Sayfa 122/247 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 969 - 976 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    Bugün bir hareket beklemiyorum.Pazartesi günü ceza kalktığından işlem hacmi artacak ve önümüzdeki hafta yön belirlenecektir.
    cezası pazartesimi bitiyor....
    ben bugün zannediyordum....

2.  Alıntı Originally Posted by azaz Yazıyı Oku
    cezası pazartesimi bitiyor....
    ben bugün zannediyordum....
    seans sonunda bitiyor ceza
    Borsada alınacak hisse her zaman bulunur ancak alacak para bulunamaz

Alıntı Originally Posted by kubilayn Yazıyı Oku
    seans sonunda bitiyor ceza
    cezalar ve tedbirler bahane. önemli olan niyet. Pazartesi değişen hiç bir şey olmayacak. Niyetler önemlidir her zaman.

4. 18 Kasimdaki idk toplantısının üzerinden iki hafta geçti. Yeter artık iyi kötü bir sonuç çıksın.
    En önemli gelişme bu maden işi.

CPH2269 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5. 1-) Soru: Çan 2 Termik Santral’in %70’i #Odas a ait, geçen yıl #Cante nin belli bir hisse kısmının daha borsada işlem gören tipe dönüşüm başvurusu yapıldı, hisse 170 TL fiyatları gördü ve satmadınız şuan 135 TL’den işlem görüyor bu fiyatın yetersiz gördüğünüz için mi satmıyorsunuz, madem satmıyorsunuz neden 3,90 TL fiyatla #Cante yi halka arz ettiniz ?
    Cevap: Geçen yıl Elektrik fiyatları 200 TL idi şuanda yaklaşık 3800 TL civarında seyrediyor, karlılık arttığı için, 2030 yılında kadar olan kredi ödemelerini artık rahatlıkla ödeyebildiğinden dolayı hisse satışı olmadı.
    2-) Soru: Altın madeni yatırımında son durum nedir ? ÇED süreci nasıl devam ediyor ?
    Cevap : Altın madeni yatırımı odaklandığımız bir konu, süreçler sorunsuz devam ediyor, sağlıklı bir şekilde bu konuda ilerleme sağlıyoruz.
    3-) Soru: Üretilen elektiriğin ne kadarlık kısmı spot piyasada, ne kadarlık kısmı ikili anlaşmalarla satılıyor?
    Cevap: Bu teknik bir konu olduğu için dönem dönem değişimler oluyor, şuanda %25’lik kısım spot piyasada satılıyor.
    4-) Soru: İştiraklere aktarılan paralar nerelerde kullanıldı, şirketten yapılan bağışlar nerelere yapılıyor?
    Cevap: İştiraklere aktarılan paralar yeni yatırımlarda kullanılmıştır, gerekli açıklamalar bilançoda gözükmektedir
    5-) Soru: 2015 yılından beridir neden kar payı dağıtımı yapılmıyor?
    Cevap: Geçmiş yıllara ait zararlardan dolayı kar payı dağıtımı teknik olarak yapılamıyor, bu zararların nedeni çok fazla yatırım yaptık, termik santral kurduk, çok hızlı büyüdük, yatırımlarımızın meyvelerini yeni yeni toplamaya başlıyoruz.
    6-) Soru: Marina yatırımı neden yapılıyor, bir gelişme var mı ? Ana sözleşmemiz Elektrik üretimi olarak bulunuyor bu konuda bir düzeltme olacak mı ?
    Cevap: Odaş grubunun içinde bulunan iştirakler tarafından Maden ve Elektrik üretimi yapılıyor, farklı sektörlerde de yatırım yaparak sepetimizi genişletmek istiyoruz, çalışmalarımız devam ediyor, ana sözlememiş genişletilecek.
    7-) Soru: Hisse neden sürekli devre kesiyor ?
    Cevap:Daha önce bu durumla alakalı Likidite sağlayıcılık sözleşmemiş bulunuyordu, bu konuylada ilgili çalışma yapılacaktır.
    8-) Soru: Özbekistan yatırımı ne zaman devreye alınacak ?
    Cevap: Bugünlerde devreye girmesini bekliyoruz, Birkaç günde sonuç alabiliriz, hükümetle görüşmeler sürüyor.

MSCI ile ilgili yönetim kurulunun bir görüşmesi olmuş mudur, danışmanlık hizmeti alınmış mıdır?
    Cevap: Burak Altay ; yok görüşmedik
    Altın madeni ile alakalı süreç sağlıklı bir şekilde ilerliyor
    Yönetim Kurulu üyelerinin 40 bin TL net ücret oylandı ve kabul edildi.Önümde oturan avukat abi Soru: Biz kar payı alamazken YK'nın bu ücreti almasını doğru bulmuyor, buna itiraz ediyoruz.
    Benim alabildiğim notlar bu şekildeydi, katıldığım en ateşli genel kurul buydu Şirketimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum, paylarımı tutmaya devam edeceğim.
    Not : Yorumlanacak pek bir şey yak ama yorumlamak isteyen hocalarıma kuşlu sitede Mustafa AKSU bey atmıştır kendisinden alıntıdır.

6. Genel Kurul biraz olaylı geçmiş. Tutanağı okumanızı tavsiye ederim. Herkes kendi değerlendirmesini yapar.

7.  Alıntı Originally Posted by ases Yazıyı Oku
    1-) Soru: Çan 2 Termik Santral’in %70’i #Odas a ait, geçen yıl #Cante nin belli bir hisse kısmının daha borsada işlem gören tipe dönüşüm başvurusu yapıldı, hisse 170 TL fiyatları gördü ve satmadınız şuan 135 TL’den işlem görüyor bu fiyatın yetersiz gördüğünüz için mi satmıyorsunuz, madem satmıyorsunuz neden 3,90 TL fiyatla #Cante yi halka arz ettiniz ?
    Cevap: Geçen yıl Elektrik fiyatları 200 TL idi şuanda yaklaşık 3800 TL civarında seyrediyor, karlılık arttığı için, 2030 yılında kadar olan kredi ödemelerini artık rahatlıkla ödeyebildiğinden dolayı hisse satışı olmadı.
    2-) Soru: Altın madeni yatırımında son durum nedir ? ÇED süreci nasıl devam ediyor ?
    Cevap : Altın madeni yatırımı odaklandığımız bir konu, süreçler sorunsuz devam ediyor, sağlıklı bir şekilde bu konuda ilerleme sağlıyoruz.
    3-) Soru: Üretilen elektiriğin ne kadarlık kısmı spot piyasada, ne kadarlık kısmı ikili anlaşmalarla satılıyor?
    Cevap: Bu teknik bir konu olduğu için dönem dönem değişimler oluyor, şuanda %25’lik kısım spot piyasada satılıyor.
    4-) Soru: İştiraklere aktarılan paralar nerelerde kullanıldı, şirketten yapılan bağışlar nerelere yapılıyor?
    Cevap: İştiraklere aktarılan paralar yeni yatırımlarda kullanılmıştır, gerekli açıklamalar bilançoda gözükmektedir
    5-) Soru: 2015 yılından beridir neden kar payı dağıtımı yapılmıyor?
    Cevap: Geçmiş yıllara ait zararlardan dolayı kar payı dağıtımı teknik olarak yapılamıyor, bu zararların nedeni çok fazla yatırım yaptık, termik santral kurduk, çok hızlı büyüdük, yatırımlarımızın meyvelerini yeni yeni toplamaya başlıyoruz.
    6-) Soru: Marina yatırımı neden yapılıyor, bir gelişme var mı ? Ana sözleşmemiz Elektrik üretimi olarak bulunuyor bu konuda bir düzeltme olacak mı ?
    Cevap: Odaş grubunun içinde bulunan iştirakler tarafından Maden ve Elektrik üretimi yapılıyor, farklı sektörlerde de yatırım yaparak sepetimizi genişletmek istiyoruz, çalışmalarımız devam ediyor, ana sözlememiş genişletilecek.
    7-) Soru: Hisse neden sürekli devre kesiyor ?
    Cevap:Daha önce bu durumla alakalı Likidite sağlayıcılık sözleşmemiş bulunuyordu, bu konuylada ilgili çalışma yapılacaktır.
    8-) Soru: Özbekistan yatırımı ne zaman devreye alınacak ?
    Cevap: Bugünlerde devreye girmesini bekliyoruz, Birkaç günde sonuç alabiliriz, hükümetle görüşmeler sürüyor.

MSCI ile ilgili yönetim kurulunun bir görüşmesi olmuş mudur, danışmanlık hizmeti alınmış mıdır?
    Cevap: Burak Altay ; yok görüşmedik
    Altın madeni ile alakalı süreç sağlıklı bir şekilde ilerliyor
    Yönetim Kurulu üyelerinin 40 bin TL net ücret oylandı ve kabul edildi.Önümde oturan avukat abi Soru: Biz kar payı alamazken YK'nın bu ücreti almasını doğru bulmuyor, buna itiraz ediyoruz.
    Benim alabildiğim notlar bu şekildeydi, katıldığım en ateşli genel kurul buydu Şirketimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum, paylarımı tutmaya devam edeceğim.
    Not : Yorumlanacak pek bir şey yak ama yorumlamak isteyen hocalarıma kuşlu sitede Mustafa AKSU bey atmıştır kendisinden alıntıdır.
    Yurt içinde madencilik ve turime odaklanıp elektrik işine yurt dışında garantili sözleşmelerle devam etmeleri bence çok doğru hamleler. Cante paylarının bir kısmı da satılsa çok daha iyi olurdu.

8.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Yurt içinde madencilik ve turime odaklanıp elektrik işine yurt dışında garantili sözleşmelerle devam etmeleri bence çok doğru hamleler. Cante paylarının bir kısmı da satılsa çok daha iyi olurdu.
    Cante2 paylarının bir kısmının satılmasının iyi olduğu fikrinize kesinlikle katılmıyorum. Satıldığı zaman oradan gelecek para bir defalığına bir nakit girişi sağlayacak, ancak aynı oranda konsolide bütçede Cante2 kaynaklı ana ortaklık karları azalacak yani odaş net karları düşecektir. Gelen nakit Cante2'den daha verimli olacak bir yatırıma dönüşmezse, bir kereliğine satılan paylar aynı oranda ancak sürekli bir net kar azalmasına dönüşecektir. Şirketler niçin yatırım yaparlar? Daha fazla para kazanmak için. Hali hazırda iyi para kazanan bir iştirakin paylarını satmak bunun tam tersine hareket etmektir.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

Sayfa 122/247 İlkİlk ... 2272112120121122123124132172222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •