Sayfa 146/275 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon
Arama sonucu : 2199 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,328
     Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Aslında Alarko için şöyle bir 4-5 yıl geriye gidersek o zamandan bu zamana gerçekten çok kazandırmış. Ben eski değilim bu hissede ama gördüğüm kadarı ile hissenin bu kadar yükselmesi ve eşik atlaması şirketin borçlarını eritmesi, kar etmeye başlaması, Cenal vs. yani hakkıyla yükselmiş ve şu durumda bile hala FK 2-3 arası ve PD 40 milyar TL civarlarında. Yani ortada balon bir yükselme yok. Ben alırken beni de cezbeden buydu ve ben aldıktan sonra sera, enerji depolama, Uçak bakımı vs gibi o kadar ekstra şey de bonusu oldu. Ama gel gör ki sonuç olarak, ana paradan bile zarardayım ve tepeden de almadım yani
    sanırım sinirlendikleri şey tam da bu...insanların farketmeye başlamaları. yukarıda yazdım ALARKO taahhüt, GYO, ALCAR ve Hillside iken sadece saklı arazileri nedeniyle ( önceki yıllarda ve yani alıntılarda sn yeşil incinin değerlendirmelerini bulabilirsiniz) müthiş bir değer barındırıyordu... şimdi MERAM ve CENAL diye devler ailesi oluştu, KARAKUZ, güneş enerjileri yeni oteller Romanyada bitirilen ihaleler ve Kazakistanda her yıl 35-50 milyon dolar getirecek BAKAD oluştuğunda hele de enerji krizinden sonra devlerin karları patlayınca bütün yükseliş piyasanın öngörmediği ama bilenlerin görebileceği bir ivmeye dönüşmesi gerekiyordu dönüşemedi,,,

Bilmem bilir misiniz PINAR SÜT diye yaşarların bir şirketi vardı. bir ara bilançoyu birileri farketti ve ne biçim bir yükseliş yaşadı. hakeza GÜbre fabrikaları da öyle ( şimdiki altın hikayesi değil bilanço ve çoook uzak bir geçmişte) müthiş yükselişler yaşamışlardı... ALARK bu yükselişlerden daha büyüğünü yapmalı diye beklerken hoop takoz çıktı. görevliler de ortalara doluşunca zannettik ki baskılayabilecekler... Yunus bey gibi foncular ne yapabilirler bilmem çünkü fon yönetimi biraz da karşılıklı etkileşimdedir ( ben hesaplarımı sadece kendime veririm dolayısı ile problemim olmaz ama fonda farklısınızdır). Adam gereğinden çok mal aldı... bizim gibi keneler de yapışınca bir türlü silkip atamadılar ki ağız tadıyla yükseltsinler...

Bizim borsamızda enflasyon muhasebesiyle oluşacak özvarlıklarda en yüksek öz varlık sahibi şirketlerin birinin ALARKO olacağını tahmin ediyorum. hem özvarlık yüksek hem karlılık yüksek pazar problemin yok böyle şirketi yedirmemek için her şeyi yaparlar... yenilerde esamisi okunmuyor ama sadece VENTURE şirketinde bile bir kaç unicorn çıkmıştı...

neyse benimkisi gevezelik ve birilerini rahatsız etmek... ne yatırım tavsiyesidir ne de haddimdir...

2. Perşembe takası da cafcaflı olacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,328
     Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Sn. Tövbekâr;
    Çok mühim acıklamalar bunlar.
    Kazakistanda Kazak hükümetinin çok mühim tesvikleriyle CENAL santralimizin maliyeti büyüklüğünde bir jeotermal seracılık işine kalkışılıyor diye anlamaktayım.
    Nerede yayınlandığını anlayamadım.
    Siz de anlayamadınız herhalde.

Nerede yayınlandığını anlayabilen arkadaş varsa paylaşabiirse çok makbule geçer...
    sn 101
    sosyal medyada yazılanlara göre sn sefa toptanın bildirimi
    nasıl bir ekonomi gazetesinde yer almış ben hala bulamadım

4. Sizce nerede yayınlandığı önemli mi?
    Yayınlanan doğru mu değil mi buna bakacağız. Asıl hikaye 1. çeyrek bilançosu ile görülmeye başlanacaktır.
    Türkiyede bu teşvikler yok iken şu anda 500-600 dönüme ulaşıldı diye biliyorum. Bu durumda ilerisi için fikir verecek üretim-kar rakamları bilançoya yansırsa ileride 5-10 bin dönüme çıkıldığına neler olabileceğini göreceğiz. O zaman yerlisi, yabancısı sıraya geçecektir. Gübre, tohum, kuru gıda vs işlerini de izleyeceğiz.
    Sn. Tövbekarın belirttiği gibi CENAL ve MERAM'dan sonra 3. dev oluşacak mı bakalım?
    Olumlu sonuçlar geldikçe 4-5 milyar EUR hayaline olan mesafemiz kısalacaktır...

5. Her şey iyi güzel, inanılmaz beklentileri var, kasada nakiti var, yatırımları var, sürdürülebilir karı var. Tamam da hisse niye 1 senedir aynı fiyatta. Bizim göremediğimiz birileri topluyor mu? O da yok, fonlar satıyor mu satıyor. Yukaridakiler ne kadar gerçekse, bu da o kadar gerçek malesef. 2 ileri bir geri ona da raziyiz ama, o bile yok. Kağıt 7400 sevilerinde. Bu beklentileri birçoklari biliyorsa, niye yerimizdeyiz. Var mı bir açıklaması.

6. Bu sebepsiz aptalca düşmeleri gerçekten bıktırdı artık. Gerçekten sabır ve umut tuketiyor hisse, başka birşey değil.

7.  Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Bu sebepsiz aptalca düşmeleri gerçekten bıktırdı artık. Gerçekten sabır ve umut tuketiyor hisse, başka birşey değil.
    bu hissenin burdan 3-4 kat gitmesi mucize gibi birşey olsa bile oldugu vakit çoktan paramız erimiş olur yani yerinde saydırır adama

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,328
     Alıntı Originally Posted by paracelsus Yazıyı Oku
    Her şey iyi güzel, inanılmaz beklentileri var, kasada nakiti var, yatırımları var, sürdürülebilir karı var. Tamam da hisse niye 1 senedir aynı fiyatta. Bizim göremediğimiz birileri topluyor mu? O da yok, fonlar satıyor mu satıyor. Yukaridakiler ne kadar gerçekse, bu da o kadar gerçek malesef. 2 ileri bir geri ona da raziyiz ama, o bile yok. Kağıt 7400 sevilerinde. Bu beklentileri birçoklari biliyorsa, niye yerimizdeyiz. Var mı bir açıklaması.
    asıl sattıracakları fon henüz boşalmadı. ve bu şekilde boşaltır ise bir daha piyasada iş yapamaz fonu yöneten kişi/ler... biraz al gülüm ver gülüm olmalı ama fon da ısrarcı kalıyor... baskıyı yapacak olan elinde keş parası olan birileri olmalı. daha önce yazdım mesela Nasrullah Ayan gibi birileri ben alıyorum diyebilmeli... o kadar güçlü birileri olmalı ki satılan bütün malları alabilmeliler. bu da şimdiki piyasada yabancılar olur... akıllı yabancı bu seviyelerden bu işlem hacmi ile belli bir paranın üzerinde miktarı hisseye sokmaz ( malum alındığı gibi satışı da mümkün olacak , bunun için Ereğli, bankalara yöneliyor gelen yabancılar)...

ben kendi adıma görünenleri değil görünmeyenleri okumaya çalışıyorum. bu yüzden son sahibi olmaya da razı olarak hissemi toplamaya çalışıyorum. dökülür müyüm belki zaman içinde istediğim fiyat olur ise neden olmasın ama bu yatırımlar ile sn bridgerin de belirttiği şekilde daha büyük yatırımlara girişilecek bilanço büyüyecek ve yeni devler oluşacak ise pek satış taraftarı olmayabilirim. eğer bizim piyasada benim gibi düşünenler çoğalır ise hissede satışlar azalır ve fiyat yükselmeye başlar ama traderlık artacak ise bekleme süresi uzayacaktır...

sn paracelsus sizi alıntıladım ama yazılarım genele... aynı şeyleri düşündüğümüz, aynı soruları sorduğumuz zaman cevaplar ile ilgili kafa yormak kolaylaşıyor

Sayfa 146/275 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •