Sayfa 175/999 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İşte o zehir gibi akıl neden yapması gerekenleri yapmıyor. Elektrik panosu, yurt dışından ithal edilen güneş panellerinin montajı ile uğraşıyor. 100 yıl daha o 50 kişiye ekmek vermesini istiyorsak zehir gibi akıllar bu tür hammallık işlerle uğraşmayacak.
    Katma değerli ürünler üretecek.
    Elektrik panosunu değil içindeki katma değerli ürünleri üretmekle kafa yoracak.
    Güneş paneli ihalesi montajı ile değil güneş panelinin yarı iletken imalatı ile uğraşacak.

Yoksa biz koca koca fabrikalarımızın olduğunu sanarız. Ama aslında hiçbir şeyimiz yoktur. O fabrika sandığımız binalar bizi daha da dışa bağımlı hale getiren zincirler halini alır. Ve biz bunların farkına varmayız.

En sıkıntılı olan durum da işte bu.

Umarım farkı anlatabildim.
    Anlatmak istediğini anladım ama burası Türkiye .Bilim adamları niye burda değilde Abd ye gidip orda çalışıyorlar .Sırf para içinmi?
    Bu ülkede değilde Almanyadaki bir sanayiciden bahsediyor gibi diyorsun gitsin şunu üretsin katma değerli ürün yaratsın .İşin içinde olsan bunları demezdin rxpu .
    Bu ülkede market yönetemeyecek adamlar bakanlık yaptı .Bürokrasi ,her işin önüne engel koyma ,her başarıyı kıskanma huyu bitmedi malesef .
    Elin Almanı benim şu kadar sanayicim var şu kadar kişiyi istihdam ediyor diye gurur duyar destek olur her konuda .Bizde çok para kazanıyor nerden önüne engel koyalımda bir sakalda biz alalım diyenler var .
    Vestel bu hale montaj işi yapa yapa gelmedimi ? VESTEL e gelince büyük işadamı bizim panocu arkadaş sıfırdan bu hale getirmiş şu genç yaşında tu kaka ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by southpark Yazıyı Oku
    Pazartesi yani 28 Ocak'tan beri hem B tipi likit fon aldım hem de Voip teminatı tuttum karşılaştırmak için. B tipi likit fon daha iyi getirmiş.
    Aradaki fark daha ziyade vergi-komisyon kesintisi kaynaklı görünüyor.
    Voip'te %16 kesinti varken fonda %10 kesinti var.

Likit fon hangi bankada ..Bankadan bankaya değişiyormu acaba ?

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Dudu dudu dilleri lıkır lıkır içmeli....
    Bugün içine Tengri Han mı kaçtı ne?
    Bir başkasın bugün...
    Bugün ağzından bal damlıyor..
    Sen böyle muhalif takıl ben bir daha bu başlığa uğramam...
    İstediğiniz de bu değilmiydi?
    Bu başlığın kaderi budan gayri sana bağlı....

saygılar/başarılar
    Faizler dusuyor ondan muhaliflesti, artınca gelirsin artık ))))

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Ari hesapta bosta kalan para varmi.ufak bir para enparada duruyor 17 den .
    Yok
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...82#post3112682

5.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    enpara 32 günlüğü 19 a çekmiş vay hıyarlar.
    Birikim hesabı ile aynı oran. Yakında birikimi de çekerler aşağıya.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Anlatmak istediğini anladım ama burası Türkiye .Bilim adamları niye burda değilde Abd ye gidip orda çalışıyorlar .Sırf para içinmi?
    Bu ülkede değilde Almanyadaki bir sanayiciden bahsediyor gibi diyorsun gitsin şunu üretsin katma değerli ürün yaratsın .İşin içinde olsan bunları demezdin rxpu .
    Bu ülkede market yönetemeyecek adamlar bakanlık yaptı .Bürokrasi ,her işin önüne engel koyma ,her başarıyı kıskanma huyu bitmedi malesef .
    Elin Almanı benim şu kadar sanayicim var şu kadar kişiyi istihdam ediyor diye gurur duyar destek olur her konuda .Bizde çok para kazanıyor nerden önüne engel koyalımda bir sakalda biz alalım diyenler var .
    Vestel bu hale montaj işi yapa yapa gelmedimi ? VESTEL e gelince büyük işadamı bizim panocu arkadaş sıfırdan bu hale getirmiş şu genç yaşında tu kaka ..

Uzun süre yurt dışında tasarım mühendisi olarak çalıştım.(Robert Bosch AG). 15 senedir de müteşebbis olarak Türkiye'de yüksek teknoloji sanayi ürünleri (güç elektroniği üzerine) tasarlayıp üretiyorum ve ihrac ediyorum. Elektronik Y.Mühendisiyim. 1 adet te uluslararası patente sahibim. Vestel firması hakkındaki bilgileriniz tamamen televizyon reklamlarından esinlenme. Gerçekler ile ilgisi yok.
    Çok detaya girmeyeceğim. Ama verdiğiniz tüm örnekler Türkiye'yi daha da dışa bağımlı hale getiren verimsiz yapılanmalar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by drheart Yazıyı Oku
    Faizlerin tadı iyice kaçtı. Lafta MB %24 ile faizleri sabit tuttu. Bankalar 20 civarına çekti. Ve hala bazıları oran düşürmeye devam ediyor
    İşlerine gelince enflasyon altı bile olsa dolar düştü diye, başka zaman da enflasyon düştü diye düşürüyorlar

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    şeytan diyo ki %28'den Nkolaya bağlanmış bonoları boz 100 bin dolar al 5,17-5,18den
    şeytana uyayım mı yoldaşlar?
    5.30 basabas noktasi olur 32 günlük faize gore ben olsam uymam.

Sayfa 175/999 İlkİlk ... 75125165173174175176177185225275675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •