Sayfa 14/86 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon
Arama sonucu : 683 madde; 105 - 112 arası.

Konu: SPK, Forex'e Önemli Sınırlamalar Getirdi

1.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bunlardan herşey beklenir bu düzenlemeyi yapandan kumar diyenden herşey beklenir.....yarın içki zarardır yasaklar sigara zarar der yasaklar diyeceğim ama tıpa yemez çünkü vergi alıyor......forexte vergi olmaması bunları deli etti....bu ülkede vergi oranları artık can sıkmaya başladı....kalkınmış bir ülkede vergi oranı düşer çıkmaz.....
    Neyse siyasete girmek istemiyorum. Söylenecek çok şey var çok... Bilime akla mantığa bu kadar uzak olmak insan bazen hayret ediyor.

yurt dışında hesap mı açmış oluyoruz..nasıl birşey hocam sağolun sizide yoruyoruz ama bilginize ihtiyacımız var siz bu işi içmişe benziyorsunuz...
    Yatırım ve banka hesapları yurt dışında açılıyor zaten bununla ilgili sıkıntı yok. Sıkıntı olacak nokta para transferleri olackatır. Buda kısa sürede rahatlıkla çözülür bir sıkıntı olmaz. Sermaye kontrolü işine girmeye kimsenin cesareti yemez. Hesabı açıp işlemlere başladıktan sonra para o hesapta olduktan sonra kimse bir denetim yapamaz ve kontrol edemez bunu unutmayın. Türkiyenin bu konuda yapabileceği hiçbir şey yok yabancı ülke sınırlarında.
    Son düzenleme : master16; 23-02-2017 saat: 14:16.

Alıntı Originally Posted by Stoxx50 Yazıyı Oku
    Payoneer tarzı debit kart şart oldu bence. Ya da para oradaki platformlarda tutulup en azından birkaç ay beklenmeli, ondan sonra yol izlenmeli.
    Türkiye adres verenlere payoner kart vermiyor
    Al sat yangelip yatma.
    Kaldırım tavsiyesidir.

3. yurt dışından gelen paraya ne yapabilir ki....şirketler dolara karşı kendini hec ediyordu forexte...bu durumda yeni hec aracı ne olacak.....altına mı yönlendirmek istiyorlar acaba.....

4. dediler forexten çıkan para borsaya girer bende girmez dedim bu işin uzmanları borsanın cazip olmadığını biliyor.....

5. endeks 90000 e gelmiş % 90 hisse 65000-70000 seviyelerinde....sanayi hisseleri ve sektörü kan ağlıyor...

6.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    yurt dışından gelen paraya ne yapabilir ki....şirketler dolara karşı kendini hec ediyordu forexte...bu durumda yeni hec aracı ne olacak.....altına mı yönlendirmek istiyorlar acaba.....
    Bende onu diyorum. Sermaye kontrolü yapamaz. Elindeki tek argüman şirketlere internet girişine engel koyar o kadar. Oda kolaylıkla aşılır.

7.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    tayfun bey ne oldu gerçek xm hesabı açacaktınız....
    16 subatda actim ve islemlere devam ediyorum. simdilik bir sorun yok.

8. bu ülkede bir sürü nataşa maduru aile oldu....gümrükler kapanmadı rusya ekonomisi bizim sayemizde canlandı doları çekip götürdüler ...o zaman kimse müdahale etmedi demek ki vatandaşın kaybetmesi çokta önemli değilmiş...ekonomin güçlü olsa yılana sarılmak istemezsin....

Sayfa 14/86 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •