Sayfa 153/205 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Yükselişler patronun aşağıdan topladıklarını nakte çevirmek için düşüşler ise yukarıdan satılanları yerine koyabilmek için.. yükseliş ve düşüşü sağlamak için haberler, bilançolar, bedelli ve bedelsiz sermaye artışları, ortakların hisse satışı, alışı vs her şey kullanılıyor.. şirketlerin kazançlarından çok daha fazlasını patronlar borsada kazanıyorlar.
    yani ?

hep 9,70-- 8,15 arasında mı bırakacak ?

2. Bilanço ve hemen ardından yeni iştirak haberleri.. huylandım bir gariplik var diye.. bu kadar güzel (!) bir bilançonun ardından iştirak haberleri.. bu bilançonun yüzde 25 i gerçek olsa hisse 3. tavanını çekmişti sadece PD/DD ve F/K ya bakıp bilançoyu incelemeyenleri içeri alıyorlar.. ne olur? her şey mümkün ancak sonu hüsran olur.. Akılla izanla açıklanamayan bir fiktif kardan bahsediyoruz ve şirketin kasasında kuruş nakit yok. Nakit ve nakit benzeri varlığı sadece sadece 60 bin TL, patron kasada para bırakmamış hepsi yatırımda Bunca boş güzellik ve yeni iştirak haberleri bana bayağı abartılı geldi. Ters köşe olmaktan korkarım o yüzden fiyat şimdilik 9.35 üzerine oturmadan parmağım kıpırdamaz. En son 2014 te bedelli yapmış.. bunca nakit azlığı nedir? habire yatırım yapıp büyüyor iştirak satışlarından ne geldiyse Yıldız holdinge gitti. Mart 2021 Yıldız Gözde nin yüzde 6 sına tekabül eden hise senedini borsada sattı. Bu iş bence normal değil. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3. Bir çok hisse çılgınca yükseliyor çılgınca düşüyor ben o boyutta değilim, aynı işlemler bunda da olur, bir bedelli haberi hisseye nasıl etki yapar? Ya da olmazya çünkü kasa tamtakır.. bir temettü haberi hisseye nasıl etki yapar. Bu tür hisselerde fiyatı patron belirler.. istediği gibi.. F/K 0.1 olsa ne yazar bana ne faydası var, kasa boş bir dünya fiktif kar var. YTD

4. Payları satsa fiktif gercek olacak..önemli olan patronun niyetive dolayisiyla pozisyonu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Bir çok hisse çılgınca yükseliyor çılgınca düşüyor ben o boyutta değilim, aynı işlemler bunda da olur, bir bedelli haberi hisseye nasıl etki yapar? Ya da olmazya çünkü kasa tamtakır.. bir temettü haberi hisseye nasıl etki yapar. Bu tür hisselerde fiyatı patron belirler.. istediği gibi.. F/K 0.1 olsa ne yazar bana ne faydası var, kasa boş bir dünya fiktif kar var. YTD
    Şahsi görüşüm, bilançoda kar gibi gözüken o rakamı KY ye hiç koklatmadan sadece bedelsiz sermaye artışı yaparak ve kağıt parçası dağıtarak işin içinden sıyrılır...Adam, yatırımcı karşıtı bir karakterde, yılların şirketi Ülker bile geçen sene zorla 80 krş temettü dağıttı ..Dağıttı da ne oldu ?? Türkiyenin en çok tanınan markasına ait bir hisse borsada halen 15.-TL lerden işlem görüyor, 2013 te de yani 9 sene evvelde 15 TL idi, bu mu iyi şirket ?? güvenilen gıda şirketi ??? Piyasa bütün gıda şirketlerini ön plana koyarken Ülker 1,5 SENEDE 26,75 TEN 15 TL YE DÜŞTÜ.........Murat Ülker'in dışardaki yaşamını bilmem ama, Borsada ki güvenilirliği kesinlikle tartışma götürür...
    Son düzenleme : loruhlano; 05-03-2022 saat: 13:21.

6. Tartışma götürmez demek istediniz sanırım Ticaret helal diye 1 kuruşa alıp 5 kuruşa satmayı da helal sayan bunun hesabını vicdanına çok da huzurla verebilen kalabalık bir sermaye grubu var. Ben bu kişilerin müslümanlığını sorgularım. Burada herkesi çeşitli vesilelerle kandırıp soymanın adı ticaret değil, yalan içi boş iyi haberler pompalayıp hisseyi yükseltmek, hisse satışı deyip hisseyi düşürürken milletin cebini boşaltmak ticaret değil. Anlayacaklar ama ancak cehennemde

7. Harika özet.Tşk.ler.Say.tahminci.

8.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    Tartışma götürmez demek istediniz sanırım Ticaret helal diye 1 kuruşa alıp 5 kuruşa satmayı da helal sayan bunun hesabını vicdanına çok da huzurla verebilen kalabalık bir sermaye grubu var. Ben bu kişilerin müslümanlığını sorgularım. Burada herkesi çeşitli vesilelerle kandırıp soymanın adı ticaret değil, yalan içi boş iyi haberler pompalayıp hisseyi yükseltmek, hisse satışı deyip hisseyi düşürürken milletin cebini boşaltmak ticaret değil. Anlayacaklar ama ancak cehennemde
    Hay ağzına, yüreğine sağlık tahminci kardeş

Sayfa 153/205 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •