Sayfa 121/681 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 961 - 968 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. chp hisselerinden kastımız, işkur, işa ve işb hisseleri,

bunun maddi değeri ne kadar ?

yönetimsel-temsil yetkisi ne kadar ?

yönetimde 4 üye bulundururken maddi değeri nerdeyse sıfır olmuş. yani kağıt üstünde sıfırlamışlar.

devlet hem maddi değerini söke söke atanın vasiyetindeki aslına uygun alacak (işbankası ve işbankasına bağlı bütün iştiraklarınden)

hemde iş bankası yönetiminda daha güçlü olacak.

hazine işkur,işa ve işb yi gerçek atanın vasiyetine uygun parasal paylarını aldıgı zaman bizde iş bankasından aynı o değerlerden hisse başına düşüni alacaz.

devlet kesinlikle ve kesinlikle hisseleri gerçek değerine geri çevirecektir.gerek kanunla gerekse iş bankası yönetim kurulunda söz sahibi olunca.

sabır sabır az kaldı

YTD.

2. 3490 TL eslesme

3. İşkur biliyorsunuz kurucu hissedir, İşatr ve işbtr sadece imtiyazlı hisselerdir, yani temsil hakkı ve kar payında işctr ye göre imtiyazları vardır, işatr 20 ve işbtr 4 oy olarak temsil ediliyor yanlışım yoksa eğer...

Şu durumda bunların bir değeri yoktur, yani bu haliyle devam edecek olursa gelecekte de değeri olmaz...

Peki bu hisseler neden yükseliyor derseniz; İhtimalleri fiyatlıyor diyebilirim, şun an da bilmiyoruz ama her çeşit ihtimal olabilir geri çağrılıp imha edilmesi, temettü haklarının yüzdesel olarak artırılması veya yönetimdeki oy haklarının artırılması gibi vs. vs.

Ben kişisel olarak şu şekilde olacağını düşünüyorum; Daha önce de bir arkadaşımızın belirttiği üzere sayın Cumhurbaşkanımız İşbankası ve iştiraklerinden hazineye girmesi gereken bir paradan bahsetti, eğer bu bir defaya mahsus olacaksa bu imtiyazlıların ve kurucu hisselerin gerçek değerleri hesaplanır ve çağrı yapılarak hisse sahiplerine bedelleri ödenerek imha edilebilir.

Ya da kurucu hisseler bedelleri ödenerek imha edilir ve imtiyazlı hisselerin temettü oranları artırılarak her yıl bu hisseler üzerinden hazineye para aktarılabilir, eğer düşünülürse halka açık kısımda işlem gören imtiyazlı hisselere çağrı yapılarak onlar da borsadan geri çekilebilir.

İşctr de fazla bir değişiklik yapacaklarını düşünmüyorum çünkü orda yabancı ve yerli yatırımcının payı baya büyük, temettüyü onlarla paylaşacaklarını zannetmiyorum, en mantıklısı kurucu ve imtiyazlı hisseler üzerinde bir değişikliğe gitmek olacaktır, çünkü bu hisselerde hem çok az sayıda yatırımcı var hem de sahiplerine bir defaya mahsus iyi bir bedel ödenirse hepsine sahip olunabilir...

Tabi ki bunlar yönetim kurulu ve genel kurulla yapılacak işlemlerdir yani meclise gelecek yasada bunların sadece ipuçlarını bulabilirsiniz..

Son olarak bunlar sadece benim kişisel tahminlerimdir, bir bilgim ya da duyumum yoktur,

Hiç kimsenin etkilenmesini istemem...

4. Diyeceğim o ki burada risk vardır, risk olmasa zaten bu fiyatlardan bu hisseleri alamazsınız.

Ama şu da unutulmamalıdır ki, bu olay daha önce defalarca denenmiş ve chp her seferinde hisselerini geri almıştır.

Fakat bu durum tersine döner de hisseler üzerinde ki kısıtlamalar kalkarsa gerçekten çok iyi fiyatlara gidebilirler,

Yani iki tarafı da keskin bıçak diyelim...

5.  Alıntı Originally Posted by selman Yazıyı Oku
    Diyeceğim o ki burada risk vardır, risk olmasa zaten bu fiyatlardan bu hisseleri alamazsınız.

Ama şu da unutulmamalıdır ki, bu olay daha önce defalarca denenmiş ve chp her seferinde hisselerini geri almıştır.

Fakat bu durum tersine döner de hisseler üzerinde ki kısıtlamalar kalkarsa gerçekten çok iyi fiyatlara gidebilirler,

Yani iki tarafı da keskin bıçak diyelim...
    çok kafa karıştırmaya gerek yok hazineye devredilirse hisse haklarını geri alır.her halükarda hazineye devredilir.sizin dediğiniz gibi olsaydı hissenin değeri 3500 tl değir 35 tl olurdu.tahta sahibi baskılayarak o seviyeye çekerdi.

6. işkur işa dan değerli ise yıllarca işkur 8 bin iş a neden 15 de gezmiş.

iş bankasındaki Atatürk hisseleri gündeme geldiğinden bu yana farklı görüşler dile getirildi,yazıldı. hatta Türkiye İş Bankası 17.Eylül.2018 günü https://www.isbank.com.tr/TR/hakkimi...E7E1idCol=4255 sayfasında açıklama yapma gereği duydu.

ISATR'nin Sermaye (Nominal Değer) i 1.000 ISBTR'nin Sermaye (Nominal Değer) i 29.000 ISKUR'un Sermaye (Nominal Değer) i ise 2.458 tl'sıdır. ISCTR'nin Sermaye (Nominal Değer) i 4.499.970.000 tl'sıdır.

bankanın yukarıda verdiğim linkteki açıklamasında "Bugün Banka hisselerinin %31,79 u halka açık olup, çoğunluk hissesi ise %40,12 lik bir oran ile Türkiye İş Bankası Mensupları Munzam Sandık Vakfına yani Banka çalışan ve emeklilerine, İş Bankalılara aittir. Atatürk hisselerinin oranı ise %28,09 dur."denilmektedir.

buraya kadar her şey normal.

Atatürk hisselerinin %28,09 oranı içinde ısatr,ısbtr,ısctr,ıskur hisselerinin dağılımı nasıldır? diye bir soru sordum.

bakın neler buldum.

https://www.isbank.com.tr/TR/hakkimi...kumani2018.pdf
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

8. Eslesme ne durumda arkadaslar

HTC_M9pw cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 121/681 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171221621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •