Sayfa 144/568 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon
Arama sonucu : 4541 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Hedef'in HKM'si hakkında düşünceniz nedir arkadaşlar. Bunun yönetiminde Yaşar ve Yunus yok uzundur almak aklımda ama eyleme geçiremedim.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Hedef'in HKM'si hakkında düşünceniz nedir arkadaşlar. Bunun yönetiminde Yaşar ve Yunus yok uzundur almak aklımda ama eyleme geçiremedim.
    HKM haftalık bir fon. Çarşamba alış giriyorsun perşembe fiyatıyla alıyorsun.
    Haftada 1 gün işlem yapabildiğin için biraz sıkıntı.
    Ani bir durum olduğunda veya acil paraya sıkıştığında hangi gün emir verirsen ver perşembe günü satabiliyorsun.
    Portföyde izmir demir çelik , politeknik metal, Tatemet gibi uçuk hisseler var.
    Hisselerin çoğu şişik fiyatta.
    Bende vardı 1 ay önce satmıştım.
    Baştan iyi gitti ama hisseler şişince normal fonlardan farkı kalmadı.

3.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    HKM haftalık bir fon. Çarşamba alış giriyorsun perşembe fiyatıyla alıyorsun.
    Haftada 1 gün işlem yapabildiğin için biraz sıkıntı.
    Ani bir durum olduğunda veya acil paraya sıkıştığında hangi gün emir verirsen ver perşembe günü satabiliyorsun.
    Portföyde izmir demir çelik , politeknik metal, Tatemet gibi uçuk hisseler var.
    Hisselerin çoğu şişik fiyatta.
    Bende vardı 1 ay önce satmıştım.
    Baştan iyi gitti ama hisseler şişince normal fonlardan farkı kalmadı.
    Teşekkürler, aldığı hisselere bakmıştım ama hisse değerleme konusunda bilgim olmadığından ederinde mi değil mi fikir yürütemedim işleme açıldığı 07.04.2023'den beri baktığımızda %175 ile başarılı gibi gözüküyor ama geçmişte kalan bir başarı olma ihtimali de var.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    FED in 20 yıllık Eurobond ihracına 16 milyar$ teklif gelmiş. 41 milyar$ satmayı umuyorlarmış, ama talep olmamış. FED in faizi epey yükseltmesi lazım. ABD tahvillerine talep gelmemesi çok enteresan. %4.8 veriyor 20 yıllık, ancak piyasa bu faizi beğenmiyor. Özellikle yabancı talebi kurumuş tamamen. Alanlar sadece yerli gidirik ABD bankaları.

FED eğer 10 yıllık bono faizini %7-%8 lere yükseltmezse, Altını Gümüşü mümkün değil tutamaz. Just saying. Good luck.

5.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Muhalefet etmek icin soledim yanlis anlamayin amacim zarar gormemeniz cds yukseldigi takdirde

Duz usd kolerasyonlu doviz fonlarina gore yilbasini baz alirsaniz pozitif ayristi eurobond icerikli doviz fonlar cunku cds dustu, sene basini baz alirsak cds in bu fona pozitif yansimasi kabaca % 3.05 civari ki usd bazli guzel bir ekstra getiri

Cds zirve seviyede Mayis sonu gibi alinsaydi kabacak pozitif yansimasi % 5 civari olurdu gunumuze

Cds ler duserken bu getiriler olur ancak yukseldiginde de ayni sekilde bu oranlarda negatif getiri de yazar eurobond iceriki doviz fonlar

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Harika bir aciklama olmuş, çok teşekkür ederim sayın Corbaciyan

2201116TG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Selamlar USD'ye yakın korelasyon için FJZ'ye de bakabilirsiniz. Bende olan bir fon ve memnunum

Merhabalar EURO cinsinden mevcut fonlar içinde en iyisi diyebileceğiz fon ya da fonlar var mıdır? Çünkü mevcut fonların getirileri küçük farklar dışında aynı gibi gözüküyor. Bol kazançlar

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Merhabalar EURO cinsinden mevcut fonlar içinde en iyisi diyebileceğiz fon ya da fonlar var mıdır? Çünkü mevcut fonların getirileri küçük farklar dışında aynı gibi gözüküyor. Bol kazançlar
    Eurobazli euro kolerasyonu olanlar ZP9 - MJL - NVZ var hepsi serbest fon

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    FKE var bir ara taşıyordum. Direk EURO ile paralel giden bir fon

Sayfa 144/568 İlkİlk ... 4494134142143144145146154194244 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •