Sayfa 134/837 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon
Arama sonucu : 6692 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Bilanço açıklanma tarihi mart, bilançoyla fiyatlama olacağını zannetmiyorum bu sektörde en azından bu sene.. Alınan işler artarak devam edecektir, az çok tahmin ediyodur herkes. Ama dediğim gibi Gesan yapısı itibari ile sektördeki en ağır fiyatlanan en kırılgan şirket.. Baştan yanlış yaptığımı düşünüyorum kendi adıma, ama maliyette 65 olunca bekliyoruz

2. Arkadaşlar ,genel olarak hemen herşey olsun istiyorsunuz.Biraz sabır.Çocuk bile 9 ayda oluyor :-))

3.  Alıntı Originally Posted by Rapmatic Yazıyı Oku
    Bilanço açıklanma tarihi mart, bilançoyla fiyatlama olacağını zannetmiyorum bu sektörde en azından bu sene.. Alınan işler artarak devam edecektir, az çok tahmin ediyodur herkes. Ama dediğim gibi Gesan yapısı itibari ile sektördeki en ağır fiyatlanan en kırılgan şirket.. Baştan yanlış yaptığımı düşünüyorum kendi adıma, ama maliyette 65 olunca bekliyoruz
    İnsafın kurusun,65 maliyetle şirkete giydiriyorsun Ben 290 maliyetle kardeşime aldırdim bugün

4.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bedelsiz bölünmenin şirkete faaliyetlere Ne tür bir yararı var nasıl bir marj açmasını bekliyorsunuz?

Odaklanmanız gereken şey son çeyrek marjin düşük olacağı ve ciro'nun düşük olacağı.

Allah aşkına bırakın artık spekülasyonları.
    büyüme gerçekleştiren bir firma da değerlidir hocam, o kadar da anlamsız gözüyle bakmayın.

5.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    büyüme gerçekleştiren bir firma da değerlidir hocam, o kadar da anlamsız gözüyle bakmayın.
    Hocam haklısınız bedelsiz bölünme şirketin dramatik bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor. Hatta büyümenin en önce göstergelerinden bu olumlu ancak gerçekten uçuk bir şekilde abartılıyor.

Ben bütün gruba sordum, bu vesileyle de size de sorayım son çeyrek beklenen ciro ve net kar arji düşük değil mi ? Sizin görüşünüz ya da beklentiniz neydi acaba? Keko gelsin ona da soralım 🙂

6.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Hocam haklısınız bedelsiz bölünme şirketin dramatik bir şekilde büyüdüğünü gösteriyor. Hatta büyümenin en önce göstergelerinden bu olumlu ancak gerçekten uçuk bir şekilde abartılıyor.

Ben bütün gruba sordum, bu vesileyle de size de sorayım son çeyrek beklenen ciro ve net kar arji düşük değil mi ? Sizin görüşünüz ya da beklentiniz neydi acaba? Keko gelsin ona da soralım ��
    burada fiyatlanan şey 4. çeyrek bilanço olsa incik boncuk edelim hocam fakat şu seviyede o kadar gerekli görmüyorum. fk aynı bile kalsa muhim değil. zaten patron 3,5-4 bandında ciro gelecek dedi. buradan %15-20 arası net kar gelir, hesap az çok ortada. ha biraz üstü ha biraz altı hiç fark etmeyecek benim için. almanya yatırımı kararı ile benim için işler değişti. minumum 2023/4 de bilançoda ne olmuş bitmiş diye didik-didik kontrol edeceğim.

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku

Ben bütün gruba sordum, bu vesileyle de size de sorayım son çeyrek beklenen ciro ve net kar arji düşük değil mi ? Sizin görüşünüz ya da beklentiniz neydi acaba? Keko gelsin ona da soralım 🙂
    Patronun dedigini iyi ihtimalle yorumlayip yilsonu 4 mil. diyelim.
    2022 üçüncü çeyreği yaklasik 1 milyardi.
    Bu son çeyrek 1.5 mil. olup bir önceki çeyreğe göre %50 artış kaydetmiş olacak ki ciro büyümesi açisindan hiç fena değil.
    (Elbette bu senaryoda yıl sonunu 4 mil. kabul ettm. Yıl sonu 3.5 mil. olursa herhangi bir gelişim olmayacak)
    FK hesaplamasinda son dört çeyrek karı hesaplaniyor. 2021 son çeyregi yerine bu gelecek olani ekleyince yine de FK mevcut durumdan düşecektir. Tabi net hesaplamalari bilmiuorum. Ama kabaca durum bu.
    Zaten şu oyun değiştirici "enerji yönetmeliği"nin değisimi çok olmadi. Asıl onun etksiisyle son dönemde artan ve gelecek yılla patlama yapmasi beklenen talebi de hesaba kat. İşte panel üretiminden,sunjunior'dan,artan trafo kapasitesinin yansimasindan falan da pay biçince hasılat ciddi biçimde artmaya devam edecektir.
    Siemensle birlikte gecekte tedricen artarak ihraç edilmesi planlanan aksamların katkısı, ERCB işi falan filanlar da olacak.
    Aslında sabredene ciddi ekmek var ama gel de Cuma efsane KAP'ı,bugünkü ekstra efaane KAP'ı, pattonun ılımlı açıklamaları ve patlayan endekse rağmen seans sonuna doğru utanmasa eksiye gidecsk fiyat hareketlerine maruz kalıp da geleceğe odaklanabiliyosan odaklan!

8.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Patronun dedigini iyi ihtimalle yorumlayip yilsonu 4 mil. diyelim.
    2022 üçüncü çeyreği yaklasik 1 milyardi.
    Bu son çeyrek 1.5 mil. olup bir önceki çeyreğe göre %50 artış kaydetmiş olacak ki ciro büyümesi açisindan hiç fena değil.
    (Elbette bu senaryoda yıl sonunu 4 mil. kabul ettm. Yıl sonu 3.5 mil. olursa herhangi bir gelişim olmayacak)
    FK hesaplamasinda son dört çeyrek karı hesaplaniyor. 2021 son çeyregi yerine bu gelecek olani ekleyince yine de FK mevcut durumdan düşecektir. Tabi net hesaplamalari bilmiuorum. Ama kabaca durum bu.
    Zaten şu oyun değiştirici "enerji yönetmeliği"nin değisimi çok olmadi. Asıl onun etksiisyle son dönemde artan ve gelecek yılla patlama yapmasi beklenen talebi de hesaba kat. İşte panel üretiminden,sunjunior'dan,artan trafo kapasitesinin yansimasindan falan da pay biçince hasılat ciddi biçimde artmaya devam edecektir.
    Siemensle birlikte gecekte tedricen artarak ihraç edilmesi planlanan aksamların katkısı, ERCB işi falan filanlar da olacak.
    Aslında sabredene ciddi ekmek var ama gel de Cuma efsane KAP'ı,bugünkü ekstra efaane KAP'ı, pattonun ılımlı açıklamaları ve patlayan endekse rağmen seans sonuna doğru utanmasa eksiye gidecsk fiyat hareketlerine maruz kalıp da geleceğe odaklanabiliyosan odaklan!
    Yanlış hatırlamıyorsam 2021 son çeyrek net karı 220 mio yani fk yükselecek. Aslında çok sorun değil, 2023'ün 2 3 çeyreğinde artık ihtiyarlar yazmaya başlar inşallah. Ancak tek poz kağıt taşımak insanı yoruyor biraz azaltıp yükümü hafifletmem lazım. Yoksa obsesif olup çıkıyorsun.

Sayfa 134/837 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •