Sayfa 122/1312 İlkİlk ... 22721121201211221231241321722226221122 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 969 - 976 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Mutahitler 200 e mal ettigi konutu 1 milyona satarken dolarla açiklama yapiyorlar.... Demir neden aciklanmasin. Az bile artti... Daha en az %100 artarsa kurtarir demirciler..... Boş bogazlik yapmasinlar, 2+1 konut en az 1 milyon olmali istanbulda, oda en eskisi
    Dağ başında tarlanın ortasına yapılıp 200'e maledilen konutu 210-220-230'a alabilirsiniz.

Ama siz aynı evi "inşaat maliyetine" istanbuldan almak istiyorsunuz.
    İstanbulun göbeğinde "bedavaya arsa payı" istiyorsunuz.
    ve sanki enayinin birinin çıkıp böyle bir şeyi kabul etme ihtimali varmış gibi bunu ısrarla tekrarlıyorsunuz.
    Böyle bir uyanıklık yok kardeşim. Siz insanları salak mı sanıyorsunuz? yoksa problem sizde mi?

İstanbulun göbeğinde bir arsa düşünelim.
    Üzerinde herhangi bir yapı olmasın. Böylece inşaat maliyeti de sıfır oluyor. Al işte, oldu mu sana BEDAVA arsa?

Edit:
    Şimdi hemen demagojiye başlayacaksın "yok yok 1 milyon yetmez evler en az 10 milyon olmalı" falan diye.
    Hayır eline ne geçecek anlamıyorum ki.

Yol kenarına arabanı 1 saat koymanın bedelinin bile 10-12 TL olduğu bir şehirde, bedava arsa elde edebileceğine inanmak ve bu kadar ısrarcı olmak nasıl bir psikolojidir cidden anlam veremiyorum.
    Son düzenleme : djoz; 30-05-2021 saat: 23:06.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

2. Zaten oldu

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Mutahitler 200 e mal ettigi konutu 1 milyona satarken dolarla açiklama yapiyorlar.... Demir neden aciklanmasin. Az bile artti... Daha en az %100 artarsa kurtarir demirciler..... Boş bogazlik yapmasinlar, 2+1 konut en az 1 milyon olmali istanbulda, oda en eskisi

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Sn Djozun dediği gibi arsa payı çok önemli.
    Herkes müteahhitlere yüklenir, ki haklılık payları da var , ancak bir evin maliyetini belirleyen en önemli parametre arsa payıdır.
    Ortalama %40-50 arsa payıdır.
    Kadıköy'de beşikraşta belki bu oran %70-80dir.
    Kırşehirin bir ilçesinde belki %20dir (örnek olsun diye rastgele yazdım)
    "Sorularla Gayrimenkul Yatırımı" adında bir kitap var.
    Herkese tavsiye ederim. Bir çok noktada değerli bilgiler mevcut.

4. Yalan yok, ben de birkaç yıl önce istanbulda 30 bin dolara (inşaat maliyetine) ev almayı umdum. Ama olmadı.
    Venezuela gibi bir ortam oluşması ihtimali üzerinde duruyordum ama öyle bir şey oluşmadı.
    Ne kaos, ne bişe.. Ortalık skandallarla da çalkalansa, halk işsiz ve aç da kalsa, venezuela olmadık işte.
    Aç kalan yok mu? Tabi ki var. Millet patır patır intihar ediyor.
    Ama onlar ev satabilecek kişiler değil. Evleri zaten yok.
    Birden fazla evi olanların da zaten tuzu kuru.
    Hatta kirada olmayıp tek evi olanlar da bir şekilde yavan soğan yiyip geçiniyor.
    Özet olarak, bu günkü fiyatlar (dolar bazında) taban gibi bir şey oldu, daha ucuza ev düşmüyor, ve düşecek gibi de görünmüyor.

Ha yine sıkışan birinden ucuza ev düşürme umudu olan varsa beklesin tabi.
    Ama beleş ev beklentisini güya bir mantığa oturtma çabasıyla saçma argümanlar ortaya atıp komik duruma düşerek bir yere varılmaz.
    Bir de ucuza vermiyorlar diye ev sahiplerine küfür edenler vardı, hey Allahım neler gördük.

Bunların eline silah versek, "insanların malını tehditle zorla ucuza alan mafyalar"dan beter olurlar vallahi.

"-Ülkede kriz var ülen! Ucuza vereceksin evini köpek! İmzala şunu çabuk!"
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,937
    İnfo yatırım günlük bülteninden:

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Hükümet tarafından yeni düzenleme geliyor. Zincir market mahalle bakkalının 200 metre yanında olamayacak. Bulvar üzerinde ise 2 kilometre arayla açılabilecek .
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    https://www.foreks.com/haberDetay?id...150300011a1a79

"Yazlık Bölgelerdeki Yıllık Değer Artışı %68'i Buldu"
    Pandeminin etkisi ile evlerde geçirilen sürenin uzaması ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşması ile daha büyük, balkonlu, bahçeli evlere ve yazlık bölgelere talep arttı.
    Yazlık bölgeler içinde en fazla değer artışı ise Datça, Bodrum ve Kaş'ta gerçekleşti. Datça'da konut fiyatları son 1 yılda %68, Kaş ve Bodrum'da ise %60 artış gösterdi. Çeşme'de ise ortalama konut fiyatı 2 milyon TL'yi geçti.
    -foreks-
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Bu konuya hala yorum yazan var. Çok ilginç cidden.

Arkadaşlar türkiyede bu hukuk sistemi olduğu sürece dolar/altın/euro/sterlin hiç fark etmez hepsine karşı kayıp halindesiniz. Yüksek miktarda ihtiyacınız olmayan döviziniz varsa gidin eurobond alın 14 yılda kendini amorti ediyor. Yıllık %9-10 veren bondlar var. Hangi ev dolar bazında 14 yılda kendini amorti eder. Bırakın şu emlak sevdasını.

Ne zaman ülkemize ingiliz, iskandinav vatandaşalrı gelir ev alamaya başlar o zman fiyatlar dolar bazında artar. Diğer türlü tr de oturduğun evin dışında ev almak ahmaklık.
    Neden ahmaklık olsun kardeşim?
    Herkesin finansal okur yazarlığı var mı eurobond alsın? Eurobond'un firma/ülke riskine neden katlanılsın? Zamanında eski patronum eurobond aldı, ciddi zarar ile çıkmak zorunda kaldı. Ayrıca herşeye dolar bazında neden bakıyorsunuz? %100 TL bakmak yanlış ise, %100 dolar bakmak da yanlış.

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Özet olarak, bu günkü fiyatlar (dolar bazında) taban gibi bir şey oldu, daha ucuza ev düşmüyor, ve düşecek gibi de görünmüyor.

Eğer şu anki fiyatlar taban ise 1 sene önceki fiyatlar neydi? 200 Bin Dolara satışa koyduğum daireye 6 ay boyunca 1 talip bile çıkmamıştı, kısa zaman önce 240 Bin'den satabildim. Pandemiden sonra bir çok sebepten ötürü dünya genelinde emlak fiyatlarında sıçrama oldu, Türkiye de dahil. Asıl soru, bu sıçrama kalıcı olabilecek mi? Ben olamayacağını öngörerek satan tarafta oldum, şimdi ise elimdeki nakit ile kışa hazırlık yapıyorum, bence bazı bölgelerde pandemi öncesi fiyatlara geri dönüş olacak.

Sayfa 122/1312 İlkİlk ... 22721121201211221231241321722226221122 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •