Sayfa 14/136 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 1086 madde; 105 - 112 arası.

Konu: küçük yatırımcı pörtföyü

büyük resim neredeyiz böyle kırılımlardan sonra genelde orta ve uzunda 2 3 kat gidilebilir yani

hısse için 50 60 arası olabilir. bunuda şöyle gösterelim

bir numaradan diğer tepelere bir mavi hat çizersen burası 22 de kırılan yer biz c harfi üzerinde soldaki siyah alandayız arada flama yapıyoruz tabi bence resim aylıktır.

ytd.

Alıntı Originally Posted by doğa Yazıyı Oku
    sayın nilkiz ,Küçük yatırımcı sayfası hayırlı olsun...
    sağol hoşgeldin

6.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    büyük resim neredeyiz böyle kırılımlardan sonra genelde orta ve uzunda 2 3 kat gidilebilir yani

hısse için 50 60 arası olabilir. bunuda şöyle gösterelim
    Eyvallah abi güzel açıklamışsin. Sağolasın.

Dunyada artacak olan enflasyon ile dış pazarda Vestel ürünleri ucuz kalacağı için karlılık korunur ve hatta artar diye düşündüğüm için tutacağım. İhracatı gayet iyi durumda.
    Yanılır isem başka hisselere bakarım artık.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

tilkii arkadaşım inan deva bundan daha önü açık şirket birde bu sene bu temttüyü verdikten sonra ne olacak bu sene tamam 2022 onu düşün. devada tek olay patronların hisse muhabbeti. yoksa bu fiyata deva olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    tilkii arkadaşım inan deva bundan daha önü açık şirket birde bu sene bu temttüyü verdikten sonra ne olacak bu sene tamam 2022 onu düşün. devada tek olay patronların hisse muhabbeti. yoksa bu fiyata deva olmaz.
    Abi sat al, al sat kısmında iyi değilim. Öğrenmek için de vaktim çok yok.

Deva tam buna uygun şirket. Al sat, sat al.

Cok yordu beni. Defalarca al sat, sat al yapa yapa gına geldi. Kazanmadım mı? Kazandım. Hatta arkadaşıma 20,66 dan aldıramadim bile.

Vestel temettüsü, olası bedelsiz hikayesi. sermaye tavanı 1 milyardan 2 milyara çıktı. Sermaye şuan 335 milyon. Vermek isterse bir kalemde 5,95 bedelsizi var. Bana cazip geliyor.

Karlılık bir iki yıl daha korunur gibi.

Deva da birden esas faliyet kârı ile son yıllarda coştu.

Vestel de esas faliyet kârı ile 2020 yi iyi geçirmiş. Bir kaç yıl daha böyle gider diye düşünüyorum. Temettü verirse de işin kaymağı olur.

Benim maaş 5685 lira. 18500 TL temettü alacagim nasipse Vestel den.

Birikim yapabilmek zor oluyor. Alırım temettüyü onla başka hisse alırım diyorum.

Deva zaten takibimde, PS yatirimindan ötürü Alkim takibimde, olurda kapasite artışına gider ya da ikinci bir fabrika açarsa diye alka takibimde, Ereğli artan hammadde fiyatları ile takibimde, vesbe yine takibimde zaten bu şirketlerin hepsini taşıdım. Az çok biliyorum. Kademeli alırsan ve beklersen asla kaybettirmiyor.

Bu seneyi Vestel ile geçirip bilançolara göre hareket edeyim diyorum.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 14/136 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •