Sayfa 13/27 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
Arama sonucu : 212 madde; 97 - 104 arası.

Konu: BMSTL Birleşik Metal San. VE Tic. A.Ş.

1. ana hisselerim:
    - alark
    - froto
    - mndrs
    - sasa
    - yylgd

small cap hisselerim
    - bmstl
    - acsel

konjektorel hisselerim:
    - odas
    - huner
    - pegyo

2. bmstl i ön plana çıkaran özelliği, resesyondan diğer şirketler kadar etkilenmemesi olacaktır.. özellikle enerji ve tarım sektörüne mal tedarik etmesi bu etkiyi en aza indirecek..

yenilenebilir enerji dönüşümü nedeniyle uzun yıllar bms nin ürünlerine talep olacaktır..

3.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    şirketin temelini çok beğendim..

enerji ve tarım sektörüne ürün satıyor..

uzun vade yatırım için yerini aldı..

small cap.. geleceğin egeen i olur..

temettü de dağıtıyorlar..
    üstad herşey iyi güzel de egeen benzetmesi şu aşamada abartı olmamışmı? Önce bir rüştünü ispatlasın bakalım.Görelim bakalım ikinci çeyrekte neler yapmışlar.Hep böyle beklenti oluyor sonra bir bakıyoruz yok giderler artmış yok ürün fiyatları düşmüş.Bilnçoyu görünce anlayacağız bakalım.

4.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    üstad herşey iyi güzel de egeen benzetmesi şu aşamada abartı olmamışmı? Önce bir rüştünü ispatlasın bakalım.Görelim bakalım ikinci çeyrekte neler yapmışlar.Hep böyle beklenti oluyor sonra bir bakıyoruz yok giderler artmış yok ürün fiyatları düşmüş.Bilnçoyu görünce anlayacağız bakalım.
    hocam rüştünü ispatlarsa zaten bu fiyata alabileceğini mi düşünüyorsun..

egeen 10dayken rüştü ispatlanmış mıydı..

5. bu çeyrek şirket 100m net kar açıklasa, bu fiyata kim mal satacak da alacağız..

bizimki small cap yatırımı.. ya olursa..

acsel aldılar 5 sene önce 2tl den.. 60 oldu.. 5 sene önce rüştü kanıtlanmamıştı..

veya politeknik.. 15lerden 800e gitti.. o zamanlar kimsenin haberi yoktu şirketten..

ürün gamını ihracatını beğendim..

mal verdiği ana sektörler tarım ve enerji bu da güzel..

o vakit kendim için diyorum..

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    hocam rüştünü ispatlarsa zaten bu fiyata alabileceğini mi düşünüyorsun..

egeen 10dayken rüştü ispatlanmış mıydı..
    sen de bilirsin hocam biz de fiyatı maalesef farklı etkenler belirler.Onların en büyüğü de piyasa oyuncularıdır.Benim tereddütüm şu an faraza yorumlar yapıyoruz.Elimizdeki doneler kısıtlı.Bildiğimiz şeyler şirketin iddialı söylemleri ve parlak gelen ilk çeyrek bilançosu.Bu durum süreklilik arzedecek mi bilemiyoruz.Onun içinde bu çeyrek gelecek bilanço bize az çok fikir verecek.Bunun yanında gönül ister ki şirketten faaliyet alanı ile ilgili ekstra pozitif haberler gelsin ama henüz göremedik.Ne desek boş şu anda.

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    bu çeyrek şirket 100m net kar açıklasa, bu fiyata kim mal satacak da alacağız..

bizimki small cap yatırımı.. ya olursa..

acsel aldılar 5 sene önce 2tl den.. 60 oldu.. 5 sene önce rüştü kanıtlanmamıştı..

veya politeknik.. 15lerden 800e gitti.. o zamanlar kimsenin haberi yoktu şirketten..

ürün gamını ihracatını beğendim..

mal verdiği ana sektörler tarım ve enerji bu da güzel..

o vakit kendim için diyorum..
    belirttiğin karı açıklasa zaten iki çeyrekte sermayenin neredeyse 4 katı kara ulaşacak.Muazzam bir tablo olur.Yine de beklentileri çok yüksek tutmayalım ki bir aksilik olursa hayalkırıklığı olmasın.

8.  Alıntı Originally Posted by moonglow61 Yazıyı Oku
    belirttiğin karı açıklasa zaten iki çeyrekte sermayenin neredeyse 4 katı kara ulaşacak.Muazzam bir tablo olur.Yine de beklentileri çok yüksek tutmayalım ki bir aksilik olursa hayalkırıklığı olmasın.
    burası borsa hocam.. her zaman aksilikler oldu.. yine olacak..

uzun vadeli bakış açısı bizimki..

bir çeyrek sonraki bilanço sadece o çeyreğe ait..

sasa hektas bir günde 150ye katlamadı.. 7 yıl gerekti..

o yüzden kısa vadeli bakıyorsanız hiç ekrana koymamak lazım..

kısa vadede oyuncu ne derse o..

benim yorumlarım uzun vade değer yatırımcılarına yönelik..

Sayfa 13/27 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •