Sayfa 139/1006 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 1,105 - 1,112 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Orko Yazıyı Oku
    Bu sene yaşanan kuraklık ta enflasyon üzerinde extra bir olumsuz etki yapabilir, mevsimsel düşüş olağan durumlarda ki gibi olmayabilir. Kendi adıma Haziran ayının ilk yarısı döviz mi TL mi kararını vereceğim.
    haziran çok geç olur. bu yıl temmuz ağustos gibi doların 4.5 civarına çıkması muhtemel görünüyor. tahminimce daha sonra biraz düşecektir.

ama kısa vadede önce ellerindeki dolarları satıp borsaya girecekler, borsayı bir zıplatacaklar gibi geliyor...

bir dolardan bir borsadan, allah verdikçe verecek yani...

yatırım tavsiyesi değildir.

2. AFS AK Portföy EM Market Stocks olan hisse fonu ilk gün %1.7 getirmiş. bir önceki gün de %2.2 getirmiş. keşke bir önceki gün alsaymışım.

KUB Kare Portföy Eurobond fonu da %8.5 getirmiş aldığımdan beri 2 hafta da.

Bazı fonları ve portföy içeriklerini iyi takip edince dövizden de mevduattan da hisseden de fazla kazandırabliyor.

Mevduat out Fon in... benim için... şimdilik...

Ancak fonları hisse senedi gibi kademeli alıp kademeli satmakta fayda var. fonların günü gününü tutmuyor. valör olduğu için günü tutturamama riskine karşı alırken de satarken de zamana yaymak en iyisi. kademeli alın kademeli satın. aynı hisse senedi gib. tecrübe ile yorum yapıyorum...

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bugün az biraz AKPortföy AFS fonu aldım. AliBaba hissesi olan yerde bende varım!

Portföy çeşitlendi biraz. Kısmet gerisi. Umarım ALTIN fonu gibi bereketli olur.

Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Yatırımcının kar etmesi demiyorum geçtim oraları sadece TL birikimini koruması için mevduat oranının şuan minimum 19-20 seviyelerinde olması lazım.Şuan durum ne 15 bile değil.Çok geriye gitmeye gerek yok bir iki ay önce 250000 tl ile 3.80 den dolar alınsa 657789 USD.Bugün 4.15 ile tl çevirsen 273000 tl kar 23 bin tl..Aynı 250000 tl'yi 2 ay önce %15 ile 2 aylık mevduata koysan getirisi 5239 tl .Hesap ortada TL'de kalarak ortaya çıkan zararı varın siz düşünün..

Bu hesabı parasının önemli bir kısmı tl mevduatta olan biri yapıyor üstelik..
    Geriye doğru böyle hesap yapmak kolayda birde yaşamak lazım..

Ocak ayının sonlarına doğru TL vadesi dolduğundan vede şimdi detaya inmeyeyim birazda takıntı yaptığımdan 3,806'dan dolar aldım..meret ben aldıktan bir süre sonra düşmeye başladı ve ertesi günlerde 3,730'ları gördü..sanırım bir ay felan aldığım seviyelere gelmedi..sorun etmedim bekledim, bozmayıda düşünmedim/düşünmüyorum..selamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Geriye doğru böyle hesap yapmak kolayda birde yaşamak lazım..

Ocak ayının sonlarına doğru TL vadesi dolduğundan vede şimdi detaya inmeyeyim birazda takıntı yaptığımdan 3,806'dan dolar aldım..meret ben aldıktan bir süre sonra düşmeye başladı ve ertesi günlerde 3,730'ları gördü..sanırım bir ay felan aldığım seviyelere gelmedi..sorun etmedim bekledim, bozmayıda düşünmedim/düşünmüyorum..selamlar..
    Döviz işi sabır işi, tl mevduatı her zaman geçer döviz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Döviz işi sabır işi, tl mevduatı her zaman geçer döviz.
    Eskiden farklıydı, bir süredir artık böyle..

Alınacaksa, en iyisi döviz bir yerlerde fazlaca oyalandığı zamanlarda ve sakinken alış yapmak..sonra düşsede orta ve uzun vadede zararlı çıkılmaz..

6. TCMB faiz arttırırsa TL değer kazanabilir...

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Eskiden farklıydı, bir süredir artık böyle..

Alınacaksa, en iyisi döviz bir yerlerde fazlaca oyalandığı zamanlarda ve sakinken alış yapmak..sonra düşsede orta ve uzun vadede zararlı çıkılmaz..

7. TCMB nisanda faiz arttıracak bence...

Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Faiz ne kadar baskilanirsa doviz artar. O da enflasyonu azdirir. Daha sert faiz arttirimlari yapilir mecbur. Ama bu sure icinde olan tl de kalana olur.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Odea Oksijen bakiyesi 100bin altında olanlara 4 TL eft ücreti getirmiş. 100bin üstüne de zaten faizi düşürüyor. Alternatif?

Sayfa 139/1006 İlkİlk ... 3989129137138139140141149189239639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •