatırım tavsiyesi deildir..

Aynen hocam, fon şirketi yatırım yapar, planı neyse ona göre de çıkar. Yalnız bize göre kötü bir zamanda bu karar alındı. Sektörel olarak işler oldukça iyi, faktoring verileri onu gösteriyor, marbaş ve tacirler iki rapor yayınladı beklentiler gayet güzel. Ancak Lidfa ve Ulufa'daki bu satış haberleri sektörel olarak hisseleri kötü etkiledi. O biraz canımızı sıktı. Yoksa şimdiye iki hissede muhtemelen 15-20tl aralığındaydı. Giden zaman oldu, Hayırlısı olsun...

2. Normalde olması gereken iki şirketinde bu fiatlardan hisse geri alim yapması gerekirken 2 defter değerin den sirket ortakları satış yapması normalde 2024 yılı içinde ki karları beklese ki beklemek istemiyor bellimi başka planları var ulufa ve lidfa 10 ile 11 arasi lotlar piyasa ya akacak borsa borsa olmaktan çıkmış ben hayatımda böyle bir durumla karşılaşmadım borsa nin ana direği sirketlerin karlarina ortak olmak temettü almaktır bu bizim burda temettü unutulmuş bir kelime olarak borsada kalacak böyle giderse patronlar bütün hisselerini borsada satarlar şirketleri halkın eline verirler yine de imtiyazlı paylar ile sirketi yönetmeye devam ederler durum bunu gösteriyor % 50 faiz ile kimse burda durmaz oyuncularda kredili işlemlerden uzak duracağı için işlem hacimleri yerlerde sürünür 2024 öyle gozukuyorki borsa icin iyi bir yıl olmuyacak bol kazançlar dicem ama sirket sahipleri buna izin vermezler burda yatırım tavsiyesi deildir.
    Yaptigim yorumlar kesinlikle al sat tavsiye niteligi olmayip , yatirim tavsiyesi deidir.

3.  Alıntı Originally Posted by Bay Tomi Yazıyı Oku
    Normalde olması gereken iki şirketinde bu fiatlardan hisse geri alim yapması gerekirken 2 defter değerin den sirket ortakları satış yapması normalde 2024 yılı içinde ki karları beklese ki beklemek istemiyor bellimi başka planları var ulufa ve lidfa 10 ile 11 arasi lotlar piyasa ya akacak borsa borsa olmaktan çıkmış ben hayatımda böyle bir durumla karşılaşmadım borsa nin ana direği sirketlerin karlarina ortak olmak temettü almaktır bu bizim burda temettü unutulmuş bir kelime olarak borsada kalacak böyle giderse patronlar bütün hisselerini borsada satarlar şirketleri halkın eline verirler yine de imtiyazlı paylar ile sirketi yönetmeye devam ederler durum bunu gösteriyor % 50 faiz ile kimse burda durmaz oyuncularda kredili işlemlerden uzak duracağı için işlem hacimleri yerlerde sürünür 2024 öyle gozukuyorki borsa icin iyi bir yıl olmuyacak bol kazançlar dicem ama sirket sahipleri buna izin vermezler burda yatırım tavsiyesi deildir.
    %50 mevduat faizi cazip. Ancak yine de negatif reel getiri yaşanan enflasyon göz önüne alındığında.
    Bu dönemde borsada olmak cesaret işi. Abd doları yapılan hesaplarda, faktoring şirketinde hesapladığım forward fk 2 - 2,5 civarında. Ben negatif reel faiz yerine dolarımı 2 yılda amorti edebileceğimi düşündüğüm faktoring şirketlerini tercih edeceğim.

NOT: q4 finansaLLarı kararımı değiştirebilir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4. 9.70 Maaliyetle araniza katildigimi.

Ilk kez Lidfa disinda bir faktoring aldim.

5. Şirketimizin 29.12.2023 tarih ve 2023/53 sayılı Yönetim Kurulu toplantısında 400.000.000 TL (Dört yüz milyon Türk Lirası) tutarı ve vadesi 3 (üç) yılı aşmayacak şekilde, yurt içinde, bir veya birden çok seferde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda, 15.01.2024 tarihinde (bugün) Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1240114

6. 12.2.2024
    MÜTHİŞ BİLANÇO
    ULUFA FİYAT: 10:05
    2023/9 PD/DD 1.99 F/K 3.54
    2023/12 PD/DD 1.58 F/K 2.67
    FİYAT HEDEFLERİM (Kendime not, 1 yıl vade):
    1. 13.40
    2. 15.30
    3. 22.30
    4. 30.50
    5. 36.50
    YTD

7. Dönem Net Kâr'i 503.196.000 TL.Gecen yil 100.364.000 TL. imis.

Sermaye 133.500.000 lot.

HBK 3.77 TL.

Net Kar %500 mu artmis ?

Muhtesem.

8. İkinci tavanını yaptı. Yarın tavan 13.36, tarihi zirvesine yakın bir değer, biraz türbülans olabilir ama hedef daha yukarılarda gibi duruyor. YTD.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Dönem Net Kâr'i 503.196.000 TL.Gecen yil 100.364.000 TL. imis.

Sermaye 133.500.000 lot.

HBK 3.77 TL.

Net Kar %500 mu artmis ?

Muhtesem.
    Yorumlarım sadece kendim için nottur. Asla yatırım tavsiyesi olarak almayın.

Sayfa 12/15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •