Sayfa 140/251 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 2090 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    sağol spenc dostum bişey bildiğimden degil ama hissiyatım bu yonde idi.bi de ev alma mevzusu var bakalım hayırlı bi işe gidecek para da maşallah evler de hisseleri geçmiş primlenmede hergun 100 100 arttırıyorlar.

su ulkede ekonomide gemini yuzdurebiliyorsan avrupa amerika borsalarının tozunu attırırsın oyle bi cografyaya ve zaman denk gelmişiz ki işimiz zor.
    Ev alma hususunu öteleme bence, büyükşehirlerde kiralar almış başını gitmiş! Özellikle İstanbul. Çoğu sektör belki İstanbul'daki veya diğer kira artan bölgelerde, kira artışı sebepli faaliyet alanlarını başka küçük şehirlere taşımak zorunda kalabilir. Sebep; çalışanlarıni elde tutmak veya çalışan bulabilmek için. Aldığı maaş ile Kirasını karşılayamakta zorlanan çalışan ne yapacak ve çalıştığı sektör bunu nasıl karşılayacak diye düşünürsek. Küçük şehirlerde bu durumu kurtarma yoluna gitmek zorunda kalabilir şirketler. Haliyle de bulunduğunuz şehirdeki durumu gözlemlemek gerek. Bilemedim.. ytd

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Ev alma hususunu öteleme bence, büyükşehirlerde kiralar almış başını gitmiş! Özellikle İstanbul. Çoğu sektör belki İstanbul'daki veya diğer kira artan bölgelerde, kira artışı sebepli faaliyet alanlarını başka küçük şehirlere taşımak zorunda kalabilir. Sebep; çalışanlarıni elde tutmak veya çalışan bulabilmek için. Aldığı maaş ile Kirasını karşılayamakta zorlanan çalışan ne yapacak ve çalıştığı sektör bunu nasıl karşılayacak diye düşünürsek. Küçük şehirlerde bu durumu kurtarma yoluna gitmek zorunda kalabilir şirketler. Haliyle de bulunduğunuz şehirdeki durumu gözlemlemek gerek. Bilemedim.. ytd
    izmir olacak gibi iş guc oraya kaydı planlar ona gore .haftalar icinde halletmem gerek yoksa siseleri ellemezdim

izmir olacak gibi iş guc oraya kaydı planlar ona gore .haftalar icinde halletmem gerek yoksa siseleri ellemezdim
    İzmir güzel, hayırlısi olsun. Orasıda artmıştır muhtemelen.

Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    İzmir güzel, hayırlısi olsun. Orasıda artmıştır muhtemelen.
    karı koca 20 yıllık birikimle anca 1 ev alabiliyoruz ona bile 100-200 ihtiyac kredisi cekecek gibiyim şişe beklesin beni biraz donecegim

ABD: Başta Soda Külü olmak üzere hammadde fiyatlarındaki artışın ABD pazarında istikrar kazanması ve 2023'ün ilk çeyreğinde Sodyum Bikarbonat fiyatının daha da artmasına yol açması bekleniyor. Sodyum Bikarbonat unlu mamullerde ve kek, kraker, gofret ve diğer unlu mamuller yapmak için pastacılık sektörleri. Ayrıca köpürme veya karbonasyon üretme kapasitesi nedeniyle içeceklerde kullanılır. Fiyatları bir önceki aya göre yüksek sınırda sabit tutan gıda işindeki büyüme de talebi daha da teşvik etti.

ABD'de Sodyum Bikarbonat'ın yükselen fiyat trendinden birincil olarak artan Soda Külü maliyetleri ve alt sektörlerden gelen talepteki eğilim sorumludur. Daha önce, önceki çeyrekte, alt pazar öncelikle talep üzerine Sodyum Bikarbonat satın aldı ve kimyasalın fiyatı değiştirildi ve Kasım ayında genel olarak sabitlendi. Ek olarak, İlaç, Tekstil ve Gıda gibi yan sanayilerde Sodyum Bikarbonat talebi ılımlıydı. Soda külü, konsolide fiyatı ve düşük piyasa ortalama fiyatı olan bir hammaddeydi. Bir arz ve talep oyununda, önceki çeyreğin tamamında ana oyuncular alıcı ve satıcıydı. Bütünsel olarak bakıldığında, Sodyum Bikarbonat fiyatı, alt pazarda ürüne olan talebe bağlı olarak pazarın konsolide işleyişiyle tutarlı kaldı.

ChemAnalyst'e göre, alt pazardan gelen talebe bağlı olarak Sodyum Bikarbonat fiyatının yakın gelecekte artmaya devam edebileceği tahmin ediliyor. Ayrıca, Sodyum Bikarbonat fiyatları, bu çeyrekte Bikarbonatın yukarısındaki Soda Külü fiyatından daha fazla etkilenecektir.

9 Ocak Bob Duffler.. ytd

karı koca 20 yıllık birikimle anca 1 ev alabiliyoruz ona bile 100-200 ihtiyac kredisi cekecek gibiyim şişe beklesin beni biraz donecegim
    Hojam sen rahat yaşadın yedin içtin eğlendin ve kendini fazla sıkmadın, diye düşünüyorum.. ☺️
    İyi bari bu fiyatlardan ev almayı, o kadarcik ihtiyaç kredisi ile halledebiliyorsan, gayet iyi. Heleki İzmir'de.. ytd

7. Günaydın arkadaşlar, sağlıklar dilerim.
    moza80 hc İzmir güzel şehirdir. Sakindir, İstanbul'da yaşayanlar için fazla durağan hatta "sıkıcı" olabilir. Ama İstanbul kadar fazla karışık değildir, büyük şehir kavramına göre aslında küçüktür. Eğer yapacağın bir işin varsa ( çünkü kalifiye elemanların iş bulması ve iş kurması biraz sorunludur) gayet güzel bir şehirdir.

Bugün ortamlar sert oldu yine. Ytd

Sayfa 140/251 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •