Sayfa 160/1023 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by ece&efe Yazıyı Oku
    1 usd temettüyü söyleyen ömerhan mıydı emin misiniz ?
    Coskuda yazdi 1 dolar temettu diye ha sonra sanirim kizildag da demis sanirim. Omerhan bey son zamanlarda isabetli yorumlari var o ayri ancak o donemde yazdigina eminim. Benim anlamadigim bardagin bos tarafina bu kadar odaklanmaktaki amac nedir,6 ay sonra bu donguselligin pozitif ivme alma olasiligi bu kadar yukselmisken itidalli olmak lazim. Dolar 10 lirayken hrc fiyatlariyla nereye gitti bu sirket,dolar simdi 31 lira ve hrc artarsa potansiyelini konusmak lazim biraz da!

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu yatırım ne yatırımı maden mi yoksa yeşil mi? Ayrıntısı yazıyor mu bir yerde?
    yazmıyordur muhtemelen, şirket kapalı kutu biliyorsun.

3. HİSSE����DİYORUM
    @dostt_umm
    ·
    3m
    #EREGL de 2 günde 73 milyon lot çakıldı yabancı tarafından ya da öyle gösterildi.
    Peki bu kadar lotu bilanço kötü gelecek denilirken k.y. mı karşıladı?
    Faiz artışı durması güzel!
    Spotta çakıp VİOP da mı kucakladılar!
    Yarın yön belli olur ki, olumlu olur diye düşünüyorum.
    #bist

4.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Coskuda yazdi 1 dolar temettu diye ha sonra sanirim kizildag da demis sanirim. Omerhan bey son zamanlarda isabetli yorumlari var o ayri ancak o donemde yazdigina eminim. Benim anlamadigim bardagin bos tarafina bu kadar odaklanmaktaki amac nedir,6 ay sonra bu donguselligin pozitif ivme alma olasiligi bu kadar yukselmisken itidalli olmak lazim. Dolar 10 lirayken hrc fiyatlariyla nereye gitti bu sirket,dolar simdi 31 lira ve hrc artarsa potansiyelini konusmak lazim biraz da!
    Kaç çeyrek bu son kötü çeyrek diye diye bugüne kadar geldik sn alikkk 6 ay sonra döngüsellik pozitif ivmeleneceğine inanıyorsanız bu günler ucuzdan toplamak için şans

ama bakın biz o hatayı yaptık bırakın herkes her görüşünü yazsın siz yine bildiğinizi yapın …Ya bu başlıkta aracı kurum tahminlerini yok saydık bedelini de fazlası ile ödedik …

Herkes fikrini yazsın bakın eskiden çok değerli isimler vardı yazan ama maalesef artık yazmıyorlar … bilanço gelmiş doğru düzgün bi bilanço yorumu yok , fintweet camiasının kafası karışık , tepkiden de çekiniyor olabilirler bilmiyorum

Bu şirkete 3 yılımı verdim , 2,5 usd üstünden vermedim gittim 1,5 usd den verdim yani 1 usd alacaklıyım … merak etmeyin dönüşü sizden çok ben istiyorum dönüşünden emin olduğum anda tekrar pozisyon alacağım

Ama bakın stoklar burada fedor hatırlayacaktır geçmiş çeyreklerde çok konuştuk bence finansal borçlar ile birlikte önümüzdeki çeyreklerde yakından takip edilmesi gereken kalemler olacak

5. Screenshot from 2024-02-22 22-18-05.jpg

Grafikte (aylık/dolar) sıkıntı yok. Tıkır tıkır gidiyor.

Bilanço milanço geçin. Ne varsa teknikte var

Önceki verilere göre 1-2 sene daha 1.5 dolar civarında süründürebilir yeniden 2-2.5 doları görmeden önce.

ytd

6. Fed, toplantı tutanaklarında hızlı faiz indirim riskine dikkat çekti
    Fed’in Ocak ayı toplantısına ait tutanaklarda çoğu yetkili hızlı faiz indirmenin risklerine dikkat çekti. Yetkililer enflasyonun hedefe indiğine dair daha fazla kanıt görmek istediğini belirtti.

7. Ömerhan 2023/Q2den sonra şunu yazmıştı.

Önce olumlu tarafından bakıyorum. Satışlar ve FAVÖK beklenti üstü. Kar marjlarında bir önceki çeyreğe göre artış var. Ton/Favök 8$'dan 141$'a yükselmiş. Muhtemelen bir sonraki çeyrek 180-200$'ları göreceğiz.

ereğli fiyatı da 41 tl idi o twit zamanı. 6 ayda hisse fiyatı %20 dahi artmamış dolar bazında gerilemiş. favök ise bırak 180i 141de bile kalamamış.

---------------------------------------------------------------

piyasanın bayıldığı ve şu an marbasda görev yapan Selçuk bey var mesela. mart 2023te mittal satış yaparken sürekli ereğliden bahsediyordu 2023/6da her şey güzel olacak diyerek. o da twitlerini sildiği için buraya koyamıyoruz tabi. ha kendisini ve analizlerini genel olarak severim orası ayrı.

https://x.com/omerhankrm/status/1634...337871363?s=20

ama şu twit sayesinde ömerhanın selçuğun ereğli aldığını yazdığını görebiliyoruz.

sonuç olarak; yüksek takipçili diye çok da ciddiye almayın. onlar maçın bitmesini bekler ve sonuca göre yorum yapar Eğer maç devam ederken bir yorum yaparlar ve yanlış çıkarsa duymamazlıktan gelirler

---------------------------

bir de bu tarz hesaplar bazı gönderilerini siler.

https://x.com/hhcoskun03/status/1557...246315008?s=20

şu mesajdan bakın. muhtemelen 1 dolar temettü muhabbeti bu twitteydi ancak silinmiş

----------------------------

bakın bu mesaj da silinen başka twit. ne olduğu grülmüyor ancak verilen cevaptan ne minvalde olduğunu anlayabilirsiiz.

https://x.com/MehmetM190783/status/1...679467009?s=20

--------------------------

başka bir 1$ temettü twiti

https://x.com/2035temekli/status/151...065913346?s=20

bu da başka

https://x.com/Furkan_KAYA99/status/1...043262983?s=20

neyse geleceğim nokta şu. bilançolar bize geçmişi gösterir, önemli olan ise gelecektir. geleceği de kimse bilemez

Sayfa 160/1023 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •