Sayfa 172/211 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon
Arama sonucu : 1688 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: SOKM - ŞOK Marketler Ticaret A.Ş.

Kararın gerekçesi : Yeni Mağazacılık A.Ş., BİM Birleşik Mağazalar A.Ş., CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş., Migros Ticaret A.Ş. ve Şok Marketler Ticaret A.Ş. arasında doğrudan veya ortak tedarikçiler aracılığıyla dolaylı temaslar yoluyla fiyatların ve fiyat geçişlerinin koordinasyonunun sağlandığı; yine doğrudan veya ortak tedarikçiler aracılığıyla geleceğe dönük fiyatlar, fiyat geçiş tarihleri, dönemsel aktiviteler ve kampanyalar gibi rekabete hassas bilgilerin paylaşıldığı; fiyat indirimine giden veya pazar genelinde fiyatların arttığı dönemde henüz fiyat artışı yapmayan teşebbüslerin fiyatlarına tedarikçiler aracılığıyla müdahale edilmek suretiyle söz konusu fiyatların tüketiciler aleyhine yükseltilmesinin sağlandığı; rakip fiyatlarının yükselmemesi halinde ürün ve/veya bölge özelinde süratle hayata geçirilen fiyat indirimleri ve/veya tedarikçiye iade faturası kesmek gibi cezalandırma stratejileri yoluyla teşebbüsler arasındaki danışıklılığa uyumun sürekli olarak gözetildiği; böylelikle adı geçen teşebbüslerin satışa sundukları pek çok ürünün perakende satış fiyatlarının tespiti amacına sahip, topla-dağıt (hub and spoke) özelliği de sergileyen kartel niteliğindeki anlaşma veya uyumlu eylemler yoluyla, anılan teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiklerine

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

böyle ölmeyiz füze atın

3. Allah bu kararı çıkaranlara, çıkması yönünde baskı varsa yapanları bildiği yapsın. Varsa bir istismar, varsa bir hıyanet burnundan gelsin. Yazık bu millete yazık bu yatırımcıya.. Siz devletin parasını dağıtın bitirin beceriksizler.. Şimdi hazineye gelir sağlayacağım kasayı dolduracağım diye saldırın ona buna. Ayıptır! Günahtır. Bu ceza şirketlere değildir, dolaylı olarak halk öder, birçoğu halka açık şirketler. Bu kadar mı salaksınız. Elbet birgün bu saltanat bitecek, devran dönecek. Senden büyük Allah var.
    Çok kızgınım çok sinirliyim çok...

4. şirket 2018 de 10.50 halka arz olmuş. marketler konusu gündeme geldiğinde 12.70 fiyatlardaydı. 10.00 fiyatlara düştü, şimdi11.10 fiyatında. zaten ceza fiyatlandı. Vakti zamanında dogan holdinge dünya ceza kestiler, mahkemeye verdiler kaç sene sonra ceza kuşa döndü. buda aynı olur ama olan yatırımcıya olur, marketlere bir şey olmaz. Marketler pazartesi erkenden kap atmaya başlar, cezaya itiraz edeceğiz diye, sonra mahkeme haberleri düşer. EN AZ İKİ SENE SONRA MAHKEMEDEN ANLAŞMA ÇIKAR, CÜZZİ MİKTARDA CEZA ÖDERLER
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

5. Ekonomi - 29/10/2021

Rekabet Kurumu nun zincir marketlere dönük soruşturması tamamlandı ve 5 zincir markete toplamda 2,6 milyar TL lik idari para cezası verildi.

Cezalarda BİM 958 milyon TL ile ilk sırada yer aldı. A101 e 647 milyon TL, Migros a 518 milyon TL, Şok a 384 milyon TL, CarrefourSA ya 142 milyon TL ceza verildi.

Suudi sermayeli sıvı gıda şirketi Savola ya da 22 milyon TL ceza kesildi.

6. Migros itiraz edecegiz demis zaten
     Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    şirket 2018 de 10.50 halka arz olmuş. marketler konusu gündeme geldiğinde 12.70 fiyatlardaydı. 10.00 fiyatlara düştü, şimdi11.10 fiyatında. zaten ceza fiyatlandı. Vakti zamanında dogan holdinge dünya ceza kestiler, mahkemeye verdiler kaç sene sonra ceza kuşa döndü. buda aynı olur ama olan yatırımcıya olur, marketlere bir şey olmaz. Marketler pazartesi erkenden kap atmaya başlar, cezaya itiraz edeceğiz diye, sonra mahkeme haberleri düşer. EN AZ İKİ SENE SONRA MAHKEMEDEN ANLAŞMA ÇIKAR, CÜZZİ MİKTARDA CEZA ÖDERLER
    CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by Arif Turgay Yazıyı Oku
    Migros itiraz edecegiz demis zaten

CPH1931 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hepsi itiraz edecekler. Bu konu en az iki üç sene sürer. kimse pazartesi panik satışı yapmazsa zarar etmez. birde yabancı aracı kurumlar yüksek 17.00 üzerinde hedef fiyat veriyordu, birileri iyi topluyordu, pazartesi satışları karşılayıp yukarı sürerlerse şaşırmam. Bu hafta bilançoda geliyor.ytd
    HERKES KENDİ GELECEĞİNİN MİMARIDIR.

Demiştim demek istemem ama demiştim, devletle kaşık atılmaz, ben tüyerim diye. Bir arkadaşta küçik yatırımcı tüyüyorsa demekki gidecek bu kağıt demişti, bende borsaya böyle bir bakış açısıyla yatırım yapılmaz, yolu açık olsun şokun, inşallah sen haklısındır demiştim. Oysa ciddi lotum vardı kendimce, bir marketi benimdi, şoku çok sever alışveriş yapınca mutlu olurdum.
    Şok gene bime göre az ceza almış. Ama hatırı sayılır bir para. Öder geçer gider murat abi. Ama beni işgillendiren şey isterse hükümet değişsin, kafalar değişmediği sürece diğer partide veya partilerde yok şehir dışına taşıyalım, yok şunu satamazsın, bunu satamazsın,bende ceza keserim bak ha! Gibi söylemler bitmezse şaşırmam. Burası Türkiye.
    Yıllar önce herşeyimi trcasa basmıştım, petkime ortaktı, beleşe verdiler socara payını. Neyse dedik shelle yüzde 30 ortak, her sene bi ceza bi ceza. Bitirdi beni. 3.5 tl lik türk traktör 85 tl oldu. 7 tl lik trcas 2.5 tl! O acıyı hiç unutmam. Trcas için ttrak vermiştim
    Artık kredi kartı ile alırsan 2 tl pahalı abi diyen bakkalcılara, büfelere, ürün tüketim tarihi geçen malları öne dizen mahalle marketlerine, sırf oy için; ister bunlar ister diğerleri olsun, bu milleti mahalle esnafına bırakmak istiyor olabilirler, ve her daim olacaklar. Benim için parekende bitti. Trcas bittiği gibi.
    Yönlendirme gibi olmasın ve yanlış anlaşılmasın, yatırım tavsiyesi de asla değildir, kendimce bi çözüm buldum. Bu millet hangi zincir market, bakkal, büfe veya mahalle marketi veya benzin istasyonu marketi olsun, gidip kola içecek. Kolalarımın temettüsü ile şok market alabilirim. Çözümüm bu oldu.
    İnşallah beklenti gerçekleşti diye yatırımcılar mağdur olmaz temennisindeyim

Sayfa 172/211 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •