Sayfa 173/581 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon
Arama sonucu : 4645 madde; 1,377 - 1,384 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Allayıp pullamadım.

Top Altın madencilerin maliyetini ve Top Gümüş madencilerin net herşey dahil maliyetini yazdım. Ona göre buranın altı eldeki stoklar bittikten sonra bir daha asla görülemez dedim. Başka bir analizim olmadı. Üretim maliyeti benim kırmızı çizgim dedim. Gerisi beni ilgilendirmez. Yarın olurda Altın mucize eseri düşse misal 1800$ lere, Gümüş 22$ lere daha da çok alırım.

Her malın bir üretim maliyeti var. Üretim maliyetlerine yakın olduğunu biliyorsan o noktadan veya altından yaptığın alımlarda riskin azalır, beklersen karın artar.

Madencilerin Üretim "net herşey dahil" maliyeti düşsün o zaman Altın Gümüş fiyatı ona göre düşer. Artarsa ona göre orayı taban yapar.
    Uranyum yıllarca üretim maliyeti altında satıldı yüzlerce madenci şirket battı. Üretim maliyeti altına gelemez diye bir şey yok. Arz fazlası vardır gelir. En performanslı emtia Uranyum. Direkt enerji emtiası. Bu arada üretim maliyeti 1300-1800$ arası altının

2.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Uranyum yıllarca üretim maliyeti altında satıldı yüzlerce madenci şirket battı. Üretim maliyeti altına gelemez diye bir şey yok. Arz fazlası vardır gelir. En performanslı emtia Uranyum. Direkt enerji emtiası. Bu arada üretim maliyeti 1300-1800$ arası altının

Analizine ve koyduğun rakamlara güveniyorsan VIOP ta Altın ve Gümüş şortlayabilirsin. Maçan şortlamaya yemiyorsa, ya rakamlarına güvenmiyorsun veya öylesine laf olsun diye mesaj atıyorsun. Fikrin ve zikrin aynı doğrultuda olsun.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Analizine ve koyduğun rakamlara güveniyorsan VIOP ta Altın ve Gümüş şortlayabilirsin. Maçan şortlamaya yemiyorsa, ya rakamlarına güvenmiyorsun veya öylesine laf olsun diye mesaj atıyorsun. Fikrin ve zikrin aynı doğrultuda olsun.
    Koca JP Morgan'a karşı ben pozisyon açmam yutarlar kumar olur. O yuzden o tür işlere girmem.Sen longluyor musun? Önce sen göster pozisyonunu�� ben sadece orta vadede resesyon görürsek altın göçer diyorum.
    Son düzenleme : Foncu; 03-12-2023 saat: 01:56.

4. resesyon yok mu şuan? çin emlak krizinde değil mi? finansman maliyeti göklerde değil mi? resesyon nedir sizin için? çöküş mü?
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

5.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    resesyon yok mu şuan? çin emlak krizinde değil mi? finansman maliyeti göklerde değil mi? resesyon nedir sizin için? çöküş mü?

Amerikan ekonomisi iflas ediyor. Bütçenin yarısı 1 Trilyon$ sadece borcun faizini ödemeye lazım. Bas bas paraları Leylaya yapacaklar mecburen.

Federal government current expenditures: Interest payments (A091RC1Q027SBEA)

https://fred.stlouisfed.org/series/A091RC1Q027SBEA

6.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Hatta salağın biri Altın al diyorsun, pazarı manipüle ediyorsun dedi...13 Trilyon$ Altın pazarını benim mesajım etkileyecekmiş.
    hocam belli ki altın piyasasını siz yönlendiriyorsunuz. rica etsem bugün yarın az bi ters manyel verseniz de ptesi şu altınları az aşağıdan yerine koysam, sonra yine yukarı çekmeye devam etseniz olur mu? olsun lütfen..

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Amerikan ekonomisi iflas ediyor. Bütçenin yarısı 1 Trilyon$ sadece borcun faizini ödemeye lazım. Bas bas paraları Leylaya yapacaklar mecburen.

Federal government current expenditures: Interest payments (A091RC1Q027SBEA)

https://fred.stlouisfed.org/series/A091RC1Q027SBEA
    Çok zerohedge takip ediyorsun biraz da başka şeyleri takip et

8.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    resesyon yok mu şuan? çin emlak krizinde değil mi? finansman maliyeti göklerde değil mi? resesyon nedir sizin için? çöküş mü?

Belirtileri var sadece . ABD büyüme rakamları iyi geldi. Belki soft landing yapıp bu işi kotarirlar.

Sayfa 173/581 İlkİlk ... 73123163171172173174175183223273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •