Sayfa 153/432 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
Arama sonucu : 3495 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Bilanço gelmiş

2. 138 milyon zarar ama bence bilanço çok iyi hasılat 8 milyarın üstüne çıkmış

Pastayı yanlış paylaşmışım, düzelttim özür dilerim
    Bilançoya gelince zarara çok takılmıyorum
    Favök sinan akın söylediğinin altında geldi. 1.8 milyar onun söylediğine göre 2.3 milyar civarına denk geliyordu ...
    Özkaynaklardaki 2 milyardan 1.750 milyara düşüş ise can sıkıcı ..
    Satışlar artıyor eyvallah ama bu şirket ne zaman kara geçecekte biz görücez acaba
    Son düzenleme : CahilCuhela; 09-03-2020 saat: 22:19.

https://twitter.com/mehmetakifozen
    Bu abi güzel bir özet hazılarmış paylaşmak istedim. Görüldüğü üzere olumlu sayılacak tek şey satışlardaki artış.
    İşin bir de hisse fiyatı kısmı var ki
    Şu anda bulunduğumuz yerler 2008 kriz dip fiyatları (dolar bazında)
    Daha ne kadar aşağı getirebilirler bilemiyorum.

@MaydonuzcuKamil abi senin bilanço yorumun nedir
    Sinan akın söylediğine göre ciddi bir sapma var ebidta da
    Bunu nasıl değerlendiriyorsun ?

5. Bilanço analizim:

1. CEO denen gerzek FAVÖK nedir bilmiyor, muhasebecesinden öğrenip açıklamaları ona göre yapması lazım.
    2. Kâr beklentim olmadığı için işin sonuç kısmına bakmıyorum. Zaten geride yazdık.
    3. Hasılat geçen yıla göre % 24.5, bir önceki döneme göre ise % 52.66 oranında artmış. Bunlar gayet iyi.
    4. Borçluluk yapısına 2020/I bilançosundan sonra yani satıştan elde edilen 105 milyon doların nerede ve nasıl kullanıldığından sonra bakacağız, haliyle bu bilançoda bunun analizini yapmanın bir anlamı yok. Yani özkaynak muhabbeti gereksiz bir muhabbet, adamlar elindeki varlığı bu gerçeği bildikleri için sattılar zaten.
    5. Sonuç olarak ben olsam CEO'nun kıçına tekmeyi basardım. Şirketle zerre kadar ilgisinin olmadığı, hatta şirketin kapısından içeri bile girmediği, sabah akşam kokteyllerde, magazin ht programlarında gezelediği net.

6. Hisse, gerek dolar gerekse de TL bazlı zaten tarihi diplerde, yani bu fiyatlardan kısa, orta ve uzun vadede kârda olan kimse yok, ki satsın. Gayet tabiki bu gerçek "nereye kadar düşebilir" sorusunun cevabı değil. Maliyetim 1.40 ve elde tutma sebeplerimden biri (CEO açıklaması) çöp olmuş durumda. Borçluluk yapısındaki olumlu değişimleri izleme fırsatı bulacağımız ilk bilanço 2020/I bilançosu ve kısa bir zaman sonra açıklanacak. Kararımı buna göre vereceğim. An itibariyle durumum elindekini TUT ama ilave alım yapma...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Hisse, gerek dolar gerekse de TL bazlı zaten tarihi diplerde, yani bu fiyatlardan kısa, orta ve uzun vadede kârda olan kimse yok, ki satsın. Gayet tabiki bu gerçek "nereye kadar düşebilir" sorusunun cevabı değil. Maliyetim 1.40 ve elde tutma sebeplerimden biri (CEO açıklaması) çöp olmuş durumda. Borçluluk yapısındaki olumlu değişimleri izleme fırsatı bulacağımız ilk bilanço 2020/I bilançosu ve kısa bir zaman sonra açıklanacak. Kararımı buna göre vereceğim. An itibariyle durumum elindekini TUT ama ilave alım yapma...
    105 milyon dolar..sermaye arttırımı ile yer değiştirebilirmi

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    105 milyon dolar..sermaye arttırımı ile yer değiştirebilirmi
    Bir iştirakinin halka arz planları yapılıyorken bedelli yapılması fazla mümkün gözükmüyor. Yine de bu gerzek CEO'nun ne yapacağı belli olmaz. Umarım kıçına tekmeyi yer yatırımcılarına alenen hem de canlı yayında yalan söylediği için. Çünkü açıklamayı yaptığı tarihte bilanço rakamları elinde olması gerekirdi. Açık bir yalan !

Bu durumu CİMER'e yazacağım ve sayın C.Başkanına "yanınızda 7/24 gezen bazı iş insanları böyle böyle yapıyorlar haberiniz olsun" diyecek, canlı yayın linkini göndereceğim. Bir sonuç alamam elbette ancak safımız belli olsun. Belki sayın patrona "bak senin CEO neler yapmış, haberin olsun" der bir ara.

Bu arada dipnot olarak, bu özsermaye & fiyat ilişkisine fazla takmayın. Öyle bir ilişki olsaydı TKNSA şu an 10 kuruştan işlem görüyor olmalıydı. Hisselerin fiyatını yatırımcılar değil patronlar belirler dostlarım. Bu dünyanın bütün ülkelerinde böyledir.

Sayfa 153/432 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •