Sayfa 145/1005 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245645 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 1,153 - 1,160 arası.

Konu: Viop LII

1. Geçen söylediğim gevrek tam adı yağlı gevrek diye geçiyor. İzmir simidine de gevrek deniyor olabilir.

Bu çaya batırılabiliyor ama dağılmıyor, petibör, finger vs dağılabiliyor.

Discovery Channel'de bir bisküvi markasının fabrikasını anlatırken çaya batırınca dağılmamasının sırları var diye anlatıyorlardı.

Şok ve Migros indirim yapınca A101 de indirime gitmiş, BIM'de benzer ürün vardı diye hatırlıyorum.

https://www.cimri.com/market/arama?q...C4%B1%20Gevrek

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Yabancı payı tutar olarak en yüksek hisseler

Normalde MKK düzgün listeler yayınlamalı. Yabancı saklaması tam doğru bir yöntem değil.

Yerli Kurum
    Yerli Birey
    Yabancı Kurum
    Yabancı Birey
    BES Fonları
    Diğer Fonlar
    Şirket kendi hissesi
    Ana ortak payları (Fiili Dolaşım dışı)

vs

Hisse bazında düzgün ayrımlar olmalı.

Bu bilgiler hali hazırda zaten mevcut, 10 bin dolar ödeyen komple database'i alıyor diye sohbet odalarında defalarca duydum.

Son düzenleme : ariston; 13-07-2023 saat: 04:40.

3. Sohbet odasından edindiğim bir bilgi, üstadlar başka üstadların hisselerini başkalarının üzerine alıp uzun süre saklıyorlarmış, o hisseleri kimseye söylemiyorlarmış fiyatına filan da bakmıyorlarmış.

Demek traderlar diye bir işaret var. Tahtacılar durgun yatırımcıda olan hisseleri onlar zaten satmaz deyip kaale almıyorlar. Fiyat yeteri seviyeye çıkınca gizli traderlar gizli hesaptan satıyorlar.

4. Ben garip şeyler düşününce duvardan sesler geliyor.

Bu hayat oyun içinde oyundan ibaret. Bir sorunu çözünce yeni bir sorun çıkıyor, kıyamete kadar da devam eder.

Yanlış anlaşılma olmasın kimsenin kimseye eziyet filan ettiği yok, insanı sınama amaçlı bir düzen var.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,621
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ben garip şeyler düşününce duvardan sesler geliyor.

Bu hayat oyun içinde oyundan ibaret. Bir sorunu çözünce yeni bir sorun çıkıyor, kıyamete kadar da devam eder.

Yanlış anlaşılma olmasın kimsenin kimseye eziyet filan ettiği yok, insanı sınama amaçlı bir düzen var.
    hayat böyle birşey yenilgiler yengiler ..hayatın olağan akışı içerisinde karşılaşılan olayların ne kadarı sorun kabul edilebilir işte tam da burda kişilik devreye giriyor sorunlar olacak elbette olacak önemli olan neyi ne kadar sorun ettiğin ve mücadele gücünle alakalı

bir düşünsene mesela borsada sürekli kazansan ,veya istediğin herşey parmak şıklatması kadar yakın olsa inan bana hayat çekilmez sıkıcı bir hal alır ..mücadele etmeden kazanılan her ne ise zaman içerisinde değersizleşir.ona ulaşmak için verdiğin uğraştır esasında onu değerli kılan

dolayısıyla biraz bu açıdan bakar bu yönde kafa yorulursa bu konulara kendini daha iyi hissedebilirsin

tabii burda herşeyde olduğu gibi doz önemli dozu kaçırdımı iş pollayanna kadar varır ki bunu istemeyiz
    en azından ben istemem sahsen hele pollayannayla ilgili bunca rivayetten sonra

Duvardan gelen sesler ise o ayrı bir konu..orası biraz sıkıntılı çok da yabana atmamak lazım

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Ben garip şeyler düşününce duvardan sesler geliyor.

"Hayat bir oyun olabilir eğer kazanan taraftaysan!" Salinger.

Günaydın. Stock reis video çekmiş. 500 papel diyor. ona göre şey edin.

Sayfa 145/1005 İlkİlk ... 4595135143144145146147155195245645 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •