Sayfa 162/637 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben de bu düşüncedeyim...0 dan başlıyorsanız ve her ay 300-500 alıyorsanız, hiç satmadan sürekli alma yoluna gidebilirsiniz...ama portföyünüz önemli bir büyüklüğe erişmişse ekstrem noktalarda portföy küçültme ya da büyütme yapabilir bence de.
    Örnekle aciklayabilir misin hocam

2.  Alıntı Originally Posted by mehmetim123 Yazıyı Oku
    Örnekle aciklayabilir misin hocam
    Başlıkta bu konu çok tartışıldı, tekrar olmasın...geçmiş sayfalarda hazine değerinde paylaşımlar var, tümünü okuyabilirsiniz..Okuduysanız, spesifik olarak net olmayan konuyu yazarsanız orayı detaylandırırız.

3. Aselsan, 45 milyar tl ile garanti bankasını da geçerek açık ara borsanın en değerli şirketi oldu.

Her gün para çıkışı var, yani büyük yatırımcı satıyor, ama çekirge sürüsü gibi küçük ama sayıca fazla alıcılar kademeleri yiyip bitiriyor. Hareketleri bana 99-2000 deki borsanın çıkışını hatırlatıyor...o zaman da her gün borsa %2-3 artardı, büyükler oluk oluk mal satıyordu ona rağmen çıkıyorduk...yabancı satıyor, yerli alıyordu...o kadar büyük bir ilgi vardı ki, her gün yeni yatırımcılar bir yerlerden para bulup borsaya koşuyordu.

sonuç hüsran oldu...o dönemde canı yanan vatandaş borsaya küstü..hala, o zaman ki toplam yatırımcı sayısının çok altındayız...umarım benzer kaderi aselsan da yaşamaz. ama gidişat maalesef kötü.

not: elinde olanlar için sorun yok...şu an bende olsa maliyetim çok düşük olmasa da satmazdım...elinde olanlara saygılarımızı sunarız, bir lafımız olamaz. ancak bu furyadan yaralanmak için yeni giriş yapacak olan, hele ki trade değil de, uzun vade için alım planlayan arkadaşlar...zamanlama doğru olmayabilir, aman dikkat!!!

4. Üstad sizi destekler bir veri paylaşayım.

3 Temmuz ve 14 Kasım takaslarda diğer kısmına dikkat! Diğer kısmı artıyorsa mal dağıtılıyordur,diğer kısmı düşüyorsa mal toplanıyordur.

Stop Wishing Start Doing

5. "Yazacaklarım herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir."

Herkese merhaba,

Konunun yarısından fazlasını okudum ve okumaya devam ediyorum. Şirket analizi ve seçimi konusunda herhangi bir bilgim yok ve öğrenmeye çalışıyorum. Ancak modern portfolio theory üzerinde biraz çalışmış bir öğrenci olarak; nacizane bu kadar ciddi tasarrufu ve amacı içeren yatırımlarınızda en azından risksiz asset ve riskli portfolyo arasındaki risk sevmeme durumunuza göre optimal dağılım; hisselerin variance ve covariance'ına göre çeşitlendirmeyi efektif hale getirme ve beta katsayısı gibi teorik de olsa bir bakış açısı verebilecek temel teorik kavamları öğrenmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Yatırımlarınıza değer katacak bir yatırım.

İyi kazançlar.

6. Aselsan konusundaki görüşlerin tamamına katılıyorum.
    Buna paralel gözlemim:
    Yaklaşık bir yıldan beri BİST in medar-ı iftarı ve gözbebeği görülen KRONT-KAREL-BANVT tahtalarında yukarıdan maliyetlenenlerin canını çok fena acıtmaya başladılar, makul bir zararla çıkışa imkan vermiyorlar. Geçenlerde ASELSAN a girmek için ev falan satmayı düşünenlerden bahsetmiştim.
    Winter is coming.........
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

7. Misal şimdi baktım, Aselsan topiğinde 374 kişi var bu saatte.
    Okumadım ama, "ver coşkuyu kolonlara" modunda olduklarına eminim.
    Son hareketlerinden beri girenlerin hepsi kazanıyor, Allah gani gani versin.
    Ancak, bu türden piyasa hareketlerinin sonucunun kazan-kazan ile bitmeyeceğine inananlardanım.
    Bunun yanısıra P.LYNCH' in "Bir hissenin ne kadar daha yükseleceğini söyleyen bir gösterge bulunmamaktadır" sözünü de unutmuyorum.
    Aselsan 10 kat daha da artabilir, ancak bana göre bu, anomalinin abartılmasından öte olmaz.
    İnsan iki şeyi bilmelidir:
    1.Haddini. 2.Hesabını.

8. Isyerinde de hic hayatinda borsaya yatirim yapmamis, en iyi bildigi yatirim ev alip kiraya vermek olan bir grup bile aselsana el atmisti. Ne olur bilemiyorum ama son vagona binenlerin durumuna dusurmesin Allah.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 162/637 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •